Skocz do zawartości

cooler master seidon 120v vs corsair h60


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez trybcio86,

Recommended Posts

Tak jak w temacie. Będę robił push pull z wentylatorów corsair af120. Które jest wydajniejsze? Cooler master jest tańszy o ok 50zł, chłodzenie będzie pracowało do grudnia z i7-4770k później będę robił WC z prawdziwego zdarzenia. Możliwe że lekko będę podkręcał procesor. Z góry mówię że nie kupię wielkiego chłodzenia typu macho.

Ps. Zastanawiam się jeszcze nad be quiet! Shadow rock slim, tylko że ono ma wentylator 135mm a takiego chyba nigdzie nie dostanę, więc czy mógłbym zamontować drugi wentylator 120mm lub 140mm który by pasował?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, to pseudo-LC radzi się zawsze unikać. Co z tego, że wydajnościowo są jak dobre coolery skoro wentylatory dołączane do nich muszą to nadrabiać ogromnym hałasem? ;) (click, click). Jeśli zatem rozważasz porządny cooler CPU, to możesz śmiało brać tego Shadow Rock Slim lub HR-02 Macho 120 rev. A (tylko tutaj cena jest z kosmosu :D).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

miałem seidona 120M i powiem ci tak jak wymienisz wentylatory najlepiej daj pchający i wyciągający to tego macho wciągniesz nosem tylko nie dawaj jakiś 1800obr/min max 1200/1300 wszyscy jadą na te chłodzenia ale jest w tym taki cheiting to jest polska potem miałem h100i radził sobie świetnie teraz mam ph-14 i jest ok ale te bydle zajmuje pół płyty

Link to post
Share on other sites

Mialem h60 na fx 6300 i kompletnie sobie na radzil :/ teraz mam h50 na i5 2400 i spoczko dziala 55st w stresie bez OC. Na i7 h60 to za malo celowal bym cos z wieksza chlodnica a jak chcesz jeszcze krecic to kompaktowego taniego chlodzenia wodnego nie polecam bo to kasa wydana w bloto. Radze sie zastanowic i zajrzec do watku o chlodzeniu wodnym corsair h100i bo tu ludzie byli zadowoleni z tego i dosc mocne cpu trzymali pod tym 

 

 

edit

 

udalo mi sie dokopac :D prosze 

 

http://forum.benchmark.pl/topic/105766-h100i-kilka-s%C5%82%C3%B3w/

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites

A wybor ma pasc na ktoryz z tych dwoch chlodzen ktore podales?? TDP w przypadku mojego i5 wynosi 95W a TDP i7 4770k jest 84W wiec teoretycznie moje h50 powinno sobie radzic z takim i7. osobiscie az takim optymista bym nie byl ale na yt mozna znalesc h60 na i7 950 i tam temperatury oscyluja w granicach 75 st ale to tez od wentylatorow zamontowanych na chlodnicy duzo zalezy :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

sam wybierz bo tu roznica bedzie na poziomie bledu pomiarowego czyli 1 st chlodnice sa takie same w tych dwoch coolerach wiec wybierz sobie co ci bardziej odpoiada ( co np tansze) ale cudow sie nie spodziewaj :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...