Skocz do zawartości

Płyta DDR3 pod Phenoma II 955 +4GB RAM DDR3


Recommended Posts

Witam.dysponuje budżetem 600zł.Mam zamiar kupić płytę am3 z obsługą pamięci ddr3 i pamięć ddr3 4GB.Moje pytanie brzmi czy można za takową kwotę kupić takie podzespołyi czy jest to opłacalne rozwiązanie.Mile widziane propozycje (tylko nie płyty firmy asrock)

aktualny sprzęt:Phenom II 955,Asrock AOD790gx,4GB ram ddr2 667mhz,ocz600W

Link to post
Share on other sites

HD5850 to raczej dobra karta więc nie będe jej zmieniał.Ale wkurza mnie fakt że na mojej płycie głównej (AsRock790GX) mój 5850 chodzi z prędkością nie X16 a x4.Próbowałem cudów i magii ale nic nie pomogło.screen : http://gpuz.techpowerup.com/10/06/23/28q.png Uzyskałem natomiast wynik GPU score 15238 w 3dmark vantage.Niektóre gry tną się na max detalach np. dirt2 (troche mnie to zaskoczyło powinno chodzić na maksymalnych przy takiej grafie),battlefield bad company 2 elegancko cała gra chodzi przeszedłem całą i żadnych ścinek to samo Assassins Creed 2 i GTA IV metro 2033,dirt2,crysis w ostatniej misji.Próbowałem wszystkiego format nie pomógł nowe stery /powrót do starszych sterów też

 

@maniak17 nie warto, zostań przy tym co masz ew dokup drugi dysk i zepnij w raid, albo kup tą lepszą obudowę co Ci się tak marzy :wariat:

No obudowę kupie jeśli naprawdę ta płyta nie spowalnia mojej grafy do x4

Link to post
Share on other sites

W którym slocie masz włożoną grafe? Jeśli w niebieskim to przełóż ją do zielonego (ten najbliżej procka). Jeśli masz w zielonym to przełóż do niebieskiego. Może coś się zmieni. Jeśli nic to nie da to wejdź do biosu. Tam powinna być zakładka gdzie można manipulować tymi prędkościami.

 

Masz wpięty ten SWITCH, który wpina się do niebieskiego slotu? Jeśli nie to go wepnij.

Link to post
Share on other sites

W którym slocie masz włożoną grafe? Jeśli w niebieskim to przełóż ją do zielonego (ten najbliżej procka). Jeśli masz w zielonym to przełóż do niebieskiego. Może coś się zmieni. Jeśli nic to nie da to wejdź do biosu. Tam powinna być zakładka gdzie można manipulować tymi prędkościami.

 

Masz wpięty ten SWITCH, który wpina się do niebieskiego slotu? Jeśli nie to go wepnij.

Próbowałem przekładać nie pomogło.SWITCH ? jaki switch bo nie zabardzo kapuje :wariat: Szukałem w biosie nie ma takiej zakładki która by zmieniała prędkość.Ale wytłumacz jeszcze jaki switch

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to http://www.asrock.com/mb/bundle/AOD790GX128M2.jpg (to po prawej).

 

Pomyliło mi się. Musisz go tak wpiąć w te gniazdo żeby szczałka była na x16.

dobrze jest założony próbowałem także wyjąć w z powrotem wsadzić tego sideporta ale dalej to samo.Pod trybem crossfire też działa na X4 na 1000% jest dobrze wpięty
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Może jeszcze update bios i ewentualna zabawa z sideport (o ile takowy jest w w/w płycie).

Sterowniki do chipsetu zainstalowane poprawnie?

Do tego sprawdź innymi aplikacjami diag., bo gpuz często nie lubi mówić prawdy.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem w biosie nie ma opcji zmiany prędkości slotu ;( bios MoBo najnowszy.Tak mówi również Everest, i jeszcze jakiś tam inny program(że prędkośc jest x4).Użytkownicy 5850 ile punktów w 3DMARK VANTAGE zrobiła wasza karta ?

Podajcie link do ściągnięcia sterów do mojego chipsetu ściągałem przed chwilą z asrocka ale nic to nie dało

 

@cholera gdy dochodzę do pewnego momentu w crysisie wyskakuje mi blue screen

Link to post
Share on other sites

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1258176

CPUZ też wskazujex4 i Amd over drive też i everest też x4.Mam gwarancje ale będe musiał wysyłać do gdańska bo kupiłem w esc ,lepiej sprzedam to gó**o i kupie jakiegoś gigabyta.Moje obawy się potwierdziły g*wno pozostanie g*wnem.Już do końca życia nie kupie żadnego asrocka.

Link to post
Share on other sites

W takim razie jest to po prostu błędne wskazanie, a wydajność jest w porządku. U mnie też wiecznie pokazuje x8 i nic nie mogę z tym zrobić, nawet jak ustawię na sztywno. Olej to i zostaw tak jest jest. Nie mów, że gó**o na podstawie takiej jednej pierdoły, która nie ma wpływu na nic. Takim sposobem większość płyt byłaby gównem, bo większość źle pokazuje napięcia :wariat:

Link to post
Share on other sites

są 10.4 ale na 10.3 i 10.5 było tak samo

 

W takim razie jest to po prostu błędne wskazanie, a wydajność jest w porządku. U mnie też wiecznie pokazuje x8 i nic nie mogę z tym zrobić, nawet jak ustawię na sztywno. Olej to i zostaw tak jest jest. Nie mów, że gó**o na podstawie takiej jednej pierdoły, która nie ma wpływu na nic. Takim sposobem większość płyt byłaby gównem, bo większość źle pokazuje napięcia :wariat:

pierdoła jak pierdoła ale te ścinki są naprawdę wkurzające i ten bluescreen mnie niepokoi.Zastanawiam się nad sprzedażą asrocka i zakupu gigabyta z chipsetem 770

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...