Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Ostatnio zaobserwowałem dziwne zachowanie komputera. Podkreślę na początku, że w czasie gry temperatury nie przekraczają 60 stopni. Testowałem kartę i procesor w stress testach, dlatego przegrzanie wykluczam. Po zakończeniu sesyjki w Skyrima (w innych też się wysypuje) pojawia się biały, lub czarny ekran. Dzźwięk się urywa, nie zapętla. Zdarzały się też inne kolory, jeśli ma to jakieś znaczenie-niebieskie, zielone itp. Podejrzewam uszkodzenie karty. Powinienem jeszcze coś sprawdzić czy ewidentnie nadaję się do wysyłki?

 

 

P.S. Zapomniałbym. Zdarza się to jedynie po wyłączeniu gry. W trakcie jeszcze tego nie spotkałem. Zdarzenia są losowe, czasami raz na miesiąc, czasami codziennie. Z góry dziękuję

 

 

Karta to Asus GTX 760.

 

Na innym forum nikt nie udzielił odpowiedzi, która by rozwiązała problem, dlatego pokładam nadzieję tutaj:)

 

Nic nie było zmieniane oprócz systemu. Na win 7 i 8.1 taki sam problem. Próbowałem również instalować różne sterowniki na czysto, ciągle to samo.

Link to post
Share on other sites

masz od kogoś pożyczyć zasilacz??? bo jeszcze tu może leżeć problem, lub inaczej podłącz kartę u kogoś innego i zobaczysz co się będzie działo. Na pewno coś wykluczysz. A najlepiej jak jedno i drugie zrobisz.

Edytowane przez sword88
Link to post
Share on other sites

Czy podczas tych zdarzeń, komputer reaguje na jakieś komendy czy czy jest całkowicie zawieszony ?

 

Z tego co mówisz nie dzieje się to podczas grania, nie sądze więc aby karta była jakoś uszkodzona.

Prędzej możnaby obstawiać wadliwe sterowniki.

Ja ze swej strony podejrzewałbym również pamieci.

Markę GoodRam to raczej omijam szerokim łukiem.

 

Ponieważ rzecz się dzieje podczas zamykania gry, można podejrzewać że problem pojawia się albo przy zmianie trybu wyświetlania grafiki albo w momencie gdy system zwalnia duże ilości pamięci.

To ostatnie wskazywaloby właśnie na wadliwe kości pamięci.

Proponowałbym popracować nieco na jakiś innych kościach.

Link to post
Share on other sites

Komputer nie reaguje na nic, ostatnio nawet użyłem resetu, o dziwo nie zadziałał. GoodRamy kupowałem od zawsze, miałem je prawie w każdym komputerze i nic nie fiksowało. Popracuję teraz na innych kościach i dam znać. Pisałem też, że post jest na innym forum, ale z mizernym odzewem, dlatego go tu również napisałem

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...