Skocz do zawartości

Samowyłączający się komputer


Recommended Posts

Czy wiecie co może być przyczyną tego, że komputer sam się wyłącza (pod obciążeniem przy grach)? Mam ten problem od kilku miesięcy - czasem jakby się samo naprawiło, ale wada zawsze powraca. Uwaga! Na pewno wadliwym elementem nie jest zasilacz - ledwo co kupiłem nowiutkiego Corsaira 400W CMPSU-400CXEU i problem jakby lekko się poprawił (komputer zamiast wyłączyć się przy ok. 12, min. grania wyłącza się co 20 min) Macie jakieś pomysły? To tak wygląda jakby co kilkanaście min. ktoś odcinał zasilanie :roll:

Link to post
Share on other sites

1. Kable są w porządku - tego jestem na 99% pewny

2. To że komputer się przegrzewa jest prawdopodobne, choć minimalnie - rzeczywiście dzisiaj mam zimniejszy dzień i problem na razie się nie pojawił

3. Program Real Temp nie działa na procesorach AMD (Athlon 64 X2 5000+) :[

W Speedfanie 4.40 nie wiem która to temperatura - jest "Temp 1-3" (na pewno nie Core) :roll:

 

Jakby co to mam płytę główną Gigabyte M52L-S3

Link to post
Share on other sites

wyczyśc se cooler i paste zmień, choć np ostatnio do mnie na serwis trafił taki własnie proc i okazało się ze wewnetrznie przegrzany, jak duży by się cooler nie przyłożyło to zaraz śmigał powyżej 90 stopni

Link to post
Share on other sites

Sprawdz temperatury wszystkich podzespołów jakie tylko programy pokażą, tj. CPU, grafa (włacznie z pamieciami i sekcja zasilania, jak nie pokaza czujniki to organoleptycznie na radiatorze sprawdz), na mobo wszystko, ram organoleptycznie.

 

Jaka masz obudowe? Jak z wentylacja w srodku? W jakim miejscu jest ustawiona? Zrob zdjecie miejsca w ktorym stoi komp + zdjecie z boku otwartej obudowy tak, zeby bylo wiadomo gdzie są jakiekolwiek elementy odpowiedzialne za chlodzenie (chodzi mi o wentyle w obudowie i radiatory no i rozlozenie kabli itd).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...