Skocz do zawartości

Mały Dylemat


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kubekpop,

Recommended Posts

1. Ile masz pieniędzy do przeznaczenia na telefon? - max 850 zł

2. Chcesz komórkę z sklepu internetowego, allegro czy komisu komórkowego? - Obojętnie

3. Jakie firmy cię interesują? - Samsung

4. Do czego telefon ma być wykorzystywany? - wymagające gry ,przeglądanie internetu,słuchanie muzyki, oglądanie filmów

5. Jaki system operacyjny preferujesz? - Android

6. Będziesz modyfikował oprogramowanie telefonu? - wątpię co najwyżej wgranie nowego androida

7. Interesują Cię telefony z dotykowymi wyświetlaczami? - tak

8. Używany wchodzi w grę, czy może tylko nowe egzemplarze? - obojętnie (używane tylko w dobrym stanie)

9. Dodatkowe uwagi lub informacje - najlepiej duży ekran ale też dobra specyfikacja

10. Moje propozycje: Samsung Galaxy SIII, Samsung Galaxy S4 mini. Tu mam największy dylemat gdyż chciałbym smartfon z dużym ekranem ,s4 mini ma trochę mniejszy za to lepszą specyfikację. Po prostu nie wiem czy między nimi jest duża różnica w płynności działania.

Edytowane przez Mast3r
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dlaczego sądzisz, że S4 mini ma lepszą specyfikację? Wg mnie 4 rdzenie w S3 lepiej poradzą sobie z przeglądarką i grami niż 2 rdzenie z S4 mini. GPU akurat jest wydajniejsze w S4 mini... S4 ma też dostać KitKata, na którego S3 ma coraz mniejsze szanse (nie pamiętam już, czy w ogóle nie będzie). Jednak ja i tak bym się kierował na S3, ponieważ: wydajność spokojnie Ci wystarczy, zawsze można go podkręcić i wtedy dostanie kopa do poziomu układu graficznego z S4 mini, oraz ze względu na rozmiar. Lepszy dawny, lecz nadal aktualny wydajnościowo flagowiec, którym XDA się interesuje, niż okrojona wersja nowego flagowca (okrojona tzn. niczym się nie ma do pełnej wersji, bebechy ma takie sobie jak na możliwości układu itp.). Jakość dźwięku także S3>S4. S4 mini ma więcej ramu w sumie, ale Mali z S3 rezerwuje go mniej niż Adreno z S4m, więc w ilości dostępnej dla użytkownika powinna być mniejsza różnica...

Edytowane przez kubekpop
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W S3 masz więcej pamięci wbudowanej i na pewno lepszy wyświetlacz. Podkręcanie możesz zrobić sam, ale na pewno ktoś się tym zajmuje. Na XDA nie ma takich kerneli zazwyczaj, które są niebezpieczne. Jedyne, co to oznacza dla procka to to, że nie będzie żył 10 a np. 7 lat, co nie ma w sumie znaczenia. Co do dźwięku - w s3 masz Wolfsona, a w SP nie wiem, co, ale ja bym obstawiał jakość dźwięku na korzyść S3. SP ma jedynie bardzo wydajne GPU, a procesor to nadal 2 rdzenie, choć bardzo wydajne. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To chyba wybiorę S3 bo na dobrym dzwięku również mi zależy bo mam dobre słuchawki. A nie wiesz czy gdy będę tego potrzebował to w jakimś komisie dali by rade podkrecić S3 i czy tym się nie zakatuje telefonu ??

Jeśli w komisie się tego podejmą to będą chcieli cię zrobić na kasę, za coś co zajmuje chwile. Ze wsparciem z XDA, sam to zrobisz, tylko koniecznie poświęć czas na lekturę, bo mimo wszystko podkręcanie układów w smartfonie to nie to samo co w PC, chociażby ze względu na brak wpływu na chłodzenie. Nieumiejętne podkręcanie może spowodować problemy ze stabilnością (np. przegrzewanie się i samoczynne wyłączanie) lub nawet trwałe uszkodzenie telefonu.

 

Ja na twoim miejscu również wziąłbym pod uwagę tą Xperię SP. Używaną możesz znaleźć z LTE.

Edytowane przez sobo11
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wszystko i tak wskazuje na to że bardziej zadowolony bedę z S3 poza tym 16 Gb pamięci również się przyda (samej muzyki aktualnie mam 18 gb :) ) wyświetlacz AMOLED też za mną przemawia z racji że lubię jaskrawe żywe kolory. Jak kolega wyżej napisał zawszę można podkręcić więc wydajność myślę że będzie ok. Mogę uznać że problem rozwiązany dzięki wszystkim za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...