Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie czy instalacja windowsa przebiega tak samo jak na dyskach hdd ? 

I czy po podłączeniu do komputera dysku ssd należy zmieniać jakieś opcje w bosie ?

Czu odbywa się to tak jak podczas normalnych dysków że podłączam dysk i instaluje na nim windowsa z płyty ?

Link to post
Share on other sites

Instaluje się tak samo. Ja w swoim nie musiałem nic robić, prawie...(w lapku wszystko poszło bez kombinacji, ale na PC trochę trzeba było się pomeczyc) Musiałem zmienić styl partycji na PGT albo z PGT na inny. Dodatkowo w biosie ustawić(nie wiem jaką masz płytę główną - ja mam asusa i nie wiem jak w innych może się ta opcja nazywać i gdzie ją znaleść) Boot Device Control => Legacy OPRON only. Możliwe że jak kupisz nowy dysk to się zaadoptuje do nowego sprzętu- mój działał wcześniej w lapku i może dlatego po przekładce do PC musiałem zmieniać opcje.

Dysk Samsung SSD Pro 256gb.

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam pytanie czy instalacja windowsa przebiega tak samo jak na dyskach hdd ? 

 

Tak.

 

 

 

I czy po podłączeniu do komputera dysku ssd należy zmieniać jakieś opcje w bosie ?

 

Przed instalacją systemu włącz AHCI. 

Link to post
Share on other sites

@up - nie wiem czego oczekujesz od dysku SSD, jeśli nie zwiększonej prędkości odczyt/zapis ? Ja też jak patrzę na ekran lapka, nie widzę różnicy po wymianie dysku. ;)

Odczujesz to i to znacznie, przy kopiowaniu plików, podczas instalacji oprogramowania, przy skanowaniu np.Antywirusem (czas się skraca niewiarygodnie) itd. itd.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo się do SSD za szybko przyzwyczaił. Powiem inaczej. Czysto postawiony system na HDD działa sprawnie, prawdiłowo gospodarowany też działa dość sprawnie, sytuacja wygląda inaczej jak taki HDD ma zrobić kilka czynności jednocześnie lub zacznie "myśleć" wtedy to wszystko nie wygląda tak ładnie. Ja na HDD mogę postawić co najwyżej linuxa... Nigdy więcej HDD. Mam tylko nadzieję, że w najbliższych latach SSD wyprą HDD i zapanuje cisza ;)

Link to post
Share on other sites

Do stacjonarki najlepsze jest combo SSD na system i HDD na magazyn. Jak ktoś ma trochę więcej floty to kupi pomniejszy SSD i zainstaluje ns nim dodatkowo potrzebne programy oraz gry itp. W laptopie miałem SSD oraz w kieszeni zewnętrznej na USB3.0 HDD i reż było ok.

Link to post
Share on other sites

 

 

W laptopie miałem SSD oraz w kieszeni zewnętrznej na USB3.0 HDD i reż było ok

Właśnie tak obecnie u mnie wygląda, stary dysk z lapka do kieszeni i na zewnątrz. W środku SSD na system i programy.

Wszelkie ważniejsze dane na "talerzu" w razie czego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...