Skocz do zawartości

Przesiadka s939 -> s775?


Recommended Posts

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum chciałbym serdecznie powitać wszystkich użytkowników, mam nadzieję, że pomożecie mi z moim problemem.

Od pewnego czasu borykam się z brakiem płynności w niektórych grach, m.in Crysisie, Turoku czy Wiedźminie. Myślałem, że dokupienie dodatkowej kostki RAM załatwi sprawę, ale niestety się pomyliłem - wąskim gardłem zestawu jest procesor. Na razie nie chcę kupować nowego komputera, dlatego też pomyślałem o modernizacji. Wybór padł na wysłużony socket 775 od Intela. Na modernizację chcę przeznaczyć 500 zł (ta kwota zawiera już pieniądze uzyskane ze sprzedaży obecnych części), interesują mnie używane części z allegro. Potrzebuję:

* płyty głównej z dobrymi możliwościami o/c - rekordów bić nie zamierzam, aczkolwiek do granicy 4Ghz chciałbym się zbliżyć; mocną sekcją zasilania - w przyszłości chciałbym na nią zapakować Quada i czterema slotami na pamięci DDR2. Nie zależy mi na bajerach typu SLI/Crossfire, milionie portów i ultranowoczesnych technologiach.

Szczerze powiedziawszy zastanawiałem się nad jakąś starszą konstrukcją na chipsecie P965, np. Asus P5B Deluxe. A może jednak warto dołożyć do P35/P45, np. Abit IP35-E, Asus P5K Pro, Asus P5Q, DFI P35-T2RS, MSI P45 Neo2-FR MOA? Jakie jeszcze płyty na P965/P35/P45 moglibyście mi polecić?

* dwurdzeniowego procesora. Myślałem o czymś z rodziny e5x00 lub e2200 - chyba warto dopłacić do tego pierwszego?

* 2GB pamięci RAM od jakiegoś renomowanego producenta: A-Data, Ocz, Corsair, Patriot. Niestety nie wiem jakie taktowanie wybrać - 800Mhz czy 1066Mhz?

 

To wszystko będzie współpracować z GeForcem 9600GT i Modecomem MC-350. Proszę o pomoc. Pozdrawiam, matten.

Link to post
Share on other sites

Biadolicie. Kup płytę P35 z allegro - wybór jest spory, a ceny niskie. Ciekawe Gigabyty, Asusy itd. Zależy od okazji jaką znajdziesz. Ja np. swoją EP35-DS3R sprzedałem za 180zł pół roku temu, miałem też innego GB na P35 i mogę je polecić.

 

Do tego oczywiście E5x00, on pozwoli na wyższe OC i myślę, że warto dopłacić. Niektóre E2xx0 kręcą się ponad 100%, ale 4GHz to dla nich dużo. Policzmy też 180zł.

 

Zostaje nam 140zł na pamięci RAM. Tutaj bym się rozglądał także za używanym sprzętem. Częstotliwość bez różnicy, ale bardziej bym się skłaniał ku 800MHz, bo będzie po prostu tańsze. Przy OC nie będzie przeszkadzać zbytnio. Szukaj okazji, pewnie uda się dorwać jakiś zestaw 2x1GB z radiatorami :P

 

Zasilator da sobie radę z podkręconym E5x00 i 9600GT, o ile moc mu nie spadła o 50%.

Link to post
Share on other sites

@torture

Dzięki za sensowną odpowiedź, ale prosiłbym jeszcze o doprecyzowanie kwestii płyty głównej, a mianowicie o jakieś konkretne modele pod P965 i P35, chyba że w pierwszym poście wymieniłem już wszystkie konstrukcje godne zainteresowania? W szczególności zależałoby mi na tym pierwszym chipsecie, bo z tego co widzę ceny mobasów zbudowanych na jego bazie są bardzo atrakcyjne, a o ile dobrze pamiętam w znaczny sposób nie odbiega on od swoich nowszych braci.

Link to post
Share on other sites

Do tego oczywiście E5x00, on pozwoli na wyższe OC i myślę, że warto dopłacić. Niektóre E2xx0 kręcą się ponad 100%, ale 4GHz to dla nich dużo. Policzmy też 180zł.

 

Zasilator da sobie radę z podkręconym E5x00 i 9600GT, o ile moc mu nie spadła o 50%.

tak kręci się o 100% poczeka 30 sec i zobaczy piękny smużący dymek ( szczególnie na boxie ) , co do zasiłki nie bym był pewien :P

Link to post
Share on other sites

1) E2160 kręci się pod 100% i działają tak po 24/7.

2) Zasilacz jest mocny, nie jest to żaden wybuchowiec. Zestaw będzie brał dużo mniej niż to, co zasilacz ma na tabliczce znamionowej. Jedyne pytanie czy jest to jeszcze aktualne.

 

Jak się kiepsko orientujesz, to się nie wymądrzaj :P

Link to post
Share on other sites

@Igoruss

Raczej nie przekonują mnie te kastraty, ale dzięki za pomoc.

 

Zapewne zdecyduję się na mobasa opartego o chipset P35 lub P965 o ile uda mi się upolować Asusa P5B Deluxe lub Abita AB9 QuadGT. Do tego e5x00 i 2GB ramu i mam spokój na kolejne 18 miesięcy.

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc, nagradzam pochwałą i proszę o zamknięcie tematu.

Link to post
Share on other sites

Raczej nie przekonują mnie te kastraty, ale dzięki za pomoc.

Jakie kastraty? ;) Że nie ma niewiadomo ilu wejść SATA czy wielofazowej sekcji? W normalnym użytkowaniu nie zauważysz żadnej różnicy (w OC też). Brałbym:

http://www.allegro.pl/item1084026506_pl ... _ddr3.html lub

http://www.allegro.pl/item1097651011_gi ... l_box.html

Link to post
Share on other sites

1) E2160 kręci się pod 100% i działają tak po 24/7.

2) Zasilacz jest mocny, nie jest to żaden wybuchowiec. Zestaw będzie brał dużo mniej niż to, co zasilacz ma na tabliczce znamionowej. Jedyne pytanie czy jest to jeszcze aktualne.

 

Jak się kiepsko orientujesz, to się nie wymądrzaj :P

 

1. To widocznie ja miałem wadliwy model ;)

2. Nie wymądrzam się tylko mówię o tym co przeżyłem :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...