Skocz do zawartości

wymiana wentylatora w zasilaczu


Recommended Posts

Zastanawiam się nad wymianą wentylatora w zasilaczu XFX 650W. Nawet po wyczyszczeniu dokładnie zasilacza dokucza jego hałas. W zasilaczu jest wejście 2-pinowe, i tu pojawia się pytanie czy wentylator tak podpięty będzie hulał na maksymalnych obrotach? Jaki wentylator 120 mm wziąć?
Poniżej wrzucam zdjęcie
P.S. macie jakąś dobrą stronę do upload'u zdjęć?
http://www.photobox.co.uk/my/photo?album_id=2529262590&photo_id=20235672165#20235672165

Link to post
Share on other sites

Rasther

 

Wybór śmigła obstawiam na Noiseblocker XL1 / Akasa 120 mm z serii Amber są nie mal nie słyszalne. Nawet najlepsze wentylatory zawsze będą głośne przy zasilaniu napięciem (12V ). Myślę że ten XFX ma wbudowany kontroler obrotów czyli

automatycznie dobiera obroty tak mi się zdaje.

Link to post
Share on other sites
owoce morza to jaki byś wentylator polecił? Najlepiej do 40 zł. Szukałem tej przejściówki to znalazłem na proline ale brak towaru
na liderkomp 
i na 3 kropki za 4 złote, na morele,net ten sam za prawie 16 zł :rotfl: 
Z wyborem wentylatora chyba będzie problem, to jest 135 mm. 14 cm odpada bo się nie zmieści, a przy 12 cm musiałbym chyba nowe otwory na śruby zrobić. Jakieś propozycje? 
http://imgur.com/DyNshkM
Link to post
Share on other sites

A do budy jako wdmu****ący też by się nadawał? To tylko tak na marginesie bo do zasilacza to go wezmę tylko bym wziął więcej na raz żeby nie płacić kilka razy za wysyłkę  :D .
P.S. Wiercić może nie ale musiałbym coś wykombinować bo w zasilaczu otwory są do wentylatora 135. :P

Edytowane przez Rasther
Link to post
Share on other sites

Jasne możesz całego PC tymi śmigłami urządzić bdz cisza wydajność. Mówisz że otwory na 135mm ,
Oj, wśród wentylatorów typu 135 mm to niestety nie ma zbyt dużego wyboru , będzie bardzo ciężko może uda ci się jakoś większy zainstalować ? Znalazłem takiego 135 mm model ZM-F4

Edytowane przez owoce morza
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...