Skocz do zawartości

MSI GF GTX570 za 399 zł w proline - opłaca się?


Recommended Posts

karta dobra, ale b. prądożerna, sama karta potrafi wziąc pod obciążeniem ok 170W, dodaj do tego resztę podzespołów i sobie przekalkuluj - a jak zrobisz OC? Licznik prądu dostanie wariacji, miałem przez prawie 6 m-cy  gtx580, to wiem co te potworki potrafią czynić z prądem ;)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jedyny minus to ta myśl że pochłania prawie dwa razy więcej prądu od nowszych konstrukcji i wali po kieszeni rachunkami za prąd, dla mnie to było z jednym z powodów sprzedania mojej byłej HD 6970 pobierała niesamowite  ilości prądu które dawały się odczuć w rachunku za prąd poważnie hehe :D, oferując o połowę mniej niż jej nowsze odpowiedniki :P Teraz mam GTX 680 i rewelacja już przynajmniej wiem gdzie idą moje watty :D.

Link to post
Share on other sites

Moja konfiguracja to: procesor i5 4570, zasilacz neotec 480W, 4gb ramu, gts450.

 

W tej cenie zastanawiam się jeszcze nad tą kartą:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r7-260xoc-1gb-ddr5-pci-e-128bit-gv-r726xoc-1gd-622506/

 

niby ma obniżone zegary ale myślę że na poziomie gołego r7-260 jest ta karta? i też ją mozna wyrwać za 400zł.

 

 w rankingu na benchmarku goły r7-260 niewiele ustępuje gtx570.

 

http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych

 

co o tym myślicie?

 

ps. z kartą chce dokupić ramu ale na kartę dam max 400zł.

Link to post
Share on other sites

Ten ranking jest na podstawie 3dmarka i ma się trochę nijak do wydajności w grach. Popieram Funkie odnośnie różnicy ale dalej podtrzymuję, że trzeba się dobrze zastanowić ze względu na krótką gwarancję i wysoki pobór prądu.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj zamówiłem tą 570tke. W końcu mogę wymienić swoją 460 małym kosztem. Za te pieniążki to na prawdę najlepsza okazja. W zależności od tytułu karta plasuje się pomiędzy 750ti a GTX660.

Pobór prądu to sprawa względna, wszystkie topowe karty biorą ponad 200w w stresie więc coś za coś, nie jest to znowu jakaś niewyobrażalna wartość, zresztą karta nie pracuje cały czas pod pełnym obciążeniem. Jak się ma markową 500W z mocna linia +12v to nawet sie nie zastaniać.

Jeżeli ktoś ma obawy że krótka gwarancja, leżak itp to wystarczy  dołożyć parę stówek i sprzedać ją w odpowiednim momencie wymieniając na coś wydajniejszego.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie 1 kilowatogodzina kosztuje 50 groszy, karta bierze średnio 100w więcej od odpowiednika w postaci 750ti, więc zakładając że gramy 10 godzin dziennie w wymagające gry koszty wrastają na dzień o około 50 groszy. Odpowiedz jest taka kto gra codziennie na kompie tyle czasu. To nie jest skok z jednej karty w sli czy w jakiegoś GTX590, że odczujemy to gołym okiem.

Wiadomo jak ktoś nie ma odpowiedniej budy i zasilacza to trzeba się liczyć z wydatkiem, sam kupiłem dobre 5 lat temu GTX 260 sp216 i musiałem do niej dokupić obudowę i parę miesięcy póżniej zasilacz bo był na styk ;p. Więc zgodzę się trzeba mieć warunki do takiego kloca i trzeba o tym pamiętać przed zakupem.

Edytowane przez Ostrowin
Link to post
Share on other sites

gtx570 średniow 3d 100w  :rotfl: chłopie tyle to hd5770 bierze - tutaj masz koło 200 w (średnio) a max peaki dla tej karty to prawie 300w - mialem gtx580, który ma podobny pobór i pamiętam jak mi rachunek po 2 miesiącach przyszedł za prąd, więc mi banialuków nie wciskaj - teraz cały zestaw z hd7850 bierze mi mniej niż wtedy sam "fermiaszek" łykał. A jeszcze dodaj do tego OC? :E 550W BeQuiet wtedy już się pocił

Link to post
Share on other sites

Umiesz czytać ze zrozumieniem?? Co ja napisałem?? Bierze średnio 100w wiecej a nie 100. Zamiast spamować bez opamiętania czytaj dokładnie co ludzie piszą. Do tego nie patrzę po 2 miesiacach za rachunek tylko zawsze przy zmianie proka albo grafy podłączam pod listwę watomierz, i od razu widzę jakie są różnice. Jak grafa przyjdzie w poniedziałek to napiszę jakie są różnice w stosunku do 460.


Karta dotarła do mnie wczoraj, nie ma żadnych dodatków, sama karta w worku i zwykłym kartonie. Gabaryty spore, nie do każdej budy się zmieści. Jeżeli chodzi o głośność to jest na prawdę dobrze, ciszej nawet niż na mojej 460. Co do poboru prądu, porównując do mojego Palita 460 1GB po OC do 800/4000 w stanie bezczynności w windowsie pobór prądu skoczył z 87 do 97 wat. Jeżeli chodzi o maksymany pobór prądu to są niezłe jaja, na 460 miałem w okolicach 280w tu jest 350-360. Jeżeli chodzi o wydajnośc to wyniki na Pehnomie 2 x4 3.8GHz wygądają następująco z lewej stara grafa z prawej nowa:

 

3d mark 11                       3850 pkt     5050

3d Mark Fire strike           2550           3750

 

Metro Last light wszytko na maksa z Physix bez AA rozdzielczość 1680x1050

 

min                4.5        8

średnie          20        30

maks             46         61

 

Więcej nie sprawdzałem. Jak widać przyrost jest znaczący. Tak jak pisałem wcześniej jak ktoś ma warunki to brać i się nie zastanawiać.

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/club3d-hd7850-1gb-royalking-oc-gwarancja-okazja-i4121702514.html

 

Chłodzenie szału nie robi, ale to na tych 570-tkach również. Został rok gwarancji.

 

Moim zdaniem jest to zdecydowanie lepszy pomysł niż prądożerny i ciepły Fermi, z półroczną gwarą.

 

Ideałem byłaby :

 

http://allegro.pl/radeon-hd-gigabyte-7850-1-gb-oc-gwarancja-i4129531746.html

 

Do tak mocnej i5-tki szkoda pakować najtańsze GPU.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...