Skocz do zawartości

Czarny ekran i wiele innych


Recommended Posts

Witam.

 

Wczoraj odszedłem od komputera zostawiając go na chwilę samego. Po powrocie zauważyłem że jest tylko czarny ekran, nie działała mysz podpięta pod USB, ani klawiatura podpięta pod PS2, w obudowie zaś było słychać pracę wszystkich wentylatorów. Najpierw próbowałem naprawić system z wykorzystaniem oryginalnej płyty Windows, dodam iż korzystam z Windows 8. Pierwsze próby kończyły się informacją o nieprawidłowej płycie w napędzie, spróbowałem naprawić, wykorzystując okienko CMD, rekord startowy (MBR), oraz sektor bootowania. Jedyne co w ten sposób osiągnąłem to wyświetlanie informacji o zablokowanym dysku, zamiast informacji o nieprawidłowym dysku. Doszedłem do wniosku że spróbuję uratować się sformatowaniem dysku, nie miałem żadnych danych do stracenia, sam proces instalacji zaś nie zajmował mi dużo czasu. Po formatowaniu, oraz instalacji systemu, wszystko było w porządku, zainstalowałem sterowniki płyty głównej, antywirus, oraz sterowniki karty graficznej. Po ponownym uruchomieniu system nie wystartował. Najpierw pokazało się logo Windows, następnie czarny ekran na którym były małe, czerwone kropki, po paru sekundach zamieniały się w losowo rozrzucone czarno/białe kwadraty, po czym znów wracały do postaci czerwonych kropek i tak zostaje aż do czasu wyłączenia. W tym momencie też przycisk zasialania, oraz restartowania nie odpowiada, jedyne co pomaga to przytrzymanie przycisku zasilania. Stwierdziłem że spróbuję zainstalować system na nowo tym razem z ponownym utworzeniem partycji. System wstał normalnie, zainstalowałem sterowniki płyty głównej, uruchomiłem ponownie i system się uruchomił, następnie przeszedłem do instalacji sterowników karty graficznej z wykorzystaniem NVidia Experience. Zainstalowałem, uruchamiam ponownie i znowu bład z artefaktami(?).

 

Sprzęt:

i5-4670k

MSI Z87-G45

2x Goodram 4gb 1,6GHz

Gigabyte GTX770 

Plextor 128GB M5P(system, sterowniki, programy np. mediamonkey, steam, gimp, bluefish)

Seagate ST1000DM003 (gry ze steama)

WD Blue 500GB(magazyn dla plików pobieranych z internetu)

Seasonic 650W Gold

 

Pozdrawiam, oraz dziękuję z góry za wszelką pomoc.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Zdążyłem jeszcze, dysk systemowy, sprawdzić programem HD Tune, nie wykrywa żadnych błędów. Jedyne co zdążyłem teraz zauważyć to wyświetlanie podczas uruchamiania systemu informację o diagnozie i naprawianiu dysku/partycji E; z tym że postęp od razu jest 100% i uruchamia się, wcześniej już wspomniany, czarny ekran.

 

 

Wymontowałem kartę graficzną, przy pierwszym uruchomieniu wyświetliła się infromacja "System windows nie załadował się prawidłowo" i miałem do wyboru odzyskanie systemu lub ponowne uruchomienie. Uruchomiłem komputer ponownie i jak na razie wszystko działa.

Edytowane przez Persching
Link to post
Share on other sites

Hm, jeśli coś pominąłem, przeoczyłem czy nie doczytałem to mnie poprawcie, ale skoro 4670k ma wbudowaną grafikę to może spróbuj na niej uruchomić komputer?

Właśnie to zrobiłem, bez karty nie ma problemu. Postaram się skontaktować z kolegą bo może być padnięta np. płyta główna, a nie karta. Dam znać po zakończeniu "operacji" ;)

Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam jak sprawdzić tej karty, nikt z moich znajomych nie ma odpowiedniego zasilania żeby podpiąć odpowiednią ilość kostek do karty. Jak wrócę do domu sprawdzę jeszcze inne porty.

 

Edit: Jest..."progres", przepiąłem kartę do innego slotu PCI-e. Po uruchomieniu pokazuje się logo Windowsa,dalej pokazuje informację o Diagnozie i naprawianiu partycji (E:), co zaczyna od razu od 100%, następnie ukazuje się okienko logowania i wszystko działa normalnie przez około 5 sekund, po tym następuje mignięcie ekranu, pokazuje się czarny ekran z czerwonymi kropkami co 2 sekundy migając i dodając nowe czerwone kropki, równocześnie też chłodzenie przyśpiesza maksymalnie jak tylko może i okazuje się błąd "video_tdr_failure".

Edytowane przez Persching
Link to post
Share on other sites

szkoda że nie masz nikogo u kogo mógłbyś sprawdzić, jak jesteś z zach-pomorskiego(Koszalin) to mogę Ci ją sprawdzić, . Oddaj na gwarę tylko kartę, po co masz płacić za jakąś usługę, jeśli komp bez sterownika i karty normalnie chodzi. Ewentualnie możesz jeszcze zaktualizować bios.

Edytowane przez sword88
Link to post
Share on other sites

BIOS mam najświeższy. Akurat jestem ze śląska to ciężko żebyś mi tą kartę sprawdził ;D Ale dziękuję wszystkim za wszelką pomoc, jutro dostarczę im tą kartę,a w ostateczności będę musiał im zapłacić(jeżeli w ogóle zażądają zapłaty) za sprawdzenie tego sprzętu i wtedy okaże się co było przyczyną. Jak już wszystko wróci do normy napiszę co, tam szalało. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

za nic nie będziesz płacił, po prostu oddasz kartę na gwarancję. sam mam gtxa 770, tyle że od innego producenta, też miałem cyrk na początku ale mi akurat nowy bios du**ę uratował.

Edytowane przez sword88
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...