Skocz do zawartości

-- Zasilacz pod ten sprzęt --


Recommended Posts

W najbliższym czasie planuje zakupić :

*Obudowa Thermaltake V9

*Karta Graficzna EVGA GTX 285 SSC (702/2772)

*RAM OCZ 2x2 GB 800 MHz Heatpipe (OC @ 1066)

*Chłodzenie Thermalright Ultra - 120 eXtreme + wentylator 120 mm AKASA

1400 RPM

*OC Q6600 @ 3.2 GHz

 

Jaki polecacie zasilacz aby to wszystko stabilnie uciągnął ? Myślałem o 600 W od OCZ. Co wy na to ? 600 W wystarczy ?

Link to post
Share on other sites

jezeli zalezy ci na ciszy i stabilnosci to polecam:

Cooler Master Real Power M620 620W Modular

w komputroniku jest do 450PLN

tylko ma duzy minus nie ma wylacznika sieci pradu jezeli to nie przeszkadza to w 100% polecam

Ma wyłącznik, tylko Real Power M850 go nie posiada.

Sam mam M700 i mam włącznik.

Link to post
Share on other sites

Są ok, pierwsze modele miały piszczące cewki (czy w nowych to usunięto tego nie wiem bo nie miałem jeszcze z nową rewizją do czynienia).

Podany przez STALKER__PL__ model zasilacza jest bardzo dobry i jeśli poszukasz go poza komputronikiem kupisz go za niższe pieniądze.

Możesz też zobaczyć CM Silent PRO M600 -> http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/348694

Link to post
Share on other sites

No cóż ... Może masz racje :D Ale i tak biorę 600 W może później wykorzystam jego 100 % jak kupię jakieś nowe części. Na zasilaczu nie można oszczędzać to podstawa komputera.

 

Mam jeszcze pytanie nie na temat -- Kupić nową Viste czy zostać przy XP ??? A może poczekać na Windows 7 ??? Do Visty zniechęca mnie to że jak masz Viste to musisz liczyć się z większymi wymaganiami. Jaki są wasze opinie na ten temat ???

Link to post
Share on other sites

rób jak chcesz, teraz 600W to bym brał tylko do SLI/CF dość dobrych kart i quada. Fakt że na zasilaczu nie można oszczędzać, ale trochę to źle rozumiesz. Chodzi o to żeby nie kupować tanioch, jakichś gniotów, a nie to żeby kupować jaknajmocniejsze zasiłki.

 

Co do systemu to poczekaj na 7.

Link to post
Share on other sites

jezeli zalezy ci na ciszy i stabilnosci to polecam:

Cooler Master Real Power M620 620W Modular

w komputroniku jest do 450PLN

tylko ma duzy minus nie ma wylacznika sieci pradu jezeli to nie przeszkadza to w 100% polecam

Ma wyłącznik, tylko Real Power M850 go nie posiada.

Sam mam M700 i mam włącznik.

ja akurat mam Real Power M850 i myslalem ze cala seria nie ma, a jak ma to dobrze polecam ta serie kazdemu :)
Link to post
Share on other sites

A tak dokładnie to kiedy Windows 7 będzie miał premierę bo muszę przyznać że nie wiem :)

Różne źródła różnie podaja ;-). Xp czy Vista? gdy nie będzie więcej niż 3 GB sklerozy w Twoim PC zostań przy XP (podejrzewam ze masz wersje 32 bit) jeśli więcej to system 64 bit, bardziej skłaniałbym się do Visty niż do XP 64, albo czekać na 7. Zastanów się jeszcze nad prockiem czy oby napewno quad? 4 rdzenie nie zawsze dadzą ci więcej niż 2 ;-) niektóre gry czy aplikacje na quadach są sporo wolniejsze niż na Duo, a tak na marginesie nie spotkałem sie jeszcze z gra napisaną na Q. Przed paroma miesiącami również składałem nową zabawkę miał być i7 albo Quad9550 jednak zakupiony został duo ;-)

Link to post
Share on other sites

niektóre gry czy aplikacje na quadach są sporo wolniejsze niż na Duo

:):?::D:?:

No nie rób sobie jaj... nigdy nie będą wolniejsze, tylko co najwyżej nie przyspieszą (mowa o Core2 Duo porówanym do Core2 Quad o tym samym taktowaniu, bo wiadomo ze roznice miedzy np Core a AMD K10 sa, wiec porownojac Phenoma X4 do Core2 Duo istotnie mozna dojsc do wniosku ze 2 rdzenie sa szybsze).

Link to post
Share on other sites

No nie rób sobie jaj... nigdy nie będą wolniejsze, tylko co najwyżej nie przyspieszą mowa o Core2 Duo porówanym do Core2 Quad o tym samym taktowaniu,.

 

No i kolega jest w błędzie jest to oczywiście nie zauważalne dla normalnego użytkownika. Kompa używam głównie do obróbki fotek i montażu filmów z kamerki używam min Programu Sony Las Vegas w teście porównywalnym szybkość obróbki na Duo i Quadzie, 2 rdzenie wypadły dużo lepiej ;-) jak i również w kilku grach, jak namierze jeszcze te stronkę wkleje linka

Link to post
Share on other sites

C2D i C2Q zegar w zegar będą równie wydajne (aplikacje wykorzystujące więcej niż 2 wątki również na tym skorzystają), a że C2D jest standardowo wyżej taktowane niż C2Q to może Ci się wydawać, że gry lepiej działają na C2D.

 

Co do gier napisanych pod 4 jajka to Lost Planet, GTA IV i kilka innych.

 

No i nie wierze, że na Las Vegas C2D jest lepszy no chyba, że masz LV w jakiejś bardzo starej wersji.

To samo tyczy się obróbki grafiki - większość programów wykorzystuje 4 rdzenie (oczywiście te profesjonalne).

Link to post
Share on other sites

C2D i C2Q zegar w zegar będą równie wydajne aplikacje wykorzystujące więcej niż 2 wątki również na tym skorzystają

 

No i nie wierze, że na Las Vegas C2D jest lepszy no chyba, że masz LV w jakiejś bardzo starej wersji.

To samo tyczy się obróbki grafiki - większość programów wykorzystuje 4 rdzenie (oczywiście te profesjonalne).

trafienie w sedno jezeli aplikacja jest napisana pod 4 świeczki wydajność c2Q bedzie lepsza. Moj Las Vegas to wersja Plat. 9 i na niej został wykonany test ;-) Programy profesjonalne jak najbardziej wykorzystuja mozliwosci c2q ale nie wszystkich na nie stać. troche odeszlismy od tematu zasilaczy ;-)

Link to post
Share on other sites

huragan75 ---> No nie mów że 2 " jaja " więcej mogą spowolnić komputer :)

 

A Core i7 to pasmo samych wydatków (Procesor 1350 ,- || Płyta główna 1400 ,- || Pamięci RAM DDR3 (2000 MHz od kingstona) 3 GB 1250 ,-

 

RAZEM to ponad 4000 ,- zł !!WOW!! może za rok , dwa kupię jak to wszystko stanieje.

Link to post
Share on other sites

huragan75 ---> No nie mów że 2 " jaja " więcej mogą spowolnić komputer :)

 

A Core i7 to pasmo samych wydatków (Procesor 1350 ,- || Płyta główna 1400 ,- || Pamięci RAM DDR3 (2000 MHz od kingstona) 3 GB 1250 ,-

 

RAZEM to ponad 4000 ,- zł !!WOW!! może za rok , dwa kupię jak to wszystko stanieje.

Hmm niestety nie namierzyłem testów gdzie uwzględniony był Sony ale znalazłem cos wiele starszego ;-) kolega poczyta

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2153-5

 

Koszt platformy i7 zgadza sie nie mały no ale jak chce sie przed ziomalami błyskać to...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...