Skocz do zawartości

Profesjonalny zestaw dla grafika [5-7 tys zł]


Recommended Posts

1x EIZO EV2436WFS3 - 1.900 zł (Monitor pomocniczy, głównie do kodowania i internetu) Da się na nim grać ?

Pewnie, że się da, ale w niższej cenie (ok. 1400zł) jest porównywalny NEC EA244WMi - z możliwością sprzętowej kalibracji.

 

Sama stacja prezentuje się bardzo średnio. Budżet na nią taki jak w tytule? Czemu nie uwzględniłeś propozycji z poprzedniej strony?

Link to post
Share on other sites

na stację mogę wydać 6 tys. łącznie z kartą muzyczną, klawiaturą i myszką. Może być bez głośników. Będzie mi ciężko przekroczyć kwotę 6 tys. zł Zależy mi na chłodzeniu procesora, które nie jest w zestawie. Wybrany 24 calowy monitor zauroczył mnie ponieważ jest wiele pozytywnych opinii o jego wpływie na oczu, wielogodzinne siedzenie nie sprawia bólu. Karta graficzna, chciałbym chłodną. 

 

Cóż.. wymyślam, ale jeżeli jest źle to proszę o pomoc i konfiguracje. Komputer naprawdę kupuje i stąd takie niezdecydowanie na początku, mniemałem, że monitory to mniejszy wydatek. Proszę o pomoc w konfiguracji.

Link to post
Share on other sites

OK. Zestaw, który podam jest dokładnie tym o czym pisał stelek w poście #4:

Intel Core i7-4770K /3.5GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

Thermalright HR-02 Macho Black-White

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix x2

Crucial M500 240GB (500/250MB/s)

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 x2

MSI GeForce GTX 760 TwinFrozr OC 2GB DDR5 256bit (1150/6008) + Watch Dogs

Corsair RM 550W 80+ Gold 135mm modular

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

 

Razem: 5572,01zł

Reszta na kartę dźwiękową, myszkę, klawiaturę - pewnie trochę nawet zostanie. Pakowanie tu LGA2011 znacznie przekroczy budżet. Argumentacją niech będzie post #4: http://forum.benchmark.pl/topic/126855-profesjonalny-zestaw-dla-grafika-5-7-tys-zł/?p=1398414

 

Zamiast SSD Cruciala M500 i Plextora M5S możesz dołożyć do:

- Crucial M550 256GB (550/500MB/s)

- Samsung SSD840 Pro 128GB (530MB/390MB/s)

Za całość zapłacisz  5836,01zł

 

Zamiast dysków 1TB możesz brać śmiało 2TB: Seagate 2TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda , wtedy za całość zapłacisz: 5782,01zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Windows 7 Professional lub 8.1 (zastanawiam się)
Nie ma nad czym - win7 PRO to jest OS do pracy. Win8 odradzam - UI utrudnia pracę i dosyć mocno obciąża kompa. Na win7 wszystko chodzi gładko, szczególnie jak wyłączysz Aero i wszelkie wodotryski graficzne  ;)

 

 

Wybrany 24 calowy monitor zauroczył mnie ponieważ jest wiele pozytywnych opinii o jego wpływie na oczu, wielogodzinne siedzenie nie sprawia bólu.
Ten temat jest bardziej złżony niż Tobie się wydaje - a to jak długo wysiedzisz przed monitorem zależne jest nie, tylko od samego szkiełka, ale także od otoczenia (środowiska). Musisz odpowiednio doświetlić miejsce pracy, używając źródeł światła o określonej temperaturze (osobiście lecę na 5500K). Ważny jest również kolor ścian. Wszystko powinno być jednolite i dobrze oświetlone. Co do EVałki od Eizo - jak dla mnie to to samo co EA244WMi.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Mam bardzo podobne wymagania jak osoba która założyła ten wątek. Na podstawie waszych wypowiedzi przygotowałem sobie zestaw http://www.morele.net/inventory/info/2sx3kG/

ale 

1. Przydałaby mi się Mobo z większą ilością gniazd SATA [8]

2. Z tego co widziałem w proponowanej obudowie można domontować dodatkowy koszyczek na dyski (razem 8szt) [proszę mnie poprawić lub potwierdzić]

3. Co to za RAM ? i dlaczego taki ? jakieś testy ?

 

[2xHDD 3TB już mam]

Link to post
Share on other sites

1. Cena idzie w górę o około 200zł > AsRock Z97 Extreme4 530zł

2. Fractal posiada dwa koszyki, demontowane - max. 8 dysków 3,5"

3. RAM - popularność swoją zawdzięcza głównie dzięki niskiej cenie, oraz niskim radiatorom (ułatwia to montaż z co bardziej rozbudowanymi coolerami CPU)

 

Odnośnie zestawu > CPU zamień na i7 4790K, zyskasz sporego "boosta" dzięki znacznie wyższym zegarom fabrycznym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

1. Cena idzie w górę o około 200zł > AsRock Z97 Extreme4 530zł 2. Fractal posiada dwa koszyki, demontowane - max. 8 dysków 3,5" 3. RAM - popularność swoją zawdzięcza niskiej cenie, oraz niskim radiatorom (ułatwia to montaż z co bardziej rozbudowanymi coolerami CPU)   Odnośnie zestawu > CPU zamień na i7 4790K, zyskasz sporego "boosta" dzięki znacznie wyższym zegarom fabrycznym

+zmień SSD na Crucial MX100 256 GB. Większy, szybszy i nowszy od M500. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wskazówki

teraz to wygląda tak: http://www.morele.net/inventory/info/WqPB6/

niestety dyski SSD na Crucial MX100 256 GB są niedostępne na morele - wiec kupie je oddzielnie, planuje 2 szt zamiast mniejszego i większego

 

może przy okazji polecicie jakiś monitor 27"

wstępnie myślę o czym takim 

http://www.morele.net/monitor-led-dell-u2713h-27-ips-wqhd-2560x1440-usb3-90-rot-dvi-d-2xdp-mdp-hdmi-3yppg-567724/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...