Skocz do zawartości

Mysz gamingowa do 200zł


Recommended Posts

To chyba logiczne z samej definicji DPI. Ustawiajac 10 dpi i sens 7.0 a 400 dpi i sens 5.0 roznica w precyzji bylaby kosmiczna, choc mozliwe ze juz cos motam, bo sie pogubilem.DPI to ilosc plamek na cal, im wiecej tym lepiej, choc ma to swoje granice. Edit: No ja wlasnie o tym mowie. Przy 800 dpi precyzja bedzie wieksza, przynajmniej tak wynika z wielu, wielu przeczytanych przeze mnie poradnikow, opinii, recenzji i przede wszystkim logiki.

 

W grach nie ma różnicy.

Edytowane przez Buuren
Link to post
Share on other sites
Jeśli nie ma żadnych nowych propozycji, to z chęcią wezmę Corsair m65. Bardzo mi się spodobał .

 

 

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/myszki/rekomendowane_myszki/ Pod Claw Grip sobie upatrz, a potem recenzje przeczytaj.

 

 

 

To chyba logiczne z samej definicji DPI. Ustawiajac 10 dpi i sens 7.0 a 400 dpi i sens 5.0 roznica w precyzji bylaby kosmiczna, choc mozliwe ze juz cos motam, bo sie pogubilem.DPI to ilosc plamek na cal, im wiecej tym lepiej, choc ma to swoje granice. Edit: No ja wlasnie o tym mowie. Przy 800 dpi precyzja bedzie wieksza, przynajmniej tak wynika z wielu, wielu przeczytanych przeze mnie poradnikow, opinii, recenzji i przede wszystkim logiki.

 

 

Dla kolegi na zamknięcie off topu:

 

"DPI/CPI (dots per inch / counts per inch) – jest to liczba danych ruchu kursora (counts) zarejestrowanych przez sensor na 1 cal fizycznego ruchu myszy. Innymi słowy jest to liczba pikseli jaką przebył nasz kursor na ekranie po przejechaniu fizycznie myszką na odległośc1 cala. Uproszczając jest to po prostu miernik szybkości z jaką kursor na ekranie może się poruszać względem naszego ruchu ręką myszki po podkładce. Przykład: gra na 400dpi i 1000dpi różni się tylko tym, że osoba używająca 1000dpi może przejechać mniejszy dystans myszką po podkładce, aby przesunąć kursor w ten sam punkt co ten z 400dpi (który musi przejechać dalej). Wartość DPI w myszkach jest odpowiednikiem czułości, którą ustawiamy bezpośrednio w grach, a nie jak często myli się to z wyznacznikiem precyzji (w rzeczywistości w 90% przypadków im większe dpi tym precyzja jest mniejsza)." - cytat z test-gear.pl

Edytowane przez Buuren
Link to post
Share on other sites

Gdzieś w takim razie jest błąd lub złe rozumowanie. Specjalnie przeszukuje teraz Google i co rusz znajduje informacje, że większe DPI = większa precyzja, oczywiście w granicach rozsądku i możliwości myszki.

 

Dla mnie było to nawet logiczne - im większe dpi, tym większa ilość plamek na cal, więc mysz dokładniej skanuje ruch.

 

Zaznaczam, że nie jestem ekspertem, sam gram tak, jak mi wygodnie. Sugeruję się jedynie pewnymi poradami. Temat wałkuję już długo i spotykam się z wieloma sprzecznymi opiniami. Sam portal benchmark w artykule podaje, że im większa rozdzielczość, tym lepsza precyzja.

Źródło: www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/poradnik-jak-wybrac-mysz-2794/strona/8853.html

Edytowane przez Freso
Link to post
Share on other sites

Ale nie wszystko, do gry wkroczy jeszcze m_yaw oraz p_pitch, tylko dzisiaj już nie chce mi się pisać.

 

 

Sam portal benchmark w artykule podaje, że im większa rozdzielczość, tym lepsza precyzja. Źródło: www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/poradnik-jak-wybrac-mysz-2794/strona/8853.html

Akurat benchmarkiem  jako portal sugerowałbym się z dużym dystansem, czasami w tym temacie oraz zagadnieniach audio ładne głupoty wypisują.

Dopiero kiedy zrobią dłuższą reckę jakiegoś szczura  jest zdecydowanie lepiej.


 

 

Jeśli nie ma żadnych nowych propozycji, to z chęcią wezmę Corsair m65. Bardzo mi się spodobał .

Teraz jak się wyjaśniła sprawa z DPI pojawiło się więcej możliwości.

Możesz wybrać praktycznie każdą mysz z zestawienia na test-gear.pl 

Link to post
Share on other sites

Jakiej wojny? Chcę po prostu udowodnić, że bezmyślne zwiększanie (jak i zmniejszanie!) DPI jest głupotą.

 

Wracając do m_yaw oraz m_pitch. Te wartości występują w wielu grach (domyślnie w CS'ie oraz wielu grach to 0.022)

Przykładowo (oczywiście akceleracja off oraz 6/11 w windows'ie) jeśli ustawimy w grze sensitivity na 1.0 to ustawienie m_yaw/m_pitch na 1 spowoduje, że na jedno DPI przypadnie obrót o 1 stopień, co daje nam około 2cm na 360 stopni.

Takie stopniowanie nie jest precyzyjne, więc podzielono go na wiele minut ustawiając to na 0.022, co daje dokładność 1 DPI na 1,32 minuty i wychodzi około 16 350 ustawień w jednej płaszczyźnie.

Zwiększając czułość w grze zmniejszamy liczbę tych kombinacji, więc jeśli toś ustawi sobie tam na przykład 12.0 jest szansa, że może to negatywnie odczuć.

 

Samo przyzwyczajenie się do niskiego DPI jeśli chodzi o PRO graczy ma początki w 1.6, gdzie po prostu niskie DPI dawało przewagę ze względu na budowę gry. Więcej info tutaj: http://www.glymbol.cba.pl/cs_mysz_poradnik.html

Poza tym oni i tak grają na niskich ustawieniach czułości w grze, więc im pasuje takie DPI, dodatkowo nie ma szansy na błędny (kurz, brud, zmiany w strukturze podkładki) odczyt jak przy wyższym DPI.

 

Suwak 6/11 zostawiamy bez zmian, więc odpada jedna z opcji regulacji czułości.

W grze nie powinno się zwiększać czułości tylko operować pomiędzy niższymi wartościami.

Zostaje DPI, tutaj także nie powinno się szaleć ze względu na jitter oraz interpolację.

 

Trzeba tymi dwiema wartościami manewrować i nie przeginać w żadną ze stron.

Granie na 5000DPI oraz czułości 1.0 jest równie bez sensu co granie na 500DPI oraz czułości 10.0

 

Koniec offtopu :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wiem co dodać, powiem tylko że Cacek ma 100% racji w każdym poście. Widać że wie co jest grane w tym temacie i polecam mu ufać na słowo. Osobiście, każdemu palm gripowcowi polecił bym EC1/2 Evo, Deathaddery 3G i oczywiście IE3.0, ale to już tylko dla low sensowców. Ale autor tematu, wydaje się nie docenić ich zalet.

Edytowane przez kokakoala
Link to post
Share on other sites

Mi się wydaję, że chodzi tu tylko o wygodę, łatwiej jest przełączyć dpi przyciskiem myszki zamiast bawić się komendami.

 

 

 

To kompletnie podważa to:

 

 

Zwiększanie czułości w grze + zmniejszanie DPI = zwiększaniu DPI + zmniejszaniu czułości w grze , w optymalnych wartościach dpi(bez interpolacji i innych przypadłości).

 

 

To że zwiekszasz DPI zmniejszasz czulość w grze to mit, na dodatek działający na szkodę gracza. Ustwiajac maksymalna wartość dpi sensora wymuszasz na nim prace na najwyzszych obrotach - może to skutkować problemami ze sledzeniem oraz spadkiem predkosci maksymalnej.

Link to post
Share on other sites

 

 

To że zwiekszasz DPI zmniejszasz czulość w grze to mit, na dodatek działający na szkodę gracza. Ustwiajac maksymalna wartość dpi sensora wymuszasz na nim prace na najwyzszych obrotach - może to skutkować problemami ze sledzeniem oraz spadkiem predkosci maksymalnej.

 

 

 

w optymalnych wartościach dpi(bez interpolacji i innych przypadłości).

 

tego już nie doczytałeś 

Link to post
Share on other sites

Każdy sensor ma swój złoty przedział CPI, w którym działa najczyściej, czyli np. nie generuje dodatniej lub ujemnej akceleracji lub generuje ich najmniej. Prostymi testami i z zapasem cierpliwości można to wybadać samemu. Niestety firmware danej myszki też ma na to wpływ.

 

Nie chcę robić reklamy, ale myszki Zowie mają odpowiednie kroki wybrane przez producenta bardzo kompetentnie. Jednak żaden sensor nie będzie działał perfekcyjnie w całym swoim zakresie. Ustawianie maksymalnego CPI to jakiś kolejny dziwaczny mit internetowy.

 

Wysoka jakość narzędzi jest ważna, ale nie zastąpi inteligencji i refleksu w rozgrywkach sieciowych.

Edytowane przez kokakoala
Link to post
Share on other sites

 

 

każdemu palm gripowcowi polecił bym EC1/2 Evo

Tylko EC1 nadaje się pod palma,  EC2 jest za mała. Należy też wspomnieć, że białe wersje należy unikać z powodu śliskiego plastiku.

 

 

Nie chcę robić reklamy, ale myszki Zowie mają odpowiednie kroki wybrane przez producenta bardzo kompetentnie.

Dla mnie są właśnie dziwne. 400 / 800 / 1200 byłoby moim zdaniem dużo lepsze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...