Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze podzespołów do mojego nowego komputera.


Recommended Posts

Witam, mam zamiar sprzedać mój aktualny komputer i kupić nowy.


Proszę o pomoc doborze podzespołów takich jak: zasilacz, płyta główna, pamięć ram, chłodzenie CPU.


 


  • Zastosowanie komputera : Gry 3D i Filmy 3D w Full HD
  • Maksymalna kwota : coś koło 7000zł ale propozycje ponad mile widziane :)
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : możliwe że delikatnie w przyszłości
  • Rozdzielczość mojego monitora : Mama zamiar kupić z 3D roz. 1920x1080
  • Specjalne wymagania : Gry w Full HD na max detalach i w 3D min. 60fps
  • Części z poprzedniego komputera : Sprzedaje cały poprzedni komputer
  • Własna propozycja zestawu:

Procesor: Intel Core i7 i7-4770K


Karta graficzna: GIGABYTE GTX760 4GB


Dysk twardy: WD VelociRaptor WD1000DHTZ


Obudowa: Thermaltake Level 10 GT


Monitor: BenQ XL2411Z


Klawiatura: Logitech G510s


Mysz: Genius Gila


 


Tylko nie wiem jaką płytę główną, jaki zasilacz, ramy i chłodzenie cpu.


Myślałem nad DDR3 32GB RAM 1600MHz tylko nie wiem jakiej firmy wybrać


W płycie głównej zależy mi na PCI-Express x16 3.0 oraz USB 3.0 oraz żeby była porządna, nie musi być to klasa premium do OC ale taki złoty środek, gdyż nie mam zamiaru bawić się w OC czy to z CPU czy GPU.


Co do chłodzenia CPU to myślałem nad BE QUIET! Dark Rock Pro 2 lub Noctua NH-D14 tylko obawiam się że wtedy nie będe mógł mieć RAM z radiatorami.


Myślałem nad zasilaczem Enermax Platimax mocy 850W czy to za mało czy za dużo, oraz czy zasilacz dobry za tą cenę  ??


Obudowa zapewni odpowiednie chłodzenie wszystkim podzespołom i będzie odpowiednio duża by zamontować w niej taką długą grafikę oraz duże chłodzenie cpu ??


 


Proszę o pomoc  :)


 

Link to post
Share on other sites

i7 jest zbędnę,i5 wystarczy.

Słaba jak na ten budżet karta grafiki, na dodatek z 4Gb vramu (nie wiem po co)

Myślisz o 32 Gb RAMu  a do gier z zapasem wystarcza 8Gb.

Velociraptor to dysk 10 000 obrotów/min ,bierz zwykłego WD Blue i nie kombinuj.

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Myślałem nad i7 ze względu na to że dłużej obędzie się bez wymiany procka na mocniejszy.

W sumie co do ramu to mógłbym wziąć 8GB.

Uparłem się na Velociraptora ze względu, że jest szybki a taki mi się przyda. Zapomniałem dopisać też, że mam zamiar też dokupić dysk SSD na system i gry. 

Vram w gpu się przydaję w grach po ostrych modach jak np. Skyrim.

 

Podkreślam że mam zamiar grać w trybie 3D w rozdzielczosci 1920x1080. Ale jeśli jest to możliwe w rozdzielczości 2560x1600 przy moim budżecie to proszę o podanie podzespołów jakich szukać :)

Link to post
Share on other sites
Uparłem się na Velociraptora ze względu, że jest szybki a taki mi się przyda.

Jaki jest sens kupować szybki dysk na magazyn,skoro system będzie stał na SSD? :mlotek:

Na magazyn wystarczy WD GREEN.

Velociraptory to nie dyski do domowego game riga.

 

 

ram w gpu się przydaję w grach po ostrych modach jak np. Skyrim.

Ciekawe,może jakiś test na poparcie?

 

 

 

Myślałem nad i7 ze względu na to że dłużej obędzie się bez wymiany procka na mocniejszy.

A dlaczego będziesz musiał go wymieniać? Zresztą HT w grach nic Ci nie da,więc i5 będziesz musiał wymienić po tym samym czasie.

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

W takim razie jakie i5 wybrac oraz jaka plytke. 

 

Nawet w gta4 zeby ustawic max detale majac grafike z np 1gb vramu to nie bylo mozliwe, to samo w max payne 3. Zbyt mała ilosc vramu nie wystarczala by generowac taka ilosc rzeczy z detalami. Skyrim po ostrych modach na dodanie tresci, nowe scrypty i poprawe grafiki i to nawet kilkukrotnie to niezłe wyzwanie dla kompa, co prawda nie potrzeba kolosa by to obsłużył ale 2gb vramu moze nie wystarczyc nawet przy mocnej grafice.

Link to post
Share on other sites
W takim razie jakie i5 wybrac oraz jaka plytke

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

 

+ AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/ - jeśli nie masz w planach łaczenia kart w SLI

lub AsRock Z87 Extreme4 /intel Z87, LGA 1150/ - jeśli masz w planach SLI

 

Uparłem się na Velociraptora ze względu, że jest szybki a taki mi się przyda. Zapomniałem dopisać też, że mam zamiar też dokupić dysk SSD na system i gry.

Kompletnie bez sensu brać dysk za 700zł jeśli w tej cenie możesz mieć od razu dobry SSD + HDD 1TB.

 

Piszesz, że masz zamiar kupić monitor 3D, a w propozycji widzę zwykły, ale odświeżany 120Hz, później jest mowa o 2560x1600. Jak wygląda ostatecznie sprawa z monitorem?

Link to post
Share on other sites

Monitor ma roz. 1920x1080 i odświeżanie 144Hz oraz obsługuję 3D w tym Nvidia 3D vision oraz pare dodatków dla 3D od nvidii i jest polecany na stronie nvidii.

 

Pisałem o 2560x1600 bo chodzi mi czy w tej kwocie jest to wykonalne, a monitor który podałem to moja propozycja w kwestii 1920x1080 i 3D.

Ale raczej nie osiągnę w tej kwocie 60fps w grach na max detalach w 3D.

 

Nie znam sie specjalnie dlatego prosze o pomoc, w takim razie jakie dyski ??

 

Nie zamierzam bawić się w SLI.

Edytowane przez maehix
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie zamierzam bawić się w SLI.

W takim razie odświeżanie monitora z propozycji służyłoby tylko i wyłącznie tworzeniu efektu 3D. A w kwocie 7tys lub wyżej taki zestaw z np. GTX 770 SLI jest jak najbardziej wykonalny. I zapewni on bardzo dużą wydajność w grach bez 3D oraz z 3D. Jakby co w spoilerze umieszczę taki zestaw:

 

http://i.imgur.com/g7MIpmA.jpg+ Monitor LED BenQ XL2411Z 24"/FHD/TN/12mln:1/1ms  - 1148zł

Razem: 6892zł

Oprócz 2 kart uwzględniłem tu też konfigurację dysków o jakiej wcześnie mówiłem - szybki SSD na system i parę gier, HDD jako magazyn. Wszystko zamknięte w przewiewnej, dużej, solidnej obudowie.

 

 

A jeśli jesteś bardzo uparty na to 3D, ale nie chcesz kategorycznie SLI to nie pozostaje nic innego jak zaproponować zestaw oparty o i5 + GTX780:

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Thermalright HR-02 Macho Black-White

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Crucial M500 240GB (500/250MB/s)

MSI GeForce GTX 780 TwinFrozr 3GB DDR5 384bit (954/6008)

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Corsair RM 650W 80+ Gold 135mm modular

 

Monitor LED BenQ XL2411Z 24"/FHD/TN/12mln:1/1ms

Razem: 6108zł

Zestaw bez możliwości SLI, z 1 bardzo mocną GPU. Zamknięty w wyciszonej fabrycznie obudowie i zasilany cichym, w pełni modularnym zasilaczem. Dysk SSD na system i kilka gier + HDD 1TB jako magazyn. Karta ma dobre temperatury pod obciążeniem i po OC.

 

W powyższym zestawie można zrobić furtkę pod ewentualne SLI zmieniając:

- płytę na AsRock Z87 Extreme4 /intel Z87, LGA 1150/

- zasilacz na: Corsair RM 850W 80+ Gold 135mm modular

- obudowę na: Fractal Design ARC XL USB3.0 window (b/z)

Koszt całości po modyfikacjach: 6458zł

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za pomoc :) Przymierze się  do zestawu drugiego zaproponowanego przez BlueMike lecz z dodatkami pod rozbudowę o SLI od tak na przyszłość.

 

Myślę teraz tylko nad tymi obudowami:  Fractal Design ARC XL oraz  Corsair 500R ale w sumie to najmniej problematyczna decyzja :)

 

Mam tylko jeszcze jedno pytanie, skoro do gier i5 4670k wystarczy a HT z  i7 4770k będzię nie wykorzystane to dlaczego do Watch Dogs podali właśnie ten procesor do wymagań ultra w Full HD.  Faktycznie i5 już nie podoła czy to tylko nagonka na kupowanie i7 ???

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...