Skocz do zawartości

Smartfon do 1800 zł (Z1,Z1 Compact, Galaxy S4 czy HTC ONE)


Recommended Posts

Smartfon do 1800 zł (Z1,Z1 Compact, Galaxy S4 czy HTC ONE)

 

Tak jak w temacie.

 

Biorę tylko te pod uwagę. Potrzebuję rady/rad. Oglądałem pierdyliard recenzji na ich temat i dalej nie wiem. Chociaż myślę, że jestem bliżej niż dalej wyboru.

Z1 vs Z1 Compact - taka sama cena.

Jedynie o co się boję tutaj to Z1 ten 5-calowy. Czy to na prawdę taka cegła? Jak z noszeniem tego urządzenia w kieszeni? Z1 Compact - mniejsze, bardziej mobilne, ale mamy taką samą cenę, procek itp to samo, ale ekran jest mniejszy. Ekran mniejszy = mniej komfortu z np. gier,filmów.

 

Galaxy S4 - sam nie wiem, jakieś mam taką niechęć do Samsunga (takie widzimisie). + plastikowa obudowa troche mnie zniechęca.

HTC One - super głośnik, ale najgorszy brak slotu na kartę pamięci (choć ujdzie nawet i bez niego), super wykonanie.

 

Patrzeć sprzętowo Z1,Z1 Compact (lepszy procesor) miażdży Galaxy S4 i HTC One.

 

Także sam nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Jak kolega wyzej. NOTE 3 to najlepszy telefon a rynku. Mimo ze s5 bije rekord sprzedazy (ludzie glupi i reklamy szajsunga z mozgu robia g****) to nie jest telefon nawet wart zainteresowania dopoki nie spadnie o polowe ceny. Jezeli note 3 za duzy to g2 pod warunkiem ze 16gb wystarczy. Jak cos mozesz pena czy dropboxa. Jak nie pasuje Ci jakosc wykonania tego telefonu to pomysl nad one gdzie muzyka i jakosc wykonania miazdza inne telefony. Z oraz z1 maja kiepskie ekrany a o s4 juz nie jest wart uwagi - znacznie lepszy jest g2 a cena podobna. Jak chcesz ultra plynny i z pewnoscia aktualizacji to jest nexus 5 ;)

Compact to najmniejszy telefon ale wyjatkowo udany. Wreszcie Sony dal dobry ekran. Jezeli chcesz miec malutki ekran to compact polecam.

Edytowane przez kuku8
Link to post
Share on other sites

Autorze - wszystko co wymieniłeś jest do kupienia nowe za 1200-1400zł(max)

Jak już mamy 1800 - to lepiej odczekać 2 miesiące i kupić coś nowej generacji(żartowałęm :P)..pfu,pfu...tegoroczne modele czyli S5(hm...nie warto),nowego One(względem poprzedniego modelu też nie ale lepszy niż S5) albo Z2(tutaj najlepsza propozycja - prawie idealna).

Albo Note 3 kupić nówkę za 1800zł z Polskiej dystrybucji

Aaa jeszcze jest G2...dobry smart ale tylko w wersji 32GB do ukupienia za 1400 nówka.

Link to post
Share on other sites
Z1 Compact - mniejsze, bardziej mobilne, ale mamy taką samą cenę, procek itp to samo, ale ekran jest mniejszy. Ekran mniejszy = mniej komfortu z np. gier,filmów.

 

Ekran mniejszy,lecz dużej lepszej jakości(kontrast,kąty widzenia itd)

 

Jak widzisz nie ma telefonu idealnego,każdy ma swoje wady i zalety,każdy producent stosuje również inną filozofię wykonania(plastik,szkło,aluminium).Każdy z nich spisze się tak samo  dobrze w roli typowego smartfona,musisz dokładnie określić co jest dla ciebie  najważniejsze(muzyka,aparat,wykonanie,bateria,ekran.wydajność w grach,czy w codziennym użytkowaniu).

Link to post
Share on other sites

DeNeB-100% racji. Do póki nie ustalisz priorytetów i na żywo nie pomacasz smartfonów nie będziesz miał pewności co będzie lepsze. Nie ma idealnych urządzeń ale na pewne rzeczy łatwo niektórym przymknąć oko np. na brak slotu czy wielkość. Kwestia gustów i subiektywnej opini. Ale Ci pomogłem:)

Link to post
Share on other sites

Note 3, LG G2- takie cos tu padlo. To juz totalna przesada. Powyzej 5 cali odpadaja. Mimo ze pewnie wygoda wielka na takim duzym ekranie grac/korzystac, to jednak mnie to przeraza. Do tego przesadzilem z tym 1800 zł. Do 1500 zł. Głównie mysle o tych czterech ktore wymienilem (Z1,Z1 Compact,HTC One,Galaxy S4).

Chce patrzec tez na przyszlosc czyli na lepsza specyfikacje - ta ma Z1,Z1 Compact. Tak wiem co pol roku/co rok cos nowego wychodzi.

 

Muzyka - mysle ze i tak sluchalbym 3/4 czasu na sluchawkach. Wiec glosniki HTC One glownie dla szpanu by mi sluzyly.

Aparat - jak dla mnie kazdy z tych jest dobry, na to nie patrze.

Wykonanie - tutaj odtraca mnie Galaxy S4.

Bateria - dla mnie nie ma problemu przypiac do ladowania w kazdej chwili.

Ekran - wiadomo zeby jak najladniejszy i jak najtrwalszy byl.

Wydajnosc w grach - Z1,Z1 Compact beda kozaczyc jeszcze przez dlugi? okres czasu. HTC i S4 tez daja rade.

Codzienne uzytkowanie - glownie internet, skoro kazdy ma android wiec np. do kazdego moge pobrac jakas przegladareczke wiec mysle ze kazdy daje rade.

 

Z1 vs Z1 Compact.

Ten mały mnie kusi, bo lzejszy, mowie ze ekran cos tam niby lepszego ma. Jednak czy aby nie za mały jak na taki sprzet w srodku

 

WAZNE JEST TEZ POJECIE CENA DO JAKOSCI.

Edytowane przez yoxos
Link to post
Share on other sites

Autorze a wiesz jaka różnica między S4 , G2 ? 2 mm....

G2 ma większy wyświetlacz, ale ramki mają tak małe, że można rzec, że trzymasz tylko ekran w ręce.

Z1 i Z mimo że to wielkie bryły to też z kiepskimi ekranami.

 

Z compact najmniejszy jest i to fakt.

Cena do jakości ? Tutaj nokautuje G2 wszystkie telefony.

rozmiary LG - 138,50 x 70,90 x 8,90 mm

rozmiary Szajsunga - 136,60 x 69,80 x 7,90 mm

rozmiary Sony - 144,00 x 74,00 x 8,50 mm

Widać różnicę ?

Jeżeli chcesz mały telefon to tylko Compact ;)

Link to post
Share on other sites

Generalnie pod twoje wymagania najlepiej pasuje Z1 Compact i HTC One,porównując oba:

Muzyka: Xperia gra zdecydowanie ciszej ,co może być dużym problemem w głośniejszych miejscach,oba jakościowo na bardzo dobrym/najwyższym poziomie,w zestawach bardzo przyzwoite słuchawki.

Wykonanie: Xperia wymaga dodatkowych folii,ponieważ standardowe bardzo szybko się rysują,ale za to przednia chroni lepiej telefon przed upadkami,generalnie kwestia gustu

Ekran: Jeżeli chodzi o rozdzielczość 1080p vs 720p,nie widać różnicy gołym okiem,jakościowo oba są w ścisłej czołówce.

Wydajność w grach: Tutaj niższa rozdzielczość ekranu(mniejsze wymagania) i troszkę wydajniejszy procesor siłą rzeczy stawiają wyżej Sony

 

 

Generalnie musisz telefony wymacać w media markt/saturnie i wybrać ten który bardziej ci się podoba.

Link to post
Share on other sites

Możesz szukać Samsunga S4 Black Edition. Plecki wtedy przypominają te z Note 3, są o niebo lepsze od standardowych.

 

A smartfony to wszystkie są kruche, to jest norma. Jeden nieszczęśliwy upadek i masz pajęczynkę na wyświetlaczu.  Wszystko zależy od szczęścia (czytaj: jak ci upadnie smartfon).

Link to post
Share on other sites

Głupoty gadacie z S5tką. Jest dość spora różnica względem poprzednika, a nawet Note III. Po pierwsze to jaśniejszy wyświetlacz. Po drugie lepiej wykonany i trwalszy. Ostatnio miałem okazję się bawić. Z tym, że S5 kosztuje dość sporo. Z1 to fajny telefon, ale wyświetlacz nie jest zbyt dobry(chyba, że Ci na tym nie zależy). 

Jeśli nie potrzebny Ci bardzo dobry aparat i nie chcesz grać zbyt wiele w gry, to HTC One jest bardzo dobrym wyborem. Bardzo płynny, w dodatku świetnie gra(nie tylko na głośnikach), no i jakość wykonania.

Compact się bawiłem i nie zrobił wrażenia. Jak dla mnie ten ips jest średni, ale to tylko moje zdanie.

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...