Skocz do zawartości

Problem z obsługą 2x4gb ddr3-1333


Recommended Posts

Witam

Mam problem z pamięciami ram a mianowicie dokupilem kość 4gb goodram 1333 cl9 identyczna do posiadanej obecnie. Problem polega na tym, że w grach po dodaniu tej kości występuje "frezowanie " i zaciska obrazu natomiast dźwięk i system nadal działają stabilnie. Problem występuje tylko w grach. Co dziwne kiedy zastosuje konfigurację 2x2gb +1x4gb wszystko działa stabilnie. Próbowałem inne pamięci w konfiguracji 2x4gb i na wszystkich jest to samo.

 

Mój sprzęt :

Intel i3-540

Gigabyte p55a-ud3

Gtx460 Gigabyte

Zasilacz ocz sxs2 600w

Goodram 4gb ddr3-1333 cl9

Dysk samsung 500gb

 

Link to post
Share on other sites

Jaki masz system operacyjny, tzn. który Windows? Jaką wielkość pamięci pokazuje system po zainstalowaniu modułów 2 x 4G?

Najlepiej wklei tu to co pokazuje aplikacja "Informacje o systemie" w podsumowaniu systemu po zainstalowaniu nowych pamięci.

Edytowane przez challey
Link to post
Share on other sites

Windows mam 8.1 update 1. Pokazywało mi osiem Giga normalnie z tym ze jakie kości bym nie włożył w konfiguracji 2x4gb to mam frezy i zawieszanie obrazu.. Rozwiązałem problem zastępując je kosciami 4x2gb i jest wszystko w porządku. Płyta niby obsługuje pamięci do 16gb. Problem rozwiązałem jednak chciałbym poznać przyczynę tych frezow.. Dodam że kości były w pełni sprawne sprawdzane w serwisie. Co o tym myślicie? Problem z płytą główną i obsługa więcej Niż jednej kości 4gb?

Link to post
Share on other sites

Tak mam bios F11. Był resetowany próbowałem ustawiać timingi ręcznie i nic z tego, zmieniałem napięcia na wyższe i niższe i tak samo bez zmian.. Na czterech kościach 2gb działa bez zarzutu na dwóch 2gb i jednej 4gb tez jest Wszystko w porządku..

 

Edytowane przez misiek199010
Link to post
Share on other sites

Te same parametry to nie wszystko,dlatego polecają do dual chanel kupować parami.Ja bym jeszcze spróbował 2x2gb i 4gb ta nowa.Jeżeli ta nowa 4gb nie była "w parze" ze starą,a nie była,to może na płycie nie współpracować tak jak powinna mimo tych samych parametrów.

Link to post
Share on other sites

Próbowałem frezy cały czas i zawieszanie obrazu w grach na starej Wszystko w porządku. Możliwe żeby płyta nie współpracowała z nowymi modułami pamięci montowanymi na kościach? Kiedy Włożyłem hyperx 4gb 1600 to w ogóle nie startował komp. Jak juz pisałem problem rozwiązałem instalując 4x2gb. Ale ciekawilo mnie co mogło być przyczyną problemów z nowymi kośćmi.

 

Edytowane przez misiek199010
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...