Skocz do zawartości

[Dreamspark] Zakup starego systemu do upgrade


Recommended Posts

Otóż złożyło się tak, że posiadam ze szkoły klucz do windows 8.1

A problem jest taki, że nie można instalować na "nagi" komputer według licencji.

 

Więc jak wygląda taka instalacja mam swój klucz np. na windows XP i jak go mogę zaktualizować dzięki temu kluczowi do windows 8.1?

Druga sprawa dajmy na to, żeby licencja była zgodna kupiłbym taki oto stary system :D

http://allegro.pl/windows95-tanio-i4098996829.html

To co wtedy po prostu instaluje sobie windows 8.1 i wszystko OK według dreamspark?

Co by się stało i czy było by to do sprawdzenia jeśli bym zainstalował system nie mając licencji własnej na poprzednią wersję systemu?

I ostatnie pytanie czy jeśli dajmy na to posiadam sobie Windows 7 HE BOX to czy upgrade z dreamspark zachowuje tą zaletę BOX (wymieniam sobie płytę główną, procesor itp.) i Windows 8.1 jest legalny?

 

Może z tymi pytaniami się chybotam na poziomie piractwa, lecz wolę to wiedzieć niż narobić sobie kłopotu.

Edytowane przez CrisPL
Link to post
Share on other sites
A problem jest taki, że nie można instalować na "nagi" komputer według licencji.

 

Gdzie to masz napisane?

Co do wersji box i oem to poczytaj o licencjach w Win 8.1 bo już nie jest tak jak do Win 7 :)

 

Btw nie chce mi się czytać licencji ale troszkę było by to głupie, że dostajesz klucz od systemu pod warunkiem, że jakiś system masz....A co gdybyś cale życie używał systemów typu Linux?

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites

@up

Nie jest to jakaś poboczna informacja z jakiegoś tam forum tylko na stronie microsoft o tutaj:

http://www.microsoft.com/education/pl-pl/uczelnie/Pages/DreamSpark-Premium-Ranking-Uczelni.aspx#2q5

 

Co do wersji to podobno od 8.1 wróciło stare licencjonowanie jak w windows 7. Tylko Windows 8 miał podobno jeden rodzaj. Za to ciekawe, bo w maszynie wirtualnej można bez problemu czy ma się klucz wcześniejszej wersji czy nie.

 

Do tego nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie. Dostałbym np. 2 klucze z dreamspark jeden pod Windows 7 drugi pod windows 8.1 to ile komputerów mogło by mieć system z tych kluczy?

Edytowane przez CrisPL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...