Skocz do zawartości

Haswell na mobo do 200 zł - czy warto?


Recommended Posts

A ja miałem w życiu około 30-40 płyt głównych i tylko dwie albo trzy miały podchodzący pod audigy SE dźwięk. PODCHODZĄCY ale jednak gorszy. Jak chcesz komuś polecać siedzenie na ALC to polecaj. Jak dla mnie SE jest znacznie lepsze od 98% kodeków zintegrowanych. 

 

A Twoje porównie swojego DX za 240PLN do karty audigy SE za 20PLN .......... brawo. Nie skomentuję. I dalej będę uważał że audigy SE za 20-30zł to najtańszy sposób na dźwięk na poziomie za najmniejsze pieniądze czy Ci się to podoba czy nie. Mam swoje zdanie.

Edytowane przez walazz
Link to post
Share on other sites

 

 

do karty audigy SE za 20PLN

 

Niedługo będzie za 10 zł.

 

 

 

swojego DX za 240PLN do karty audigy SE

 

Gdzie takowe widzisz ?

 

 

 

A ja miałem w życiu około 30-40 płyt głównych

 

No i ? Sam pisałeś, że nie wiesz, jak wygląda z dźwiękiem w lepszych modelach, więc styczność z taką ilością budżetówek absolutnie o niczym nie świadczy.

 

 

 

Mam swoje zdanie.

 

Jest ono równie mądre jak to, że odradzałeś ludziom zakup dysku 1TB, bo Tobie wystarcza 500 GB, więc po co komu taka pojemność. 

Link to post
Share on other sites
A Twoje porównie swojego DX za 240PLN do karty audigy SE za 20PLN .......... brawo. Nie skomentuję. I dalej będę uważał że audigy SE za 20-30zł to najtańszy sposób na dźwięk na poziomie za najmniejsze pieniądze czy Ci się to podoba czy nie. Mam swoje zdanie.

 

 

Dokładnie o to chodzi, cena/jakość dźwięku/możliwości = Audigy SE, jak masz coś lepszego to podaj obliczymy opłacalność tego rozwiązania.

 

Z77A-G43

 

 

Bardzo dobry przykład, miałem ten kodek na poprzedniej płycie i nie umywa się do audigy SE (a podałeś płytę za 310zł) :)

 

Xonar DX

 

 

235zł vs 64zł http://allegro.pl/salon-creative-soundblaster-audigy-se-oem-wawa-i4111319949.html

 

Naprawdę jest co porównywać :) moim zdaniem znowu Audigy wygrywa cena/jakość.

 

a polecanie ALC 887/892 to już nie skomentuje...to codek dla ludzi którzy nie mają pojęcia o audio i chcą żeby coś tam brzękało z byle jakimi pierdziawkami za 30zł.

 

Widzę że ekspertem od dźwięku nie jesteś, bo nie powiem uśmiałem się z wielu wypowiedzi w tym temacie.

 

Nawet laik słyszy różnice między alc887/892 a audigy SE, podstawowe braki integry: mało bassu, małe wzmocnienie sygnału, słabe wysokie tony, średnie też nie lepsze.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Niedługo będzie za 10 zł.

 

Gdzie takowe widzisz ?

 

No i ? Sam pisałeś, że nie wiesz, jak wygląda z dźwiękiem w lepszych modelach, więc styczność z taką ilością budżetówek absolutnie o niczym nie świadczy.

 

 

Jest ono równie mądre jak to, że odradzałeś ludziom zakup dysku 1TB, bo Tobie wystarcza 500 GB, więc po co komu taka pojemność. 

Dla mnie możesz mieć 500TB dysku i powiesz że wykorzystujesz 70% to ja powiem że może powinieneś iść do lekarza skoro tyle siedzisz przy komputerze. 

 

Raz chłopak chciał wymienić i5 i szukał czegoś mocniejszego to poleciłem xeona 6c/12t to mnie zbanowaliście za tydzień że polecam coś co jest niepotrzebne. Tymczasem procesor można wykorzystać bardzo łatwo i często. A teraz wytykasz to że kiedyś tak napisałem o dysku 1T.Jeśli jara Cię trzymanie setek GB bzdur to brawo. 

 

Może po prostu zamiast doszukiwać się mądrości w moich postach to zacznij na początek od swoich bo będziesz miał więcej roboty w tym temacie. Jeśli myślisz że masz patent na rację to gratuluję. Możesz mnie zbanować czy co tam wolisz i tak mnie nie zastraszysz. Argumenty akurat tuaj w rozmowie to się kończą na słowie "moderator".

 

Reasumujac i wracając do tematu. Jeśli płyta posiada PCI nie oznacza że jest przedpotopowa. Kupowanie kart muzycznych na PCI jest prawie zawsze tańsze. Jest większy wybór i niższe ceny. Nawet używek na PCI jest od groma a na PCI-E prawie w ogóle. No i na PCI jest więcej kart rozszerzeń które są na prawdę tanie w porównaniu do PCI-E.

 

Popatrzcie na ceny kart WIFI. Te na PCI są dużo tańsze niż te na PCIE. No i na PCI są tanie tunery DVBT a na PCI-E prawie wszystko jest droższe. Taka prawda.

 

TUNER DVBT:

PCI= 60 PLN http://allegro.pl/nowy-tuner-tv-pci-pinnacle-51015243-dvb-t-fv23-gw-i4077561840.html

PCI-E= 130PLN http://allegro.pl/tuner-lifeview-dvb-t-hdtv-pci-e-hybryda-tuner-lv8h-i4098932683.html

 

WLAN:

PCI=15PLN http://allegro.pl/karta-sieciowa-pci-wifi-edimax-ew7128g-i4110826080.html

PCI-E=40PLN http://allegro.pl/karta-tp-link-tl-wn781nd-wi-fi-pci-e-150mbps-box-i4044400702.html

 

K.MUZYCZNA

PCI=20PLN http://allegro.pl/karta-muzyczna-creative-sound-blaster-audigy-sb139-i4114797721.html

PCI-E=80PLN http://allegro.pl/asus-xonar-dgx-5-1-optical-out-pciex-i4115391844.html

 

Jak ktoś kupi 3 w/w karty oszczędzi razem 150PLN w porównaniu do wersji PCI-E. Wystarczy włączyć kalkulator jak ktoś ma problemy z podliczeniem. 150PLN to cena PRAWIE taka jak te płyty główne co są tutaj polecane. Dlatego wg. mnie PCI warto mieć. Chociaż jedno. Są portale na których w każdej recenzji jeśli płyta główna nie ma PCI to wpisują to do wad w podsumowaniu. I to są mądrzy ludzie.

 

I tak można mnożyć przykłady.......... Ale zawsze znajdzie się ktoś mądrzejszy.

Edytowane przez walazz
Link to post
Share on other sites
Raz chłopak chciał wymienić i5 i szukał czegoś mocniejszego to poleciłem xeona 6c/12t to mnie zbanowaliście za tydzień że polecam coś co jest niepotrzebne.

 

Dostałeś bana w momencie wciskania xeona 6c/12t do gier, gdyż nie udowodniłeś swojej tezy. Pakowanie się w takie procki gdzie komputer służy do gier jest co najmniej bezmózgie. 

Masz bardzo dziwne poglądy i nie jesteś w stanie ich udowodnić...

Link to post
Share on other sites

 

 

Tymczasem procesor można wykorzystać bardzo łatwo i często.

 

Taa... szczególnie serwerowy procesor, który w grach sprawdzi się gorzej niż znacznie tańszy i7 "K"...

 

 

 

No i na PCI jest więcej kart rozszerzeń które są na prawdę tanie w porównaniu do PCI-E.

 

Ponawiam pytanie : jakie to karty rozszerzeń na PCI są potrzebne przeciętnemu Kowalskiemu ? (pomijam już te nieszczęsne dźwiękówki).

 

Przez całe swoje życie miałem w PCI GPU (obecnie już raczej nie przejdzie), tuner TV (to samo - wszystkie sensowne modele to USB/PCI-E) , karty dźwiękowe i przelotkę na PCMCIA, z racji posiadania modemu Blue Connect pierwszej generacji (nie muszę chyba tłumaczyć dlaczego to ostatnie nie jest dzisiaj NIKOMU potrzebne).


 

 

Argumenty akurat tuaj w rozmowie to się kończą na słowie "moderator".

 

Nie mam w zwyczaju, aby w dyskusjach powoływać się na pełnione stanowisko i nie robię tego również w tym temacie, więc masz chyba spore problemy z czytaniem. 


 

 

z byle jakimi pierdziawkami za 30zł.

 

A myślisz, że co podłącza pod kompa 90% ludzi ? Jeśli ktoś zwraca już uwagę na audio i stać go na lepszy sprzęt grający niż typowe pierdziawki, to myślę, że nie pożałuje tych 40-50 zł, żeby dorzucić do najtańszego Xonar'a, zamiast pakować się w A SE.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i git. Dlatego napisałem że warto mieć jedno PCI żeby tanim sposobem jednak mieć tą dźwiękówkę tańszą bo na PCI no i znacznie lepszą niż większość zintegrowanych. 

 

Ja od zawsze używam oddzielnej muzycznej na PCI. Kiedyś używałem jeszcze tunerów tv na PCI bo były tanie jak barszcz i dawały super efekty. Za 19PLN można kupić mediona (bez DVBT) i na prawdę dawał radę. Analogiczne tunery na PCI-E kosztowały wtedy ok 150-200PLN a to ogromna różnica. Jak widać, za wiele się nie zmieniło bo na PCI-E krzyczą za tuner DVBT też ok 130-150PLN więc szału nie ma jeśli chodzi o opłacalność.


A myślisz, że co podłącza pod kompa 90% ludzi ? Jeśli ktoś zwraca już uwagę na audio i stać go na lepszy sprzęt grający niż typowe pierdziawki, to myślę, że nie pożałuje tych 40-50 zł, żeby dorzucić do najtańszego Xonar'a, zamiast pakować się w A SE.

Nie przesadzaj. Za 50zł to są syfy do laptopa. Myślę że na głośnikach za 100-150zł już odczuje się różnicę i to mocno.

 

Co do uzyskania dobrego efektu to myślę że głośniki mają większy wpływ na jakość dźwięku niż karta muzyczna dlatego warto więcej wpakować w głośniki. Ogólnie żeby był dobry efekt to ten audigy se/sb live/ xonar dgx lub dg to minimum. Oczywiście wiadomo co najtaniej wychodzi.

Edytowane przez walazz
Link to post
Share on other sites
Ogólnie żeby był dobry efekt to ten audigy se

"Co z Creative Audigy SE i X-Fi Audio?

Wiele osób mylnie sądzi, że w klasie tanich kart bardzo dobrym wyborem są powszechnie dostępne Audigy SE, cała gama „mutantów” pokroju Audigy LE, SBxxxx niewymienionych w Polecanych, czy też X-Fi Audio. Audigy SE na ten przykład jest zwykłym kodekiem bez wsparcia sprzętowego (przy którym trzeba się jeszcze dodatkowo nagimnastykować z nieoficjalnymi sterownikami, aby uzyskać lepszą jakość niż oferowana przez sterowniki oryginalne), podobnie jak bardzo jej podobna kodekowa X-Fi Audio – nie mająca z prawdziwymi X-Fi nic wspólnego poza nazwą."

 
A moim zdaniem się mylisz. Prawda jest taka że audigy - karta która zapewnia już dźwięk na poziomie kosztuje 30zł natomiast najtańsza na PCI-E zapewniająca ten sam poziom kosztuje już 100PLN. Taka prawda.
czyli Audigy SE to poziom Xonara DG ? teraz to ostro po bandzie pojechałeś, już pomijam to, że inaczej grają oba układy ,ale i tak Xonar DGX/DG to półeczka wyżej.
Dźwiękówka taka jak audigy SE za 20-30pln to super tania opcja na DOBRY dźwięk w komputerze. Tzn. wysokiej jakości wysokie tony, głębokie basy.
myślę kolego, że Ty jeszcze dobrego dźwięku nie miałeś okazji posłuchać , nie wliczam muzyki na wszelkich potupajkach.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Powiem inaczej. Audigy se to tani sposob na lepszy dźwięk niż integra. Czy DGX jest lepszy? Może i tak. Nie testowałem. Mi osobiście wystarcza SE. A to że nie ma wsparcia sprzętowego to mnie nie interesuje. Jakość muzyki z głośników jest nieporównywalna do integr. Tyle. Nie nadinterpretuj że jest to klasa sama w sobie.

 

Co do sterowników na W7 - mam swoje na dysku. Żadnych gimnastyk. Są bezproblemowe.

Edytowane przez walazz
Link to post
Share on other sites
Nic nie pisze o jakości dźwięku która jest bdb jak na tą cene.

taki poziom dzisiejszych nie najlepszych integr

Audigy SE odradzają, a polecają Audigy SB0090 bez wsparcia w win 7, 8, 8.1, lub piszą żeby instalować kxy które w grach się zupełnie nie sprawdzają.

bo jak ktoś chce mało przeznaczyć na kartę, to ma omijać chłam w postaci SE i zainteresować się przynajmniej SB0090 , nieoficjale drivery potrafią być tak samo problematyczne jak oficjalne sterowniki.

większych bredni w życiu nie czytałem.
Najtańszy xonar? DG na chipie CMI8786 nie dość że droższy to słabszy od audigy SE, w życiu nie dał bym za to ponad 100zł.

zamknij już dziób ,za dużo bzdur napisałeś. Nie miałeś Xonara ,więc po jakiego grzyba się wypowiadasz w temacie ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

taki poziom dzisiejszych nie najlepszych integr

bo jak ktoś chce mało przeznaczyć na kartę, to ma omijać chłam w postaci SE i zainteresować się przynajmniej SB0090 , nieoficjale drivery potrafią być tak samo problematyczne jak oficjalne sterowniki.

zamknij już dziób ,za dużo bzdur napisałeś. Nie miałeś Xonara ,więc po jakiego grzyba się wypowiadasz w temacie ?

Weź nie obrażaj ludzi. I co, xonar taki extra? Czy Ty nie rozumiesz że ktoś może mieć totalnie w D**** to że karta nie ma DSP? Chodzi o jakość dźwięku jak puszczasz muzykę............ i o nic więcej. To że karta ma DSP nie znaczy z automatu że lepsza jest jakość dźwięku.............EXPERCIE

 

Co do xonarów najtańszych............. prawda boli.

http://forum.benchmark.pl/topic/46002-asus-xonar-dg-vs-creative-audigy-2-zs-gold-vs-audigy-4-vs-cos-innego/

Edytowane przez walazz
Link to post
Share on other sites

No i cały duży post usunięty :) bo za dużo prawdy w nim było, no ale moderator wszystko może nawet usuwać fakty.

 

taki poziom dzisiejszych nie najlepszych integr

 

 

chyba alc1150 w płytach za grubo ponad 350zł (przypominam temat o budżetowej płycie max 200zł)

 

bo jak ktoś chce mało przeznaczyć na kartę, to ma omijać chłam w postaci SE i zainteresować się przynajmniej SB0090 , nieoficjale drivery potrafią być tak samo problematyczne jak oficjalne sterowniki.

 

Hahaha :) to ta sama jakość dźwięku, więc pisząc chłam o SE to skreślasz kompletnie Audigy SB0090 które na oryginalnych sterownikach gra gorzej niż Audigy SE na zmodowanych.

 

Działam na tych sterownikach już dobre kilka lat i nigdy nie było najmniejszego problemu w grach, muzyce, filmach, wszystko działa idealnie i bardzo dobrze wygląda, czego nie można powiedzieć o sterownikach KX które też używałem w przeszłości.

 

zamknij już dziób ,za dużo bzdur napisałeś. Nie miałeś Xonara ,więc po jakiego grzyba się wypowiadasz w temacie ?

 

Widzę że to ty nie miałeś Audigy SE pisząc takie bzdury, a dziób sam zamknij bo zupełnie nie masz pojęcia o audio i podajesz argumenty dziecka z przedszkola.

 

Akurat kumpel ma Xonara DG na takich samych głośnikach jak ja i gra mu to gorzej! (zasługa tajwańskiego chipa c-media! http://www.cmedia.com.tw/EN/index.html)

 

DX zgodzę się to lepsza karta od Audigy SE ale cena jest 4 x większa! eksperci!

 

Kup sobie Audigy SB0090 i zrób downgrade do windows xp lub 2000, zainstaluj kxy i miej problemy w grach i dźwięku przestrzennym ale na Boga nie polecaj tego innym ludziom bo to strzał we własne kolano, nie mówiąc już o cenie takiego rozwiązania.

 

Widzę że wiele ludzi po wejściu xonarów zwariowało na ich punkcie bo wyższe modele oferują dobrą jakość dzwięku i trąbią że te najtańsze też są bardzo dobre hahahah, chip c-media to nigdy nie będzie nic dobrego, w każdym wyższym modelu jest zastosowany inny, szczerze to zamiast DG wolałbym już integre bo szkoda kasy wyrzuconej w błoto.

 

Jeśli już piszesz wielki ekspercie to podeprzyj to jakimiś faktami a nie bzdurami z jakiejś szemranej strony.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli już piszesz wielki ekspercie to podeprzyj to jakimiś faktami a nie bzdurami z jakiejś szemranej strony.

Jeśli masz zamiar negować oczywistości, to lepiej Ty podeprzyj to faktami a nie "bo ja tak mówię".

Tutejsi Eksperci pracują na swoją renomę, dlatego ich zdanie i opinie mają wartość. Ty, jesteś krzykliwym mietkiem który stara się negować zdanie trzech różnych osób, które mają z audio do czynienia i nie przedstawia przy tym nic innego niż "wiem bo mam" albo "bo ten chip jest be".
Polecam więc, odrobinę pokory, bo jak dalej będziesz prowadzić dyskusję w takim stylu, to na ukrytym poście i sugestii że opowiadasz bzdury się nie skończy. 
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...