Skocz do zawartości

Jak podłączyć Laptopa do gniazdka zapalniczki w samochodzie?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez xprzemcio,

Recommended Posts

Witam! Nie wiem czy to dobry dział
Mam pytanie do znawców tematu.
Jak podłączyć bezpiecznie laptopa Toshiba Satellite C650D-11H do gniazdka zasilania zapalniczki w samochodzie (konkretnie Xsara Picasso 2.0 HDI 2002 rok).
Samochód posiada dodatkowe wejście za tylnym fotelem i pomyślałem, że może jest możliwość podłączenia do niego laptopa, aby dzieciaki nie nudziły się w długiej podróży. Ale kompletnie nie wiem jak to zrobić. Proszę o poradę.
Link do opisu laptopa: http://www.toshiba.pl/discontinued-products/satellite-c650d-11h/

dane jakie odczytałem z zasilacza sieciowego do laptopa:
65W
input 100-240V~1.6A(1,6A) 50-60Hz
output 19V 3.42A(3,42A)

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale napiszę to - w samochodzie dodatkowo będzie podłączona nawigacja GPS do przedniego gniazda zapalniczki.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Radzę jednak nie korzystać z zasilania z zapalniczki w czasie gdy silnik nie pracuje. Akumulator padnie po kilkudziesięciu minutach.

Sorry kolego ale muszę zareagować. Bzdury piszesz jakich mało ...

 

Jako warunek brzegowy przyjmuję - Twój laptop będzie pobierał 65 Watów (19V x 3,42A) czyli max zasilacza. W realu jest dużo mniej.

Pojemność akumulatora to ok. 70Ah przy dieselu napięcie 12V czyli inaczej można przedstawić pojemność = 840Wh

 

Co oznacza, że nie rozładujesz akumulatora po kilkudziesięciu minutach tylko po ok. 13 h przy wyżej wymienionych założeniach.

 

Sorry jeszcze raz, za małą dygresyjkę.

 

Ta przetwornica z 12V na 19V będzie ok. Parametry są wystarczające do Twojego laptopa.

Pozdro

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Może i moja wina, nie policzyłem, tylko oparłem się na doświadczeniach znajomego który przez przetwornicę i podłączonego w niej lapka musiał po wizycie w markecie szukać pomocy osób trzecich.


Na swoją obronę dodam że te 13 godzin to też nijak się ma do rzeczywistości. Do odpalenia samochodu też trochę tego prądu potrzeba - szczególnie diesla (nie tylko w zimie), do tego jakoś mam obawy że taka przetwornica ma spore straty, nie mówiąc już o samych stratach zasilacza.

Link to post
Share on other sites

I o to mi chodziło - konkrety się liczą- xprzemcio łap plusa ;)

W czasie jazdy dzieciaki będą oglądały głównie filmy, a w czasie postoju(przy wyłączonym silniku) jaki dzieciak wytrzyma w aucie dłużej niż 10 sekund?

Przy dwóch chłopakach to nie możliwe.

xprzemcio też uważam, że lepiej zainwestować ok 100 pln w przetwornicę. W końcu to i tak ułamkowa część nowego laptopa. I ma szersze zastosowanie

zamiast czegoś takiego: http://www.cdr.pl/p2184,zasilacz-laptopowy-samochodowy-12v-90w-regulowana-przetwornica.html

 

Wielkie dzięki wszystkim za ożywioną i owocna dyskusję. Pozdrawiam.

Edytowane przez kazo.m
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...