Skocz do zawartości

Komputer do wszystkiego max 10000 zł


Recommended Posts

 

 

wystarczy zwykły czy pro?

Zwykłe, Pro to taki trochę niewypał od BQ.

 

 

 

Te co podałem wcześniej są ciche? Duża jest różnica między tym a tamtymi co podałem? 

Ciężko stwierdzić. Te, które podałeś nie są zbyt popularne.

 

 

 

to jest to: http://www.morele.ne...2lx0ceu-610371/ ? jeśli nie to mógłbyś podać mi link z morele.net do tej pamięci?

Po co przepłacać? http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-16gb-2x8gb-ddr3-1600mhz-cl-9-9-9-24-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp8g3d1609ds1s00ceu-472802/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

te Enermax ma kolega i je chwali, a te Areocool chyba zaryzykuje i kupię, bo powinny być ciche (18 dBA, ktoś też w opinii napisał że jest cichy)

 

no to wezmę tą pamięć RAM co podałeś

 

mógłbyś mi jeszcze odpowiedzieć na te pytania:

 

 

 

4.dysku HDD (2 TB od WD)
5.karty WiFI
6.Czy ten napęd BluRay jest w miarę ok?
10.Jaka pasta pod wentylator na procesor
11.Znacie jeszcze jakieś sklepy co można kupić na taxfree (w morele.net można tak kupić ale trochę drogo u nich)?
Edytowane przez dawidwalkowicz1
Link to post
Share on other sites

 

 

4.dysku HDD (2 TB od WD)

WD Green będzie bardzo dobrym wyborem na magazyn.

 

 

 

10.Jaka pasta pod wentylator na procesor

W zestawie z chłodzeniem jest, jeśli chcesz,  to możesz dokupić inną. MX-2 jest wydajna, tania i dobrze się ją rozprowadza.

 

Reszty nie wiem. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

780Ti jest totalnie nieopłacalną kartą, płacisz 900 PLN za parę fps więcej. Poseidon jest przygotowany do chłodzenia wodnego. ZOstań przy GTX780, w przyszłości wpinasz drugą i masz z nich SLI, bardzo wydajne. Przy Twoim budżecie to najlepsze rozwiązanie, i pchanie SLI z 770 tutaj nie ma sensu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

wielkie dzięki :)

 

jeszcze proszę, żeby mi ktoś odpowiedział:

1.Czy ta karta WiFi jest dobra czy może do 200 zł da się coś lepszego kupić?

2.Czy ten napęd BluRay jest w miarę ok?

3.Znacie jeszcze jakieś inne sklepy co można kupić na taxfree (w morele.net można tak kupić ale trochę drogo u nich)?

4.Ma może ktoś ten wentylator Aerocool AEROSM-20RL i może się wypowiedzieć na jego temat?


Ostateczny zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/NZ46id/

 

Mógłby ktoś potwierdzić, że wszystko będzie na 100% pasować?

 

Wystarczy taka pasta na procesor: http://www.morele.net/arctic-cooling-mx-2-4g-pasta-termoprzewodzaca-159740/ ?

Link to post
Share on other sites
Jak się nie mylę to na morele też można mieć darmowy montaż lub było można mieć, ostatnio gdzieś w google szukałem i był kod.

mam kod na darmowy montaż ;)

 

 

 

Przupadkiem pasty nie dostajesz z chłodzeniem ?

Chyba dostaje ale czy ona jest dobra? jak tak to bym nie kupował tej.

 

 

 

Po co Ci zasilacz 850W do jednej karty?

za rok będzie druga karta ;)

 

 

 

zestaw nie trzyma sie kupy...

Dlaczego?

 

 

 

Nieprzemyślana obudowa...

Taka się bratu podoba i pasuje do biura to taka raczej zostaje 

Edytowane przez dawidwalkowicz1
Link to post
Share on other sites

Ok, to zamienie na green ;)

Jeszcze takie pytanie, czy będzie słychać ten dysk, czy będzie aktywny jak nie będzie używany, tj np podczas grania w grę zainstalowaną na dysku ssd?

Jeszcze jakieś wady w tym zestawie?

Mógłby się ktoś wypowiedzieć do tych uwag: https://drive.google.com/file/d/0Bx8eCn6DrcWjN05lUzlSR2FJNFNPNC1GZkh3bFFIeGJSdm5F/edit?usp=sharing ?

Edytowane przez dawidwalkowicz1
Link to post
Share on other sites

Co za "specjalista" pisał te uwagi?

Proponuję CI znacznie wolniejszą 770 (na dodatek od ASUSa,którego serwis w Polsce to porażka) zamiast 780.

 

Pisze.że można kupić nagrywarkę za 60zl,ale chyba nie ogarnia różnicy między DVD a Bluray.

 

Ciekawe co ma myśli pisząc "nowe modele już wyszły" w końcu haswelle to najnowsza generacja a kolejne wyjdą za kilka miesięcy,natomiast te z odblokowanym mnożnikiem w 3 kwartale albo później a jedyną różnicą od obecnych haswelli będzie taktowanie podniesione o symboliczne 100Mhz.

 

Co do chłodzenia ma trochę racji,NH D14 będzie minimalnie wydajniejsze,ale nie wygląda zbyt dobrze,kompromisem wydajnośc/wygląd będzie Phanteks TC14PE dostępny w różnych kolorach ( on jest najwydajniejszym coolerem powietrznym)Przed zakupem sprawdź czy się zmieści,jest bardzo duży (171mm)

 

Co do SSD praktycznie Plextor nie ma konkurencji,nie licząc Samsunga,który jest droższy,pewnie zaproponuję Ci wersje EVO na mniej trwałych kościach.

 

Co do tajemniczych 2000Mhz nie mam pojęcia o co mu chodzi,ale więcej niż 1600MHz w normalnym użytkowaniu jest zbędne z resztą mobo na chipsecie H87 i kontroler pamięci w procku więcej nie ogarnie.

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chodzi o taktowanie pamięci.

Są pamięci 2000Mhz chociaż najczęsciej spotykane taktowania to: 1333Mhz,1600MHz,1866Mhz,2133Mhz,2400Mhz i wyżej nawet do 3200Mhz.

W normalnym użytkowaniu nie jest CI potrzebne więcej niż 1600Mhz.

Płyty glówne na innych chipsetach obsługują wyższe taktowania,te na H87 tylko do 1600Mhz.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...