Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Ostatni czasy mój deathadder kończy swój żywot i planuję zakup nowej myszki. Będzie ona służyła do grania (league of legends głównie i bf4) oraz codziennego użytku (np przeglądanie internetu). Odnośnie mojego chwytu nie jestem pewien jaki mam ,ale chyba fingertip a mój fundusz to max 300zł (ew. troszkę ale nie wiele poza to) . Szukając myszek wpadły mi w oko steelseries sensei oraz RAT 7 ,ale nie wiem która z nich będzie dla mnie lepsza lub może znacie jakąś lepszą w tej cenie :) Dodam ,że koniecznie musi mieć przyciski pod kciukiem oraz fajnie ,ale nie koniecznie aby była kolorystycznie czarno-czerwona (pasowałaby wtedy do klawiatury :) )

 

Edit. Poczytałem troszkę i jednak na 100% mam fingertip uchwyt :) 

Edytowane przez donbonzon
Link to post
Share on other sites

Miałem R.a.t. przez 18 miesięcy, myszka super pod względem dopasowania czy funkcji makro. 

Problemem może być laser, nie jest to reguła lecz losowy przypadek.

W moim przypadku laser padł w myszce po 18 miechach, czytałem, iż sporadycznie  zdarzały się takie przypadki w wersji od MAD Catz ( dot. tez mojej, podobno trochę gorsze wykonanie), w wersji od Saiteka Cyborg nie było takich przypadków.

 

Oddałem myszkę na reklamację (2 lata gwarancji), po miesiącu info iz myszki nie da się naprawić i propozycja wymiany.

Wziąłem inna myszkę z uwagi na gwarancję, gdyby znowu wziął R.A.T. 7 i trafiła mi się wersja MAD Catz to zostałoby mi tylko 6 miechów gwarancji - ciągłość poprzedniej. Wybrałem G700 z MediaEx, o dziwo miał kosztować w sklepie 349zł, ale że na internetowym sklepie MediaE była po 319zł zrezygnowałem z zakupu i zamówiłem G700 z internetu z odbiorem w sklepie. Przy odbiorze zapłaciłem 319zł, a otrzymałem G700S wartą 420zł o dziwo nr ser na fakturze się zgadzają. Także cieszę się że mi ten laser padł w R.A.T. 7 od MaD Catz ale z miłym sentymentem ja wspominam z BF3.

 

Co mogę Ci polecić :

 

http://www.mediaexpert.pl/myszy-i-trackballe/mysz-saitek-cyborg-r-a-t-7,id-99543

http://www.mediaexpert.pl/myszy-i-trackballe/mysz-logitech-gaming-g602,id-191310

 

Jedna mała uwaga jak doróżnić R.A.T. 7 wersja Saitek od MAD Catz

 

R.A.T 7 Saitek Cyborg ma laser z dpi 5600

R.A.T. 7 MAD Catz ma laser podkręcony do dpi 6400 ( być może dlatego padają) - także tej nie bierz, czy żadnej innej wersji od MAD Catz.

Edytowane przez arkadi-sea
Link to post
Share on other sites

Również zalecałbym wziąć coś innego. Już nawet nie chodzi mi o to, że dostaniesz w tej cenie (a pewnie i nawet niższej) coś ze znacznie lepszym sensorem, ale o sam fakt, że myszka jest upierdliwa w utrzymaniu. Cała masa jakiś dziwnych szczelin i zakamarków, z których ciężko jest wygrzebać brud i kurz, a powierzchnia (przynajmniej w moim dwuipółletnim racie 5) zrobiła się od potu po prostu syfiasta, także myszka już nawet nie wygląda ładnie na biurku. Do tego w moim przypadku pojawił się jeszcze dwuklik na rolce i jednym z bocznych przycisków :/ Dlatego polecam Ci poczekać na wypowiedź kogoś ogarniającego temat myszek na polecenie Ci czegoś fajniejszego.

Link to post
Share on other sites

Co powiesz na opartego na świetnym sensorze (3310) SS Rival? Ma przyciski pod kciukiem + nie kosztuje fortuny. Masz jakąś podkładkę?

Z tańszych myszek jest jeszcze Kana v2 oparta na ADNS-3090 z pomarańczowymi akcentami.

Link to post
Share on other sites

SuperDragons

Po czy to wnioskujesz?, mam teraz G700S i szczerze powiem, że ergonomia tej myszki nie dorównuje tej w myszce R.A.T. 7.

Ja w niej widzę dużo zalet jak regulacja pozioma bocznych przycisków jak i odległość położenia prawego kciuka od body myszki, regulowana w kilku poziomach poduszka nadgarstka pod każdy chwyt, wymienne body i dodatki o różnych kształtach, do tego wymienne odważniki, b.dobre ślizgacze. Czyli wszystko co potrzeba dla wygodnego kilku godzinnego grania.

 

http://dl.maximumpc.com/galleries/RAT/RATBlownup.jpg

http://www.everythingusb.com/media/mad-catz-cyborg-rat-7-accessories.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=3Ae0BS3sVzw&noredirect=1

 

 

Jedyny poważny minus to laser Philips TwinEye, zwłaszcza ten stosowany przez MAD Catz z wysokim max dpi 6400., Saitek daje laser z max dpi 5600. 

 

Ogólnie wyroby MAD Catz daleko im do jakości Saiteka, dlatego proponuje mychy Mad Catz unikać.

 

Mychy R.A.T. Saiteka mogę śmiało polecić. Tu masz artykuł z Benchmarka.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Saitek_Cyborg_R.A.T._7-3491.html

 

Porównując z R.A.T. 7 do G700S np. dokładność lasera myszki, to jest trochę gorszy w Rat ( wynika z testów), w grze na 2500 dpi jak gram w BF3 to różnicy nie odczuwałem.

 

Teraz mam mały dyskomfort z G700S z uwagi, ale jest dla mnie jakby za lekka ( i brak możliwości doważenia jej) , dużo wyższa i trochę jakby za krótka, praca na kablu do ładownia to jest jakaś maskara (twardy i gruby), choć bez kabla o bardzo przyjemnie.

Technicznie laser precyzyjny, czuły, jakoś wykonania - solidna i choć ciężko mi teraz wyczuć dodatkowe górne jaki boczne przyciski to daje jej duże szanse bo może to kwestia przyzwyczajenia tak za parę miesięcy się wypowiem dogłębniej.

Edytowane przez arkadi-sea
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to te myszki w cenie <300 nie oferują nic co uzasadniałoby takie koszta.

 

 

R.A.T 7 Saitek Cyborg ma laser z dpi 5600 R.A.T. 7 MAD Catz ma laser podkręcony do dpi 6400 ( być może dlatego padają) - także tej nie bierz, czy żadnej innej wersji od MAD Catz.

Tak wysokie DPI jest praktycznie pozbawione precyzji i mało kto korzysta z tego, więc mało kto będzie zwiększać do 6400.

 

 

 

Tak teraz patrze na tego steelseries rival i podoba mi się ,tylko czy będzie ona wygodna pod fingertip grip ?

Spokojnie się nada, chyba że masz małą dłoń (15-16cm do nadgarstka).

Napisz wreszcie jaką masz podkładkę oraz z ilu DPI korzystasz. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...