Skocz do zawartości

Wydajna stacja robocza


Recommended Posts

Witam,

 

Muszę zakupić stację roboczą do edycji wideo.

 

Wymagania są takie, że ma być xeon i grafika od ATI.

 

System na SSD, dane na dyskach w RAID0 jak nie będzie trzeba przechowywać lub na RAID5 jak dane będą przechowywane.

 

Wybrałem taki zestaw i proszę o komentarz, czy wszystko będzie ładnie hulać, czy może lepiej coś zamienić.

 

koszyk: http://www.morele.net/inventory/info/sA7fC3/

 

http://i58.tinypic.com/42dkl.png

 

  • Zastosowanie komputera: obróbka wideo
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 5000-6000
  • Których części potrzebujesz?: jednostka centralna
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? nie planowałem
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1920 x 1080
  • Specjalne wymagania: brak
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? nic

 

Ważne! Oprogramowanie będzie korzystało z CPU, karta graficzna będzie używana tylko do playout'u. Mogą zdarzyć się jednak materiały 4K, więc nie może być to też najtańsza karta ATI.

 

 

Z góry dziękuję

Edytowane przez ronkad
Link to post
Share on other sites

Popraw wpis wg wzoru:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

Nie podałeś np. tak istotnej informacji jak budżet. Ten Xeon aż kłuje w oczy w tym przypadku zwłaszcza, że w podobnej cenie jest i7-4770K z mozliwością OC = większa wydajność i masz płytę Z87, którą i tak radzę zmienić bo jest przepłacona.

 

Grafika od AMD? Dlaczego? O Xeonie już wyżej napisałem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, dodałem brakujące informacje.

 

To mail który otrzymałem od producenta oprogramowania:

Recommended system configuration:

1)       Dual Intel Quad Core Xeon processor @ 3.0 GHz or better.

2)       Minimum 8 GB RAM

3)       Windows 7 Ultimate - x64 (English version).

4)       500 GB SATA system drive

5)       Separate high performance (SAS or SATA) media storage for source content and encoded media. (Recommended configuration is an 8-way striped array for source filesand 2-way striped array for Encoded files).

6)       A professional graphics card - ATi Radeon HD series.

7)       Any sound card with support for 5.1 audio or above.

8)       At least one USB-2 port for connecting the hardware lock.

 

 

Co w takim razie byście proponowali? 

 

Tego i7 widziałem, kierowałem się tym porównaniem przy wyborze:

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E3-1270-v3-vs-Intel-Core-i7-4770K

 

 

Dysk SSD szczerze mówiąc wybrałem kierując się tylko prędkością zapisu/odczytu, nie musi być ten.

Zasilacz też nie musi zostać obecny.

 

Obudowa zainteresowała mnie wygodnym podłączaniem dysków, jak jest coś lepszego z podobną funkcją to chętnie rzucę okiem.

 

 

 

drachenfeles: RAID5 czytałem że obsługuje płyta główna? to nie prawda?

co w takim razie zamiast tych HDD byś proponował?

 

 

 

Ważne! Oprogramowanie będzie korzystało z CPU, karta graficzna będzie używana tylko do playout'u. Mogą zdarzyć się jednak materiały 4K, więc nie może być to też najtańsza karta ATI.

Edytowane przez ronkad
Link to post
Share on other sites
drachenfeles: RAID5 czytałem że obsługuje płyta główna? to nie prawda?

 

chipsety oferują jedynie software'ową powłokę odpowiedzialną za obsługę macierzy, podczas gdy do prostych poziomów jak stripe czy mirror można powiedzieć, że to wystarczy w przypadku poziomu 5 spora część mocy obliczeniowej procesora będzie stale zajęta przez obliczenia sum kontrolnych, co dość negatywnie wpłynie na wydajność całej platformy

 

 

 

co w takim razie zamiast tych HDD byś proponował?

 

Seagate Constellation lub WD RE

alternatywnie WD VelociRaptor jak miałaby to być na prawdę wydajna macierz

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

chipsety oferują jedynie software'ową powłokę odpowiedzialną za obsługę macierzy, podczas gdy do prostych poziomów jak stripe czy mirror można powiedzieć, że to wystarczy w przypadku poziomu 5 spora część mocy obliczeniowej procesora będzie stale zajęta przez obliczenia sum kontrolnych, co dość negatywnie wpłynie na wydajność całej platformy

 

 

 

 

Seagate Constellation lub WD RE

alternatywnie WD VelociRaptor jak miałaby to być na prawdę wydajna macierz

 

Czyli rozumiem lepiej zastosować kontroler hardware'owy. Jaki byś polecał? Wydaje mi się czy takie kontrolery są drogie? Jeżeli tak, zrobię po prostu stripe z 3 dysków.

Link to post
Share on other sites

Sprawę dysków niech wyjaśni drachenfeles, a ja zaproponuję zestaw z zostawionym budżetem na kilka HDD:

 

Intel Core i7-4770K /3.5GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

Thermalright HR-02 Macho Black-White

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Plextor M5S 256GB SATA3 (520/390MB/s)

Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB DDR5 256bit (1085/6008)

Corsair RM 650W 80+ Gold 135mm modular

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

 

Razem: 4565,01zł  - reszta na HDD

Zyskujesz wydajniejszy CPU, solidną i wyciszoną obudowę, znacznie lepszy SSD. Zasilacz co prawda wystarczyłby 550W, ale przy niewielkiej różnicy w cenie można wziąć mocniejszą wersję z myślą o ewentualnych rozbudowach zestawu. Poza tym odznacza się wysoką sprawnością potwierdzoną certyfikatem Gold oraz cichą pracą. Płyta ma 6 złącz SATA, jeśli chciałbyś więcej to możesz dopłacić do: AsRock Z87 Extreme4.

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak jak pisałem wyżej, musi być jednak karta graficzna ATI.

Podałeś rekomendowaną konfigurację ;) Chyba, że wyjaśnisz dlaczego akurat karta od AMD? W jakich aplikacjach pracujesz?

 

Xeona mam bo ma 8 wątków i był znacznie tańszy od i7-3770 ;) Teraz brałbym i7-4770K - używam też kompa do renderowania, ale innych rzeczy niż wideo.

Link to post
Share on other sites

Actually, here I have to confess that the choice of the ATi Radeon series is purely based on compatibility, not on features or performance.

 

 

We have seen some playback issues between our software and the new NVidia Quadro series of cards while playing-back content in HIGH quality. We are working towards finding the cause and fixing this issue – but until then we do not want clients to be inconvenienced without the option of playing back in HIGH Quality, so we recommend the ATi series, on which we have not seen any problems so far.

 

Just to clarify - the Playback/Preview functionality definitely works even with the NVidia cards – but only in Medium and Low quality, not High Quality.

 

The ATi Radeon series that clients have used include the HD 7850 and 7950.

 

 

 

Producent napisał, że rekomendują Radeon z powodu kompatybilności z ich softem, a nie z powodu wydajności.

Wyświetlając w wysokiej jakości (2K,4K) przy odtwarzaniu zdarzały się problemy z niektórymi NVidia Quadro.

 

 

Czy Radeon jest na prawdę tak słaby teraz że lepiej zaryzykować i wziąć NVidie?

Link to post
Share on other sites
Czyli rozumiem lepiej zastosować kontroler hardware'owy. Jaki byś polecał? Wydaje mi się czy takie kontrolery są drogie? Jeżeli tak, zrobię po prostu stripe z 3 dysków.

 

no są, nie bez powodu - w końcu taki kontroler to mikroprocesor z własną pamięcią, na takim Adaptec RAID 6805 już spokojnie podziałasz z dowolnymi ambitniejszymi poziomami, a jak to ma być to prosty stripe/mirror IBM M1015 wystarczy

Link to post
Share on other sites

no są, nie bez powodu - w końcu taki kontroler to mikroprocesor z własną pamięcią, na takim Adaptec RAID 6805 już spokojnie podziałasz z dowolnymi ambitniejszymi poziomami, a jak to ma być to prosty stripe/mirror IBM M1015 wystarczy

Dzięki za informacje. Będę miał to na uwadze, a tym czasem wybiorę po prostu stripe z tych 3 dysków.

 

 

 

 

Producent napisał, że rekomendują Radeon z powodu kompatybilności z ich softem, a nie z powodu wydajności.

Wyświetlając w wysokiej jakości (2K,4K) przy odtwarzaniu zdarzały się problemy z niektórymi NVidia Quadro.

 

 

Czy Radeon jest na prawdę tak słaby teraz że lepiej zaryzykować i wziąć NVidie?

Link to post
Share on other sites

BlueMike - jest to nie duża firma z Kaliforni robiąca oprogramowanie do wideo. Nazwa nie ma znaczenia.

 

 

W konfiguracji którą podałeś trochę drogi jest dysk, zwłaszcza, patrząc na prędkość zapisu na nim. Czy np. taki A-Data nie będzie dużo gorszy? http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_313&products_id=48034

 

 

Płytę brałbym AsRock Z87 Extreme4. Dużo dobrego o chipsecie Z87 czytałem. Dlatego zdziwiłem się, że napisałeś że jest przepłacona wybrana przeze mnie płyta.

 

 

Jeżeli nie ma żadnej dobrej karty Radeona będę musiał wziąć tańszego GeForce'a, żeby w razie problemów nie było żalu go sprzedać i wymienić na HD 7850 lub 7950.

 

 

A obudowa miała bardzo wygodne złącze do podłączania dysków. Znasz jakąś obudowę dobrej jakości z tym udogodnieniem?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...