Skocz do zawartości

Asus Maximus VI Extreme PROBLEM


Recommended Posts

Kupiłem płytę główną Asus Maximus VI Extreme. Wszystko pięknie i problemy ujawniły się po podłączeniu tz: Wywala mi błędy na wyświetlaczu :

15-Pre-memory System Agent initialization is started

36-CPU post-memory initialization

69-System Agent DXE initialization is started

71-PCH DXE SMM initialization is started

79- CSM initialization

99-Super IO initiaization

 Czasami jest tak, że 15 nie wywali, a czasami, że na 15 błędzie zatrzymuje się i płyta gaśnie

 

Jest już to drugi egzęplarz z którym mam takie problemy i w pierwszym przypadku było to samo.

W czym może być problem

Sprzęt:

I7-4770k

DDR3 Kingston 2x4 gb

grafika: Gigabyte GTX 770OC 2gb

dyska SSD OCZ Vertex 4 128 gb

zasilacz Corsair 750w

 

Link to post
Share on other sites

rozbierz wszystko i podłącz "na pająka" spróbuj bez kości ramu, później z każdą z osobna. możliwe, że to wina kości albo samych slotów (oczywiście jeżeli wykluczysz sam CPU).

 

 

 

Jest już to drugi egzęplarz z którym mam takie problemy i w pierwszym przypadku było to samo

 

co wtedy było problemem?

 

masz jak sprawdzić procka u kogoś na płycie z 1150?

Link to post
Share on other sites

Pierwsza płyta miała identyczne lub bardzo podobne błęddy. Wykluczyłem procka ponieważ dostałem nowego i sprawdziłem starego i nowego i działały. Co do RAM-u też wykluczyłem. Miałem pierw Geli 3x4 gb i problem był ten sam, kupiłem teraz 2x4 kingstona i problem nadal jest. Kingstony są z tabeli ptoducenta jakie poleca. Płytę sprawdzałem bez pamięci, grafiki i dysków, jak i przeplatanka- pamieci tak-grafika wyjeta, i odwrotnie.

Czytałem, że problemy są z UEFI i po aktualizacji znikały. Ale na tej płycie nawet monitor nie reaguje do "czegokolwiek" :)

Link to post
Share on other sites

Mozliwe ze to nie plyta a twoje czesci , jaki masz zasilacz , sprawdz czy nie masz gdzies spiec na kablach. A wgl masz podlaczone zasilanie plyty i 4xpin? moze czegos nie podlaczyles?

Edytowane przez GoingMad
Link to post
Share on other sites

Z wielką przyjemnością rozwiązałem problem :)) Problem tkwił w mPCIe Combo II ( urządzenie wpinające w płytę główną-Wi-fi) powodowało zwarcie przez co spaliłem jeden zasilacz :) (niech to ch.....) ale odpiąłem i od "pająka" do sprawdzanie przy każdej śróbce czy działa udało się :) 4,7GHz śmiga :D i rwie buty :)

 

Bardzo dziękuję wsyztkim za pomoc :))

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...