Skocz do zawartości

chłodzenie wodne do 2000zl


Recommended Posts

Posiadam procesor i7 4770k plyte msi g65 gaming 16 gb ram crucial balistic tactical zasilacz corsair rm 750w

Nie posiadam obudowy i kart graficznych ( chce kupić 2 780ti ale najpierw jedna póżniej druga- karty i obudowa nie są ujete w budżecie) obudowe myslalem nad corsair 500r albo cooler master storm trooper. jesli proponujecie inna lepsza to slucham ;).

Co do samego Lc/ wc jak kto woli to jestem zielony. Wiec prosze o porade co wybrać. Przegladajac fora duzo sie naczytalem ale nie wiem co jest mi potrzebne. Chlodzenie nie musi byc calkowicie schowane moze byc na obudowie.

Jezeli proponujecie coś droźszego a efektywnego to jestem sklonny dozocic troche. Z wodowane ma byc tylko cpu i jedno gpu drugie narazie bedzie chlodzone powietrzem.

 

A jesli mozna prosic jeszcze o jakis kontroler do wszystkiego i zeby rez. Byl w zatoce. Dziekuje z gory za pomoc i pozdrawiam ;)

Rez

http://www.3kropki.pl/p/koolance-zbiornik-rp-452x2-dual-5.25-reservoir-rev.1.3.html

Pompa

http://www.sklepy24.pl/sklep/darmacz_pl/produkt/koolance-pmp-450s-strong-high-flow-pump/1094

 

Grzejnik

http://www.3kropki.pl/p/chlodnica-hardware-labs-black-ice-radiator-sr1-240-czarna.html

 

Weze Tygon 10/16

Edytowane przez wojtask1111
Link to post
Share on other sites

Ja tam polecam arc xl do LC :P

a co do samego zestawu to odradzam rez w zatoce mi tez kiedys chodzil po glowie zeby taki zamontowac ale mi tutja ludzie odradzili i chyba dobrze

co do samego zestawu to troche ponad 2.3k zl (bez tego ustrojstwa co chcesz czyli kontrolera o pompy itd 2x chlodnice 360 240 block cpu gpu rez pompa zlaczki weze zawor...)

Grzejnik natsu jest w sam raz :]

Link to post
Share on other sites

Jak tobie halas nie bedzie przeszkadzal to moze byc i zatokowy ale wibracje bede i problemy z napelnianiem itd ...

wiec radzil bym tubowy pompke taka jak ja mam by w zupelnosci wystarczyla M35x najlepiej z topem do reza ale mozna tez oddzielnie jak kto tam juz chce mi bardizje odpowiadaja te z topem do rezerwuaru

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

Najpierw wybierz obudowe dopiero pozniej kupuj do niej LC.

Z obudów polecam: Arc Xl, corsair 750D, NZTX 810 lub 440.

 

Jak juz bedziesz mial bude to poszukaj w necie ukladow ktore inni w nich zrobili i sie na nich wzoruj.

 

Tutaj masz spory poradnik, polecam przeczytac. http://overclock.pl/articles/show/id/592,chlodzenie-wodne-kompleksowy-poradnik

 

PS

Zanim zaczniesz cokolwiek kupowac, zastanow sie 5 razy bo przy wodowaniu kompa nietrudno cos zalac i pozbyc sie drogich komponentow!

Link to post
Share on other sites

Jak on planuje tam SLI z 780 TI to układ nie zniknie. 480 na top i dół, photon albo aqualis na mobtray i miejsca nie będzie tak dużo. Wystarczy spojrzeć na to zdjęcie

 

http://forums.pureoverclock.com/attachments/general-hardware/5471d1379376548-900d-build-update-tease-shot-900d-tease.jpg

Link to post
Share on other sites

Natsu zdjecie ktore zapodales bardzo m sie podoba tak kasy mam wiecej ale myslalem ze na Lc starczy moglbys podac co za czesci sa w srodku. Taki uklad mi sie podoba. Jest bardzo estetyczny. A obudowa łał.

 

Zastanawialem sie wiele razy i jestem pewnien ze chce zwodowac komponenty.

Tak ten poradnik czytalem od deski do deski. Znam sie na komputerach ale nie na chlodzeniu wodnym.

 

A przy takim ukladzie bedzie cicho? Patzylem na te wentylatory corsair one są dość glosne. Mozna zastosowac bequiet silent czy one sie nie nadaja do lc?

Edytowane przez wojtask1111
Link to post
Share on other sites

Rez to na pewno ek 250 (chyba combo z pompa. Dokładnie nie widze bo pisze z tel i światło się odbija od ekranu). Wentylatory to sp 120, ale nie polecam bo to za głośne dziady są.

Chłodnice- nie wiem, ale osobiście bym wsadził 2x ut 60 w wersji 4x120.

Do chłodnic jakie Ci podałem możesz dać te bequiet ale lepsze będą noiseblocker albo Gentle Typhoon.

 

Rezerwuar bym osobiście dał szklany. Przepaść jakościowa między szkłem a pleksą jest ogromna.

No i raczej w tych 2k to się zmieścisz, ale jedynie w przypadku jednej karty a i wtedy może być ciężko

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

@nastu

Ja napisalem ze uklad za 2k tam zniknie, a nie ze wogole tak bedzie.

 

Jak chcesz wodowac 2xGPU i CPU chcesz to zrobic tak ladnie jak na tym zdjeciu to nawet 3k bedzie malo!

 

Najpierw wybierz bude, pozniej przestudiuj zdjecia z juz wukonanymi w niej ukladami a potem albo ktorys skopiuj (prawie zawsze ludzie dokladnie wypisuja co kupili do awoich zestawow), Albo wymysl wlasny.

 

Przedstaw tu projekt a my ci podpowiemy co dalej i jskie mniej wiecej graty potrzebujesz. Poza tym przy skladaniu LC zawsze sa jakies nadprogramowe wydatki.

Link to post
Share on other sites

Kasy moge dolozyc jak bedzie trzeba wentyle to noisblokery mam juz 2 tylko nie bylem pewny czy one do lc sa dobre. A i czy ten ukad pociagnie pozniej 2 karty na niskich obrotach wentylatorow? I pompka da rade do dolozenia tej karty?

Ok to wieczorem przysiade do przegladania juz gotowych lc. A co do obudowy do albo 750d albo 900d tylko dosc duzo chca za ta obudowe.

Link to post
Share on other sites

Nawet układ za 2k będzie widać :)

 

Zależy jakie masz te NB, nie każde nadają się na chłodnice. Jedna pompa (wybrana przez Ciebie) spokojnie da rade.

Układ z jedną 480mm chłodnicą poradzi jednemu gpu i cpu a do tego będzie cisza. Do sli by wypadało jeszcze jedną chłodnice dodac( imo przynajmniej 240 jeśli chcesz mieć ciszę nawet po oc)

Link to post
Share on other sites

Górna chłodnica na wentylatory 140mm, dolna na 120. GPU blok jest przykładowy bo nie mam pojęcia jakie gpu masz dokładnie. Nie ma płynu, są złączki (jeśli chcesz to zmień na jakieś inne, ale rozmiar musi się zgadzać)

 

 

Nazwa produktu
Ilość
Cena
Wartość
 
ek-water-blocks-ek-cools_17671_k.jpg
384,50
384,50
del.gif
xspc-rx240_14908_k.jpg
299,99
299,99
del.gif
koolance-cpu-380i-water_27570_k.jpg
339,00
339,00
del.gif
aquacomputer-kryographic_31856_k.jpg
473,49
473,49
del.gif
ek-water-blocks-ek-d5-va_31440_k.jpg
559,00
559,00
del.gif
 
34,99
69,98
del.gif
ek-water-blocks-ek-csq-z_30546_k.jpg
18,99
189,90
del.gif
Łączna wartość produktów:
2 315,86 zł
Link to post
Share on other sites

Pompa z mojego linku ma z tyłu pokrętło do zmiany biegów. Do niej nie potrzeba kontrolera

Co do wentyli to polecam Lamptron FC5v2 lub wersje dotykową czyli Lamptron Touch. Od Ciebie zależy co wolisz, pokrętła czy panel dotykowy

 

Tak żebyś widział mniej więcej jak się to prezentuje w tej budzie (pompa i rez, chłodnic górna identyczne jak w Twoim zestawie)

 

http://imageshack.us/a/img15/6002/exxm.jpg

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...