Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

W telefonach zbytnio obeznany nie jestem, ale po przekopaniu internetu mniej więcej wiem czego chcę:

 

mój budżet : 300 do +/- 700 zł
gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : allegro
nówka czy używka : nówka/ używany w bdb. stanie
preferowany rozmiar wyświetlacza : 4+
preferowany system mobilny : android
do czego będę używać urządzenia : internet, muzyka, czytanie plików, gps, filmy
moje najważniejsze wymagania : żywotna bateria, płynność

 

 

Rozwijając powyższe. Skąd taka rozpiętość cenowa? Jeśli znajdzie się tańszy telefon spełniający moje oczekiwania - jak najbardziej będę z niego zadowolony. Nie potrzebuję kombajnu pokroju xperia Z ultra, bo jedynie by się marnował. Telefon głównie do internetu, czytania plików tekstowych, muzyki, czasem się włączy jakiś film. Inną ważną rzeczą w nim jest gps. W przypadku zostawienia samochodu w lesie i pójścia przed siebie chętnie bym odnalazł drogę do samochodu bez większych problemów. Spotkałem się z pozytywnymi opiniami na temat systemu nawigacji glonass, ale jest on montowany w telefonach zaczynających się na ~800 zł. Może ktoś korzystający z niego wypowie się, jak takowy sprawuje się w terenie zalesionym w porównaniu do gps i czy warto dopłacać?

Jestem nastawiony na kupienie nowego telefonu na allegro, często widuję je nawet o kilkaset złotych taniej niż w salonach. Nie pogardzę jednak używanym telefonem, o ile będzie zadbany i nie używany zbyt długo (gwarancja ponad rok).

System android - prosta przyczyna, lubię pogrzebać w sprzęcie, czasem coś zmienić, usunąć, dodać.

Z tego co wyczytałem takie możliwości są znacząco ograniczone w WP w stosunku do androida. 

Jeśli będzie taka możliwość i duża różnica(pomiędzy zainstalowaną wersją), to telefon chętnie zaktualizuję do kitkata, niekoniecznie oficjalnego.

Rozmiar telefonu? Średniej wielkości smartfon, wiadomo, że nie będzie to miniaturka, ale nie chcę też patelni, której nie schowam do kieszeni.

Na koniec coś na czym mi bardzo zależy, w miarę żywotna bateria. Dodatkowe punkty, jeśli telefon nie rozpadnie się w pył po upadku z 50 cm.

Co jest dla mnie nieistotne? Dual sim, kamera wysokiej jakości, granie w super gry.

 

Telefonu nie potrzebuję od zaraz, więc jeśli znacie jakieś droższe modele z ceną lecącą na łeb na szyję - podawajcie, a nuż uda się wylicytować na allegro takowy.

 

Z droższych modeli do licytowania rozważałem: Moto G i Galaxy S3, ale Moto raczej odpada ze względu na serwis gwarancyjny i brak slotu na kartę pamięci, znalazłem więc nieco droższego Nexusa 4, gdzie w grę wchodzi jedynie użytkowany(cena).

Co mi proponujecie? Jeden z powyższych, czy znajdę coś zadowalającego mnie za niższa kwotę?

Link to post
Share on other sites

@Lazer23

Gdybym już miał podnieść cenę do 800 zł to wyłącznie Nexus 4, ale szukam czegoś tańszego.

@Aress

Myślałem nad L9 2 generacji, można je kupić w bardzo dobrym stanie nawet poniżej 600 zł. Dodatkowo telefon dostanie (dostał już?) aktualizację do kitkata.

Link to post
Share on other sites

Powiedz czy chcesz miec wejscie na karte SD(pamieci) i ile chcesz wbudowanej. np za ok 750 masz MOTO G super telefon, nie bede pisal juz dlaczego taki super bo kazdy to wie. 750 zl kosztuje wersja z 8gb z czego ok 5.5 gb jest do uzytku

Link to post
Share on other sites

Powiedz czy chcesz miec wejscie na karte SD(pamieci) i ile chcesz wbudowanej. np za ok 750 masz MOTO G super telefon, nie bede pisal juz dlaczego taki super bo kazdy to wie. 750 zl kosztuje wersja z 8gb z czego ok 5.5 gb jest do uzytku

Myślałem nad Moto G, ale tak jak już pisałem w pierwszym poście: brak karty pamięci i serwis gwarancyjny mnie skutecznie odstraszyły.

Mogę żyć bez karty pamięci, ale dopiero gdy telefon będzie posiadał wbudowane 16 GB, inaczej odpada.

Na razie najbardziej nastawiłem się na LG L9 II lub SGS 3. LG by mi spokojnie wystarczył, ale gdybym złapał samsunga po okazyjnej cenie to od razu bym go wziął, nad nexusem bym się pewnie musiał zastanowić.

Link to post
Share on other sites

Autorze:

LG L9 II nie dostał jeszcze Androida...ba ma Andka 4.1.2 - ale LG wypuści do końca kwietnia Androida 4.4 - przeskoczyłz modelami pare wersji androida aby wydać jedną porządną aktualizacje.Ale to LG zobaczymy co znów wymyślą :D

Link to post
Share on other sites

Widziałem dziś s4 z 18m gwarancja za 650zl od lombardu na alledrogo. Nie bierz telefonów typu mini. Lg to nexus nexus nexus. Na g2 za mały budżet.

Oprócz tego żę widziałeś podróbkę S4 za 650zł - więcej zrozumieć z tego co napisałeś się po prostu nie da..  :co: 

Link to post
Share on other sites

Hejter jesteś i tyle :-) to że kupujesz nowe tel w mediaidiotomarkt nie znaczy że nie można kupić coś używanego za dobre pieniądze. Widziałem też g2 za 900zl. Note 3 za 1299. Można można... Ale nie lepiej hejtować... Chyba że fotka paragonu z saturna opakowanie imei i gwarancja oraz zdjęcie telefonu było ściemą.

Link to post
Share on other sites

Co tu człowieku o mnie wiesz jak masz aż 4 posty na forum i pewnie jesteś na nim od dziś lub wczoraj?

Co to za różnica gdzie kupuje telefony? Akurat w dużych sieciach nie kupuje gdyż mają za wysokie marze a go tego wole wspierać małe w pełni legalne biznesy- czytaj rozwój i utrzymanie konkurencji i zatrzymanie popadania w monopol.

Widzieć to ja też sporo widziałem. Ci co sprzedają elektronikę mają różne sztuczki.Nie tylko handlarze samochodami robią z nabywców idiotów i naiwniakow.

 

Stwierdziłem ze na 99% to podróbka inaczej ogłoszenie znikło by po 15 minutach ale i również ze 2 cześć twojego postu jest całkowicie nie zrozumiała...

Link to post
Share on other sites

Ty za to hejtujesz w każdym poście. Mogę mieć dwa posty a wnoszą więcej niż twoje wszystkie. Znasz się na wszystkim i wiesz wszystko. Handluje troszkę dorywczo elektronika i coś tam wiem. Widziałem i opisałem to. A jak czytać nie umiesz to nie czytaj. Nikt cię nie zmusza. Napisałem żeby nie brał tel typu mini. Skoro jesteś ogar to powinieneś wiedzieć dlaczego lepiej s 3 niż np s3 mini i każde mini to kupa. Lg w tej cenie to nexus. Na lg g2 go nie stać. Co mam ci to w kalamburach rozrysowac żebyś załapał? Kupuje i sprzedaj używki. Idiota nie zasługuje na szacunek. Idiotą będzie idiotą. Dla mnie bez sim to bez blokady. Od kiedy sklepy sprzedają takie cuda bez modulu. To nie tablet. Ale sory fachowiec 'stwierdził'. Pewnie też enigime rozszyfrowal...

Edytowane przez Igoruss
nic nie wnoszące kłótnie
Link to post
Share on other sites

Ty za to hejtujesz w każdym poście. Mogę mieć dwa posty a wnoszą więcej niż twoje wszystkie. Znasz się na wszystkim i wiesz wszystko. Handluje troszkę dorywczo elektronika i coś tam wiem. Widziałem i opisałem to. A jak czytać nie umiesz to nie czytaj. Nikt cię nie zmusza. Napisałem żeby nie brał tel typu mini. Skoro jesteś ogar to powinieneś wiedzieć dlaczego lepiej s 3 niż np s3 mini i każde mini to kupa. Lg w tej cenie to nexus. Na lg g2 go nie stać. Co mam ci to w kalamburach rozrysowac żebyś załapał? Kupuje i sprzedaj używki. Idiota nie zasługuje na szacunek. Idiotą będzie idiotą. Dla mnie bez sim to bez blokady. Od kiedy sklepy sprzedają takie cuda bez modulu. To nie tablet. Ale sory fachowiec 'stwierdził'. Pewnie też enigime rozszyfrowal...

Widać że nie masz o czym pisać - wyjeżdżasz mi teraz z jakimiś mini i różnicami - czy ja cokolwiek napisałem na ten temat?Nie.

To że idiota pozostanie idiotą to się zgadzam - to że nie zasługuje na szacunek - również - dobrze ze takie wyjątki potrafią się przyznać  :rotfl:

To że dla Ciebie bez sim - to znaczy że bez blokady - to nie znaczy że dla wszystkich - tym bardziej dla większości początkujących , którzy proszą tutaj o pomoc.Szukać mi się nie chce jak sklep sprzedawał 10 sztuk S4 bez sima z konferencji Polskiej z Waszawy po 1000zł zaraz po premierze - urządzenie w domu przydać się może - tym bardziej jak an części.Użytkownik ten dostał zgodę Samsunga na dystrybucję - jakiś problem - nie sądzę.

 

Jeszcze "dzumms-a" musisz hejtować(tak Ty) któy to powiedział - nie ja :-).

Także władco internetów - prze-najmądrzejszy sprzedawco skończ temat - masz 9 postów zdobądź uznanie forum i wtedy się "wymądrzaj".

Tamat z Tobą skończony.Żegnam.

 

PS - a co do Twoich postów - w tym temacie ani jeden Twój wpis nie wniósł NIC i powinny zostać skasowane przez MODa.Tylko spamujesz i się chwalisz że coś tam gdzieś widziałeś - to tyle.

 

___

 

Do autora - jeśli dalej nie wiesz co wybrać przeszukaj tematy lub napisz na PW to Ci przedstawie plusy/minusy L9II i SGS3.

PS - wyszło teraz G2 mini - całkiem dobry przeciwnik takieg0 L9 II - ma fajny wygląd i zbliżoną specyfikacje - cenę też lepiej będzie trzymać.Za jakiś miesiąc-dwa będzie nówka lub świeża używka do wyrwania za 700-750zł - nie wiem czy tyle mozęsz czekać i czy jest potrzebny aż taki smartfon.Pozdrawiam.

Edytowane przez ostry.77
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak. Ty za to przeżyłeś wyginiecie dinozaurów, rabowales z tatarami i sądziłam brzozy w smoleńsku... Nie hejtowalem dzumasa. Nie wiesz nawet co to hejt... Co do bez sim to wpisz w alledrogo i zobacz co ludzie o tym piszą. Po 3 chyba nie zrozumiałeś tej aluzji o idiocie... Hehe. Pzdr i pomyśl czasem. To że jesteś nolife i siedzisz tu 24h na dobę nie oznacza że jesteś lepszy od innych bo obejrzałeś kilka recenzji na YT. Ale spoko ustępuje, nie wygram z 'mondralą' bo pokonasz mnie doświadczeniem. To też aluzja. ----- Yairomi nie bierz tel typu mini coś tam. Za małe pieniądze kupisz s3 i9300 albo nexusa 4 ale z czystym andkiem i będziesz bardziej zadowolony. Pzdr

Edytowane przez dadulek
SPAM!
Link to post
Share on other sites

Poczytaj o Pentagram Monster może Ci się spodoba. Można używać darmowego internet Aero 2 bo ma dual sim

z baterią 4100mAh kilku moich kolegów ma i są zadowoleni.

 

 

Pentagram Monster

P430-1

http://www.ceneo.pl/21303564

 

lub

 

Pentagram Monster X5  na allegro ok 700zł

http://allegro.pl/pentagram-monster-x5-5-dualsim-4gb-quad-core-i4143189957.html

test

http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/smartfony/2014/02/pentagram-monster-x5-test,5.aspx

Edytowane przez dinokajman
Link to post
Share on other sites

Lenovo P780 i Pentagram Monster X5 mają zdecydowanie za duże wymiary. 14 i ponad 14 cm na telefon to już przesada dla mnie, nie sprzęt wystający z kieszeni odpada.

Co do Pentagram Monster P430-1, sprawdzę go, ale na pierwszy rzut ona MotoG wygląda na bardziej opłacalne. Bateria jest jego zdecydowanym plusem, szkoda tylko że nie obsługuje glonass.

Link to post
Share on other sites

IMO w tej cenie najlepszy będzie Nexus 4, spełni prawie wszystkie wymagania (poza długim czasem pracy) ma bardzo dobrą wydajność, 2gb ramu, błyskawicznie działający system, dobry ekran o zwiększonej rozdzielczości w poziomie (768p vs 720p, niby kilka pixeli ale można docenić w codziennym użytkowaniu), wydajną i trimowaną pamięć flash  (nie będzie zamulać po jakimś czasie), jednak jego piętą achillesową jest niezbyt dobry aparat, krótki czas pracy na baterii i brak możliwości rozszerzenia pamięci za pomocą SD. Według mnie jest to dużo lepszy wybór od chińczyków

Link to post
Share on other sites

Mogę tylko zapytać czy myślałeś nad smartfonem z Windows Phone 8? (teraz już Windows Phone 8.1)

 

 

W tej cenie masz spory wybór android-fonów:

- nówki firmowe (Samsung, LG, HTC, etc...) - drogie ale za to pewne jakościowo (wydajnościowo już nie bardzo)

- nówki "chińczyki" (wszystkie "no_name") - wątpliwa gwarancja i jakość wykonania, ale dobre podzespoły za stosunkowo niską cenę

- używane - ciężko ocenić jaki mają faktyczny stan ze zdjęć na allegro

- "prawie"-nówki firmowe - tutaj taniej masz niż całkiem nowe, jeśli dopilnujesz żeby Ci sprzedawca (osoba prywatna najczęściej) dostarczył wszystkie papiery - tzn kartę gwarancyjną (bo najczęściej są to fony brane na przedłużenie umowy i zaraz odprzedawane) to wszystko gra

 

Rozumiem, że ostatnia opcja Ciebie interesuje?

 

Jeśli tak to ja bym na Twoim miejscu celował właśnie w:

- LG G

- SGS3

- Sony Xperia SP

 

Pytałem wcześniej o Windows Phone 8 bo w tej cenie masz:

- Nokia Lumia 920 (oraz 820, 720, 625, 620, 520)

- Samsung Ativ S

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Igoruss

Wiem, że Nexus 4 bije na głowę Moto G, od Samsunga też jest w sporej ilości kategorii lepszy, ale pomiędzy moto G a Nexusem 4 będę miał ponad 200 zł różnicy, a nie potrzebuję telefonu aż tak dobrego jak ten. Moto G dostanę za ~650, SGS 3 za  ~750 a Nexusa 4 za  ~850 zł. Wszystkie 3 sprzętowo mi spokojnie wystarczą (jedynie 8 GB pamięci w Moto może być dla mnie problematyczne).

 

@ArioX

Miałem styczność z WP 2 miesiące temu, bawiłem się takowym 3 dni. Najbardziej mnie raziły w oczy możliwości konfiguracyjne, a raczej ich brak. Lubię pogrzebać w swoim sprzęcie, który też szanuję - dlatego sprzęt raczej przeżyje dłużej niż te 2 lata gwarancji. Po tych 2 latach oczywiście najważniejszą rzeczą będzie dla mnie możliwość odblokowania boot loadera i ustawienia telefonu wg swojego widzi mi się. Nie wiem jak to będzie wyglądało w przypadku WP, ale gdybym wziął np. SGS 3 / Moto G to wiem, że ze względu na popularność te telefony dalej będą mocno wspierane.

Nie mam nic do samego Windows Phone, ale korzystając z tego telefonu zwyczajnie mi brakuje możliwości jakie daje Android.

A skoro już mowa o WP, masz może jakieś doświadczenie odnośnie używania nawigacji Lumii w zalesionych terenach na przysłowiowym zad...?

 

Z LG rozważałem, tak jak Aress proponował wcześniej, LG L9 II. Gdybym miał brać telefon do 650 zł to wybór stoi właśnie pomiędzy nim a Moto G. Jedyna wada L9 to bardzo mała popularność, nieoficjalne wsparcie będzie tutaj kulało.

 

Co do wyboru telefonów, tak, planuję polować na te nówki z allegro. Większość z nich jest z przedłużenia umowy. Różnica w cenie pomiędzy sklepem a allegro jest spora, więc pozostaje jedynie dopilnować kwestii dokumentów gwarancyjnych i mam idealny telefon.

Ewentualnie używki, ale ta opcja wchodzi w grę tylko gdy telefon był naprawdę krótko używany, ma wszystkie dokumenty i real photo w ilości wystarczającej do stwierdzenia stanu wizualnego telefonu. Tutaj też jednak zdarzają się wyjątki, widziałem kilkumiesięczny SGS 3, który od zakupu był noszony w pokrowcu i z foliami ochronnymi, sprzedanego za niecałe 700 zł. Stan był idealny, właściciel zwyczajnie zmieniał pracę na taką, w której telefon by się szybko zniszczył.

Edytowane przez yairomi
Link to post
Share on other sites

 

 

A skoro już mowa o WP, masz może jakieś doświadczenie odnośnie używania nawigacji Lumii w zalesionych terenach na przysłowiowym zad...?
zero :)

 

 

 

najważniejszą rzeczą będzie dla mnie możliwość odblokowania boot loadera i ustawienia telefonu wg swojego widzi mi się. Nie wiem jak to będzie wyglądało w przypadku WP
rozumiem :)

 

SGS3 chyba najlepszy będzie.

 

 

P.S.

Nie jesteś w stanie dołożyć do LG Optimus G?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...