Skocz do zawartości

Haswell na mobo do 200 zł - czy warto?


Recommended Posts

jaki masz budżet na procesor i płytę?

moim zdaniem lepszym wyborem będzie http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4570-3-2ghz-lga1150-box-haswell-bx80646i54570-546528/

i różnicę w cenie dołożyć do płyty np. http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/

procesor różni się tylko (lub asz) taktowaniem (3.2 w przypadku 4570, 3,4 w przypadku 4670)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Polecam MSI H81-P33, właśnie zrobiłem downgrade do G1820 z opcją na jakiegoś i3 4130 jak znajde tanio na allegro. 

 

 

Za 190zł masz: pełne ATX z PCI (np. audigy se kosztuje 30zł na PCI, wersja PCI-E ok. 100PLN), 4 złącza do fanów, chłodzona 6 fazowa sekcja, DVI/DSUB, all solid caps, dark SFC choke, świetne zarządzanie fanami z poziomu bios

http://www.msi.com/pic/product/five_pictures5_2927_20130820114846.jpg

http://images.anandtech.com/doci/7209/MSI%20Z87%20XP%20BIOS%2027%20-%20Hardware%20Monitor.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Jeśli faktycznie musisz się zmieścić w budżecie 200 zł na płytę główną to polecam przyjrzeć się tym modelom:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h81m-lga1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-crossfire-matx-h81m-605249/#div4

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h81m-hd3-h81-lga1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-matx-ga-h81m-hd3-606110/

 

Oferują wszystkie podstawowe złącza, gniazda rozszerzeń + dodatkowo przyzwoitą kartę dźwiękową (w tym budżecie łatwo natknąć się na Realtek ALC-887). Osobiście radziłbym dozbierać 38 zł i wybrać:

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b85m-d3h-intel-b85-lga-1150-matx-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-crossfire-ga-b85m-d3h-582757/

Płyta oferuje lepszy chipset, 4 sloty na pamięć RAM (poprzednie płyty, które poleciłem tylko 2 sloty), PCI Express 3.0 (wcześniejsze płyty PCI Express 2.0), 4 złącza SATA III (poprzednie płyty tylko 2 złącza SATA III).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez roneth
Link to post
Share on other sites

Na co to komu potrzebne? 

:o  :o  :o

 

Ludzie dzielą się na 3 kategorie. Ci którym słoń na ucho nadepnął. Ci którzy całe życie jadą na integrze............... no i ci którzy widzą kosmiczną różnicę jakości dźwięku na niezintegrowanych kartach.

Link to post
Share on other sites

Audigy SE to rzeczywiście kosmiczna jakość dźwięku. Miałem ją dość długo i szału nie robi. Wolałbym za te 3 dychy kupić pizzę/kilka browarów.

Link to post
Share on other sites
Audigy SE to rzeczywiście kosmiczna jakość dźwięku. Miałem ją dość długo i szału nie robi. Wolałbym za te 3 dychy kupić pizzę/kilka browarów.

 

 

Ja wolałem za 20zł kupić jednak audigy SE, w porównaniu z alc 887 niebo a ziemia i to na budżetowych głośnikach, nie będę się rozpisywał bo nie o tym temat, oczywiście odpowiednia karta do odpowiednich głośników, nikt nie mówi żeby kupować audigy se do głośników za 1tyś zł.

 

Więc pytanie po co ci Xonar DX jeśli mogłeś mieć za to tak dużo browarów?

 

Ludzie dzielą się na 3 kategorie. Ci którym słoń na ucho nadepnął. Ci którzy całe życie jadą na integrze............... no i ci którzy widzą kosmiczną różnicę jakości dźwięku na niezintegrowanych kartach

 

 

Dokładnie.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

 

 

Ludzie dzielą się na 3 kategorie. Ci którym słoń na ucho nadepnął. Ci którzy całe życie jadą na integrze............... no i ci którzy widzą kosmiczną różnicę jakości dźwięku na niezintegrowanych kartach.

 

Co do SE, pewnie jedziesz na magicznych sterownikach od X-FI, wtedy jest dopiero moc!

Miałem SB0570, na szczęście kupca na nią znalazłem. Modyfikowane sterowniki dodają tylko korektor.

 

Od paru lat integry wcale nie odbiegają od staroci na PCI .

Link to post
Share on other sites

Moja się kurzy. Ostatnio znajomy szukał taniej dźwiękówki, a że akurat wychodziłem na rower to zaoferowałem się, że mogę mu ją sprzedać za 2 dychy z dowozem. Nie chciał.

 

PCI to standard powoli wymierający i polecanie mobo, ze względu na to złącze, to kryterium dość zabawne.

Link to post
Share on other sites

Jasne, że warto. To jest co prawda minimum jeśli chodzi o LGA 1150, ale maja te plyty zachowuja standard b85 jeśli chodzi np. o usb 3.0 i sata III tylko ze w mniejszej ilosc. Tylko musisz pamietac ze na tym chipsecie sa dwie szyny na ram (a nie 4)

Link to post
Share on other sites

Bez kitu. Nie rozumiem was totalnie. Dźwiękówka taka jak audigy SE za 20-30pln to super tania opcja na DOBRY dźwięk w komputerze. Tzn. wysokiej jakości wysokie tony, głębokie basy........... jeszcze nie spotkałem dobrej integry, Może w płytach głównych za 400-500PLN są dobre ale ........... ja wolę inwestować w PCI.

 

I nie gadajcie że PCI jest już niepotrzebne. Duża ilość kart jest nadal na PCI. 

 

Nie wyobrażam sobie siedzenia na integrowanym ALC......................


Msi to co podałem to nie dość że jest 10zł tańsze to posiada więcej wyjść I/O USB i ma DVI. 

 

(H81-P33)

Edytowane przez walazz
Link to post
Share on other sites

 

 

Duża ilość kart jest nadal na PCI.

 

To powiedz do czego przeciętny użytkownik komputera potrzebuje PCI ? Nowe dźwiękówki są w większości na PCI-E lub USB, tunery telewizyjne podobnie. PCI to przedpotopowy standard, który na szczęście odchodzi w zapomnienie.

 

 

 

DOBRY dźwięk

 

Może i trochę lepszy niż na integrach z budżetowych mobasów, ale nie nazwałbym go dobrym.

Link to post
Share on other sites

A moim zdaniem się mylisz. Prawda jest taka że audigy - karta która zapewnia już dźwięk na poziomie kosztuje 30zł natomiast najtańsza na PCI-E zapewniająca ten sam poziom kosztuje już 100PLN. Taka prawda.

 

A jak ktoś nie chce mieć PCI bo to stare i niemodne ............... to nie mamy o czym rozmawiać bo nie ma problemu z komputerem tylko z głową. 

Kupując płytę z jednym PCI będziemy w stanie oszczędzić na dźwiękówce i taka jest prawda. I nikt nie pisał że potrzebne jest więcej PCI. Jeden slot na dźwiękówkę wystarczy.

 

Audigy SE nowa kosztuje 60PLN , używana 20zł....................... najtańsze karty PCI-E są od 100PLN. 

Edytowane przez walazz
Link to post
Share on other sites

świetne zarządzanie fanami z poziomu bios

 

 

http://images.anandtech.com/doci/7209/MSI%20Z87%20XP%20BIOS%2027%20-%20Hardware%20Monitor.png

Tylko,że to zdjęcie przedstawia BIOS Mpowera,który kosztuje ponad 3 razy tyle.

Dla mnie najlepszą opcję przedstawił ryba21184 w drugim poście.

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Tylko,że to zdjęcie przedstawia BIOS Mpowera,który kosztuje ponad 3 razy tyle.

Dla mnie najlepszą opcję przedstawił ryba21184 w drugim poście.

 

Zdjęcie było przykładowe. U mnie na H81-P33 wygląda to tak......................................... 

 

 

http://i.imgur.com/EytDVix.jpg

Link to post
Share on other sites
Moja się kurzy. Ostatnio znajomy szukał taniej dźwiękówki, a że akurat wychodziłem na rower to zaoferowałem się, że mogę mu ją sprzedać za 2 dychy z dowozem. Nie chciał.

 

 

przekonałeś mnie :) nie wiem po co oni tą kartę w ogóle produkują :D

 

 

Co do SE, pewnie jedziesz na magicznych sterownikach od X-FI, wtedy jest dopiero moc!

Miałem SB0570, na szczęście kupca na nią znalazłem. Modyfikowane sterowniki dodają tylko korektor.

 

 

Jedyne co mogę napisać to to że jesteś w wielkim błędzie myśląc że dodają tylko korektor.

 

Od paru lat integry wcale nie odbiegają od staroci na PCI

 

.

Staroci może tak, ale to c-media lub inne wynalazki, bo nawet sb live! ma lepszą jakość niż integra alc887/892, więc nadal nie wiem o czym piszesz.

 

Poza tym pewnie patrzysz tylko na to co na papierze :) tak wiem nie wygląda to źle, ale przy realnym odsłuchu różnica jest ogromna, myślisz że ktoś ci da "dobrą dzwiękówkę" na płyte za 150zł czy nawet mniej?

 

Bo mam dość solidny sprzęt audio. 

 

 

I to oznacza że wszystko inne jest be, tak? :)

 

i każdy ma kupować "solidną" dźwiękówkę nawet do pierdziawek plastikowych?

 

no ja mam sprzęt budżetowy/przeciętny a więc karta też wystarczy z tego pułapu, uważasz że mam kupić karte za 500zł? :D niestety różnicy przy obecnych głośnikach t6100 nie będzie, może minimalna.

 

Robi się offtop.

 

 

Co do tematu, płyta podana przez "walazz" jest najlepsza z wszystkich tu podanych pod i5.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Jak miał bym jeszcze brać coś to:

 

H81M-HD3 - niezła sekcja, komplet wyjść HDMI DVI DSUB i jest PCI

B85M - komplet wyjść HDMI DVI DSUB , PCI ale sekcja słabsza niż w w/w

H81M - j/w tyle że H81, sekcja identyczna co B85M

 

Najlepsza sekcja w tych najtanszych jest w H81-P33, najbardziej optymalną jest H81M-HD3 ze względu na mnogość wyjść - ale sekcja za to nie jest chłodzona.

 

Możecie się śmiać ale u asrocków mój G1820 (na H81M) potrafił nagrzać sekcję do temp odczuwalnej - na skraju parzenia w ręce. Po tych doświadczeniach nabyłem właśnie H81-P33............ gdzie na skraju parzenia jest malutki radiatorek chipsetu. Za to płyta gwarantuje bezproblemową obsługę każdego CPU ze wzgl. na chlodzona i rozbudowaną sekcję. Minusem jak dla mnie jest brak HDMI...................... ale i tak będę zmieniał sprzęt............ i to nie raz ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

A moim zdaniem się mylisz. Prawda jest taka że audigy - karta która zapewnia już dźwięk na poziomie kosztuje 30zł natomiast najtańsza na PCI-E zapewniająca ten sam poziom kosztuje już 100PLN. Taka prawda.

 

Nówka SE kosztuje około 70-80 zł, co jest ceną absurdalną. Używki owszem są po 3 dychy, ale za 70 zł można złapać używkę Xonar'a DGX, który rozwala SE na miazgę. Polecanie komuś mobo, sugerując się obecnością PCI, to jak już wspomniałem bardzo złe doradzanie.


 

 

I to oznacza że wszystko inne jest be, tak?

 

Absolutnie nie. Ale kupowanie najtańszego badziewia mija się z celem. Lepiej wydać kasę raz, a porządnie, a nie sugerować komuś rozwiązania całkowicie budżetowe. 

Link to post
Share on other sites

Nówka SE kosztuje około 70-80 zł, co jest ceną absurdalną. Używki owszem są po 3 dychy, ale za 70 zł można złapać używkę Xonar'a DGX, który rozwala SE na miazgę. Polecanie komuś mobo, sugerując się obecnością PCI, to jak już wspomniałem bardzo złe doradzanie.

 

 

 

Absolutnie nie. Ale kupowanie najtańszego badziewia mija się z celem. Lepiej wydać kasę raz, a porządnie, a nie sugerować komuś rozwiązania całkowicie budżetowe. 

 

I tu się mylisz. Budżetowe rozwiązanie to takie gdzie zostajesz na tandecie ALC wlutowanej w prawie każdą płytę główną. Audigy se , SB LIVE....................... A za 60PLN da się kupić bez problemu AUDIGY 2 ZS

 

ASUS Sound ASUS XONAR DGX PCI-Express 5.1 (90-YAA0Q0-0UAN0BZ)
Gdzie kupić? od 109,00 zł w 10 sklepach

 

http://www.ceneo.pl/16711043

 

Najtańszy używany DGX = 80PLN

http://allegro.pl/komputery?order=p&string=dgx

 

I co z tego że DGX jest hm............... bardziej skomplikowany i nowocześniejszy. Mi chodzi o to że kupujesz audigy se i masz z głośników bardzo dobrej jakości audio przy filmach czy zwykłej muzyce.

 

Jestem przekonany że żaden z Was by nie odróżnił przy słuchaniu mp3 audigy se od dgx który jest 3x droższy.

Edytowane przez walazz
Link to post
Share on other sites

Chłopie, miałem SE i osobiście porównywałem do integry z Z77A-G43 jak i z obecnej płyty. Nie muszę pisać oczywistości, że mój obecny Xonar DX to inna liga, ale te integry nie wypadły gorzej niż SE, a sprzęt mam solidny. 

 

Przy plastikowych pierdziawkach nikt nie usłyszy różnicy. 

 

I daj sobie spokój z tymi kropkami.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...