Skocz do zawartości

'Spadek obciążenia' GTX 770


Recommended Posts

Witam. Mam pewien problem. Zwykle się to nie zdarza, miało to miejsce jedynie w dwóch grach z wielu w które grałem na tym sprzęcie

 

- Przypadek 1: Mafia 2 - W niektórych miejscach karta odciąża się do 5% co skutkuje spadkiem do ok. 20 klatek na sekundę, po przejechaniu paru metrów wraca do normy. Synchr. pion. wyłączona, więc karta cały czas powinna chodzić na 100%.

 

- Przypadek 2: Karta przez CAŁY CZAS chodzi w 70-80% przez co mam jakieś 50 klatek. Jak zmusić ją do pracy? Da się ustawić, żeby w grach cały czas chodziła na pełnej?

 

Sterowniki najnowsze, zaktualizowane przez Nvidia Experience.

Link to post
Share on other sites

karta się nudzi , stad te wahania . U mnie 99% wykorzystuję tylko BF4 , 

 

Skyrim i reszta starszych gier użycie gpu 60-80% . Możesz spróbować podkręcić procesor , mój dopiero na 4,6ghz rozwinął skrzydła i w BF4 dzięki temu brak szarpania obrazu i spadków fps 

Edytowane przez Hunter18
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz mi pomóc z podkręceniem procesora?

 

Obecnie mam 4.3GHz na napięciu 1.151V i temperatury nie przekraczają 60C. Czy to dobry wynik?

Chcę wycisnąć jeszcze więcej, np. 4.5. Ale jak ustawić Offset, jest to możliwe na mojej płycie?

Link to post
Share on other sites

moja płyta uniemożliwia ustawienie offsetu , według mnie jest to zbędne . U mnie w grach temp na procku dochodzą do 70C przy taktowaniu 4,6ghz i napięciu 1,23V z tym że ja mam starszą generacje Ivy bridge , musisz pogadać z kimś kto ma Haswella .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Offset ustawiasz tylko wtedy jeśli chcesz aby podczas normalniej pracy CPU obniżał taktowanie i napięcie.

Ja mam na sztywno napięcie 1.250V i offset 0.005 od tej wartości, w Windows 7 napięcie wynosi max. 1.262V.

Taktowanie 4,5GHz, temperatury podczas gry w BF4 w FHD na ultra (ponad 70fps) nie przekraczają 60 stopni.

VCCIN 2.0V SA offset 0.075.

Co do obciązania rdzeni procesora, zawsze pierwszy #0 jest obciążony najbardziej i jest to normalne.

Jeśli wyłączasz synchronizacją karta powinna non stop chodzić na 99% jeśli CPU jej nie ogranicza, jeśli tak nie jest to wskazuje na skopaną optymalizację gry (większość gier).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...