Skocz do zawartości

780/Ti vs R9 290X


Recommended Posts

Hz to częstotliwość odświeżania ekranu monitora, im jest ich więcej tym więcej klatek będzie w stanie zostać wyświetlonych. Czyli większa ilość Hz w przypadku monitora umożliwia lepsze wykorzystanie mocnej grafiki. Bo bez sensu jest mieć komputer, który wyciąga 100 klatek na sekundę średnio, a my posiadamy monitor 60Hz i nie widzimy połowy z tej 100, czyli tylko 60. 
Jak dla mnie r9 290 jest jedną z najbardziej opłacalnych opcji przy tym monitorze i wydajności samej karty, oraz jej ceny. Resztę można przeznaczyć na ulepszenie reszty stanowiska : )

Link to post
Share on other sites

OK, więc wybór padł na GTXa 780, jednak nadal nie wiem na wersję którego producenta się zdecydować. W Asusie na 99% będą piszczały cewki, nie wiem jak z EVGA, Gigabyte są awaryjne ,więc je raczej wolę pominąć, a Zostac często ma wadliwe serie. Ktoś ma EVGĘ ? Jak z piszczeniem cewek ?


MSI kompletnie nie wiem, dobrze by było żeby karta była jak najbardziej podatna na OC (przy LC OC jest wiadomą sprawą) i żeby było jak najmniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia piszczących cewek.

Link to post
Share on other sites

Tyle też wiem, bo nie trafiłem jeszcze na kartę bez takowych. W takim razie zostaje tylko OC. Który producent w jakim programie do OC ma odblokowane napięcia ?


EVGA Precision X trochę proca obciąża "stosując zmiany" przy starcie Windowsa. Zotac FireStorm wygląda nieźle, tylko nie wiem jak blok na 780tkę Zotaca.

Link to post
Share on other sites

@2 up. No to rzeczywiście za dużego OC się na takich nie zrobi. Czyli raczej MSI Lightning tylko jeszcze kwestia bloku. MSI ma referencyjne PCB i ten BLOK będzie pasował ?

 

@up napisałem zanim zobaczyłem Twój post, zaraz zerknę.


W PL ten blok jest gdzieś dostępny ?

Edytowane przez Lubiem placki
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o odblokowane napięcia w gtx 780, to chyba tylko evga classified i msi lightning mają taką możliwość. Reszta ma blokade do 1.212v

Na RF kartach jak i każdej z NCP4206 czy NCP3206 możesz zapodać ile fabtyka da. Nawet i 1.4V.

To tylko dla sportu nie bez powodu jest blokada na 1.212V

Link to post
Share on other sites

Ma zmodyfikowany PCB pod kątem OC,co oznacza ze blok od referenta nie będzie pasował do tej karty.Musisz kupić dedykowany  tej karcie blok.

To co podałem wyżej.

 

czy ten blok ,który podałeś wyżej jest dostępny w PL w wersji plexi, bo ani na cooling-u ani na darmaczu go nie widzę ?

Edytowane przez Lubiem placki
Link to post
Share on other sites

 

 

Monitor: FHD 60 Hz
:)

 

Aż tak taką mocną kartę potrzebujesz do 60 Hz-wego monitora nawet jak będzie 120 FPS-ów to Ty i tak tego nie odczujesz .

 

Moje Radeony R9 290 pracują na 1120MHz GPU a pamięci 1350 MHz 

 

A jeden Radeon świetnie radził sobie z BF4 na Ultra w FHD

 

Polecam R9 290 Asus DCU II OC :)

Link to post
Share on other sites

Powiedz jakie masz spadki przy wybuchach przy ustawianiach takich jak ponizej bo jakos mi sie nie chce wierzyc ze tak daje rade na ultra w full hd przy wiekszej zadymie.

 

Na Mapie Ognista Burza przy takich ustawieniach patrzac w ogien potrafi niezle FPS spasc.

 

Asus GeForce GTX 780 Ti DCII OC

 

 

 

http://www.iv.pl/images/22944921580448959562.jpg

 

http://www.iv.pl/images/47061860571007277557.jpg

Edytowane przez Mizur138
Link to post
Share on other sites

Powiedz jakie masz spadki przy wybuchach przy ustawianiach takich jak ponizej bo jakos mi sie nie chce wierzyc ze tak daje rade na ultra w full hd przy wiekszej zadymie.

 

Na Mapie Ognista Burza przy takich ustawieniach patrzac w ogien potrafi niezle FPS spasc.

 

Asus GeForce GTX 780 Ti DCII OC

 

http://www.iv.pl/images/22944921580448959562.jpg

 

http://www.iv.pl/images/47061860571007277557.jpg

 

Człowieku! Kto się patrzy w ogień podczas grania w MP? Chyba troche przesadzasz!?

 

Ja mam jedną 290 (niepodkręconą) i na Ultra w 1080P FPS nie spada mi poniżej 80 KL/s! A w zasadzie to żadko widuje mniej niż 90 :P

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Dopiero wrzucone 

Gra chodzi lepiej jak nie nagrywam  :)

A co do PW to już późnej zrobię idę spać  :/

 

 

Tak ja w info

BF4 Rozdzielczość ekranu 3240 x 1920 144Hz Ultra detale 
Monitory 3 x Asus VG248QE
Karty graficzne Asus Radeon R9 290
1.R9 290-4GD5
2.R9290-DCIIOC-4GD5
Procesor i5 4670K OC 4,7GHz (1.35V)
Płyta główna Asus Maximus VI Formula
Link to post
Share on other sites

@UP

 

Hehe rozbawiłeś mnie tym filmikiem :D Oczywiście pozytywnie :P

 

Kozacki zestawik :) ale osobiście chyba wolałbym jeden monitor 29" - ultra panorama lub ustawić ten tercecik horyzontalnie, niż wertykalnie. Widzenie peryferyjne w FPSach daje sporą przewagę nad przeciwnikami :)  

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...