Skocz do zawartości

Laptop 17'' 4500-4700zł multimedialny


Recommended Posts

Wstrzymaj sie i spróbój bo nie ma sensu kupować nowego systemu jak można używać starego kiedyś tak miałem z vista w y550 padła mi partycja recovery a ze cena była z kosmosu za naprawę usterki użyłem płytki z win vista english podczas instalowania kodu nie przyjęło ale przez telefon udało sie aktywować system wiec warto spróbować.

i stało się 17" xnote w370ss z gtx860m i i7 4700mq za 4600zł

 

XNOTE W370SS NOWY MODEL !

- Ekran: Ekran 17,3" LED Full HD 1920 x 1080, Matowy

- Procesor: Intel Core™ i7-4700MQ 2.40 - 3.40GHz Turbo, 6MB L3 cache, HD 4600, 22nm, 47W

- Pamięć RAM: 8 GB (1 x 8) CRUCIAL DDR3L 1600 MHz DDR3 CL11

- Dysk twardy: HDD 750 GB WD SCORPIO BLACK 7200 RPM, 16MB cache

- Drugi Dysk Twardy: 0 Brak

- Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 860M (N15P-GX) 2GB GDDR5 Video RAM

- mSATA PORT: Brak

- Sieć Bezprzewodowa WiFi: Intel® Wireless-N 7260, SINGLE BAND + Bluetooth 4.0

- Napęd: Nagrywarka DVD RW Dual SATA

- System operacyjny: Brak

- Diagnostyka konfiguracji: Diagnostyka konfiguracji oraz optymalizacja układu chłodzenia (GRATIS !)

- Pasta termoprzewodząca: Aplikacja najlepszej pasty termoprzewodzącej Arctic Cooling MX-4 na CPU oraz GPU (GRATIS !)

- Pakiety Gwarancyjne: Pakiet Standard - Door to Door 24 miesiące

- Oprogramowanie Biurowe: brak

- Oprogramowanie Antywirusowe: Brak http://www.bluemobility.pl/templates/standard/polish/images/gfx/pminus.gifhttp://www.bluemobility.pl/templates/standard/polish/images/gfx/pplus.gif 4599.99zł   Razem: 4600.00zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

drogo ten xnote wychodzi jak go wrzuce do niego czesci takie jak ten MSI ktory podaliście wcześniej 


 

 

happysc jeśli było tak jak napisałeś to nawet nie będę próbował, dali Ci licencje bo miałeś OEM na laptopa, więc awaria partycji nic tutaj nie zmienia, licencja Ci przysługiwała. 

Link to post
Share on other sites

Mam tylko jedną watpliwośc i niegdzie nie potrafię znaleść odpowiedzi na pytanie, przy karcie GTX850M porównanie wersji ddr3 i ddr5. Jest mnóstwo testów, ale nigdzie nie piszą jaką dokładnie wzięli. Gdybym wiedział jakie są różnice, albo jak byście mi wytłumaczyli na czym ona dokłądnie polega to bym wiedział czy wybrać 

http://www.x-kom.pl/p/179279-notebook-laptop-17-3-asus-n750jk-t4113h-i7-4700hq-8g-120750-br-win8x-gtx850.html# 

 

czy

 

http://www.x-kom.pl/p/176282-notebook-laptop-17-3-msi-ge70-apache-pro-i7-4700hq-8gb-1201000-gtx860m.html

 

 

Wydajność wiem, że jest po stronie MSI, ale nie ukrywam, że kupuję też odrobinę oczami i marką. Widziałem tego Asusa jest na prawde solidny, cały z alu , MSI nie widziałem, ale jakoś mam wątpliwości co do marki.

Wyprowadzi mnie ktoś z błędu jeśli się mylę ?  

Edytowane przez Odi1987
Link to post
Share on other sites

Tu masz test : klik . Wynika z niego ,\ze DDR3 vs DDR5 Gtx850m to około 8% różnicy.

Sory ale ten test to typowa papka marketingowa przeznaczona zupełnie dla nikogo. Nie świadczy o niczym.

Myślę, że realna różnica w wydajności jest większa. ok 15%

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

a co powiecie na ten test:

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-850M.107795.0.html

 

Na dole są średnie wyniki FPS i to jest na DDR3 wydaje mi się, że jak na to, że nie mam wygórowanych wymagań jeśli chodzi o grafikę (ważne jest dla mnie, żebym mogł grać płynnie a czy na full detalach czy na medium to nie jest już takie ważne) 

 

W MSI gdzieś wyczytałem, że chłodzenie sobie nie radzi i jest głośny, macie jakąś wiedze jeśli chodzi o tego Asusa ? To jest dla mnie nieukrywalnie ważne, żeby podczas codziennej pracy było cicho...

Link to post
Share on other sites

Test raczej prawdopodobny,ponieważ strona na której znajduje się on ,jest dość wiarygodna.

Między innymi dlatego nie polecam MSI z tej serii .    Mówisz o Asusie N750JK czy G750JW ? Jeżeli o tego drugiego chodzi to na pewno jest cicho, a o tym pierwszym nic nie wiem ale podejrzewam ,że także jest. Tyle ,że dla jednych cicho to 30 decybeli a dla drugich 40 ...

 

 W Xnote (przynajmniej w moim P370EM) są 3 tryby chłodzenia : bardzo cichy do przeglądania internetu ,pracowania w mało wymagających programach itd.Trugi tryb włącz się gdy temperatura osiągnie ok 70 stopni - bardziej wymagające gry itd.Na 3 trybie jest naprawdę głośno ale włącz się on tylko w bardzo wymagających aplikacjach (czasem nawet nie włącza się na ultra w różnych grach np : COD Ghosts) .                                  Podejrzewam ,że W370SS ma tak samo.

Link to post
Share on other sites

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-N750JV.97907.0.html

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GE70-Apache.114295.0.html 

 

według pomiarów tutaj w codziennej pracy tylko 1dB różnicy, czyli niezauważalnie, W grach już trochę więcej bo 7dB różnicy, ale to w grach więc nie tak bardzo istotne. 

 

 

Jeszcze jedna rzecz mnie niepokoi, jak rozumiecie w MSI to co piszą o możliwości instalacji dysków ? Czy jak wezmę wersję z SSD to będę miał miejsce na klasyczny HDD w środku ? Bo ciekawe jest to ze sprzedaja go zawsze w przypadku SSD z zewnętrznym dyskiem twardym.... 


coś się chyba zepsuło z forum bo nie wyświetla całego posta....

Edytowane przez Odi1987
Link to post
Share on other sites

tylko że wersja g750jw nie ma optimusa czyli czas, grafika zintergrowana jest wyłączona, przez co działa cały czas gtx, ale jeśli chodzi o wydajność i ciszę to jest najlepszy, ale lepiej w tym momencie trochę dołożyć nawet kosztem dysku ssd który możesz zawsze zamontować w przyszłości a mieć dużo wyższą wydajność w grach przy xnote w370ss czy nawet dołożyć do modelu g750jx którego cena leci mocno w dół bo już za 5200zł masz wersję z systemem z gwarancją 24msc i grafiką ciągle troszeczkę ale jednak wydajniejszą od gtx860m czyli z gtx770m. http://asus.strefamarek.allegro.pl/asus-g750jx-t4191v-windows-7-hp.html

Link to post
Share on other sites

Gtx 770m jest bardzo blisko Gtx 860m. Fakt Asus G750JW niema Optimusa .Jeżeli autor może nagiąć budżet jeszcze trochę to czemu nie ? Asus'a g750jx  można kupić za jakiś miesiąc - dozbierać i ceny spadną ...  Ale jeżeli budżet sięga tylko do 4700 zł to Clevo.

 

               Jednak decyzja należy do  Odi1987

Link to post
Share on other sites

A pro po MSI sie dzisiaj wiedzialem ze nie ma mozliwosci podlaczenia tam HDD 2,5cala według specjalisty z xkom sa tylko porty mSATA, co wydaje mi sie dziwne bo sa tez wersje z HDD.... Rozumiecie coś z tego ? 

 

Wam też nie przechodzą całe posty ? Mnie ucina ....

Link to post
Share on other sites

KAŻDĄ nawet najdrobniejszą rzecz w laptopie CLEVO możesz wymienić ,np: chłodzenie, kartę graficzną,procesor,matryce ,klawiaturę itd.I to jest największa zaleta tego laptopa.Jeżeli nie starczy ci mocy to jak masz kasę dokładasz drugą kartę graficzną (tylko w niektórych modelach) .Oprócz ,,innego " wyglądu te laptopy są chłodnę więc to przedłuża żywotność.Jeżeli zdecydujesz się na Xnote to pisz - pomożemy wybrać odpowiedni model.

Link to post
Share on other sites

Witam  

 

Ca sadzicie o  

 

 MSI GE70 2OE-044XPL

       Intel Core i7-4700MQ,  

  • 8 GB pamięci operacyjnej DDR3
  • Dysk SSD o pojemności 120 GB
  • Dysk twardy o pojemności 1000 GB 7200 obr.
  • Matowa matryca Full HD 17,3" z podświetleniem LED
  • Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 765M 2 GB

 

 

 

 

czy 

Asus G750JW 

Intel i7-4700HQ 4x2.40GHz/16GB/1000GB/120SSD/GTX765M/HDMI/TB/BT/WIN8

 

 

?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...