Skocz do zawartości

Pochwal się swoim sikorem!


Recommended Posts

Zależy co kto lubi. Ja wolę cyfrowe g-shocki bez zbędnych bajerów. A cena jak to cena, jeden zapłaci 1000zl za kwarc, a ja uważam, że powyżej 500zł lepiej kupić automat.

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites

Zależy... Mechanizmy od seiko, które są w zegarkach od 500zł są bardzo dobre ja na tę cenę. Również poczciwe miyoty są całkiem, całkiem. Nie wiem co masz na myśli pisząc porządny. Jednemu wystarczy mechanizm seiko, drugi patrzy tylko na zegarki szwajcarskie, omegi czy hamiltony. Wiadomo, że automaty mają większy odchył. Nie da się tego uniknąć. W g-shocku, który aktualnie mam, to padł jakiś rekord w porównaniu do innych zegarków , które miałem - 3s/miesiąc(producent podaje +/-20, a zdarzały się egzemplarze z +/-40 i więcej). Tyle, że to jest na miesiąc. W automacie to więcej na dzień wychodzi :D

 

To tylko moja opinia. Każdy ma inne preferencje.

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites
Każdy ma inne preferencje

A no wiadomo. Ja sobie tylko luźno dyskutuję o dość obiektywnych ogólnikach nie wchodząc na pole osobistych preferencji zegarkowych.

 

Mówiąc porządny, mam na myśli właśnie dokładność chodu, czas rezerwy, poza tym wykonanie i jakość koperty, rodzaj szkła... no i żeby nie wisiało na dziadowskim gumowym albo parcianym pasku. Poza tym automaty są wredne i lubią się sporadycznie zepsuć.

 

Do 500zł mam dwa Timexy, robią robotę doskonale, ale to nie automaty. Automat to ogólnie taki zegarek fanaberia, dla hobbysty albo osoby która faktycznie będzie go nosić codziennie - inaczej nastawianie go, bądź dokręcanie, człowieka wykończy.

Link to post
Share on other sites

Fossil CH2586, najlepszy zegarek jaki miałem do tej pory. Używam go od 2 czy 3 lat i jestem mega zadowolony (tylko w moim data jest na czarnym tle).   ^^

 

http://i61.tinypic.com/bjbcbl.jpg

Edytowane przez Amok2
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Kilkuletnia już Adriatica. Tzw. prezent na osiemnastkę. Szkło szafirowe dalej wygląda jak nowe. Ubytki na tarczy spowodowane przez własną głupotę, gdyż utopiłem go na basenie i wyszły takie kwiatki. Po tym incydencie musiałem również wymienić mechanizm.

 

http://i1168.photobucket.com/albums/r500/LuziQ-IT/20150306_075537_zpsdamvrgoe.jpg

 

Btw. Zawsze ustawiony 5 minut do przodu :D

Edytowane przez LuziQ
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Automat to ogólnie taki zegarek fanaberia, dla hobbysty

 

Niee. To zegarek z duszą. Żadna bateryjka nie zastąpi zegarka mechanicznego :P

 

 

 

inaczej nastawianie go, bądź dokręcanie, człowieka wykończy.

 

Zależy czy mówimy tutaj o automacie czy ręcznie nakręcanym mechanizmie.

 

 

 

albo osoby która faktycznie będzie go nosić codziennie

 

Od tego są rotomaty.

Edytowane przez SKOME
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...