Skocz do zawartości

Zawieszanie się podczas małego obciążenia


Recommended Posts

Hej,

 

Od jakiegoś miesiąca męczy mnie problem z zawieszaniem się mojego komputera. Występuje to odziwo przy małych obciążeniach np. przy przeglądaniu stron internetowych. Reinstalacja systemu też nic nie przyniosła. Domyślam się, że może być to wina dysku HDD (WD Caviar Blue), którego mam od roku. Zaplanowałem zakup nowego dysku ssd, hdd tylko chce się upewnić, że w tym tkwi właśnie problem.

Wklejam screeny z HWmonitor i Crystal Dysk Info podczas przegladanie internetu: http://i.imgur.com/hdBbQZu.jpg

Dzięki za wszelką pomoc :)

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Niby nie, ale obecny status parametrów Smart 05, C5 i C6 skłania, ku zrobieniu profilaktycznego backupu.

Trzeba by "zablokować" te bad blocki jakimś programem, żeby je omijał i obserwować czy podane wyżej parametry nie rosną.

Link to post
Share on other sites

Backup. Oznacza, że musisz, skopiować sobie ważne dla Ciebie dane na płyty DVD, CD, pamięć USB inny dysk. Na wypadek całkowitej awarii tego dysku. Można spróbować. Formatu pełnego dysku, tak by zaznaczyć uszkodzenia, a system plików je ominął. Ale może to być rozwiązanie na krótką metę. Jeśli uszkodzenia będą postępować. Dysku raczej nie da się uratować. Niby jest program HDD Regenerator do naprawy bad sektorów, ale w praktyce nie wiem czy jest skuteczny bo nie testowałem. Jaki okres użytkujesz ten dysk jeśli ma co najmniej 5 lat?. Warto będzie pomyśleć chyba jednak o zakupie nowego dysku.      

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...