Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Chciałam zapytać na jaką grafikę powinnam się teraz zdecydować. Raczej w grę wchodzi tylko ATI-cena/jakość i lubię tą firmę.Teraz mam Shapphire ULTIMATE 3870 512MB GDDR4 i ogólnie jestem z niej zadowolona,lecz ostatnio zainstalowałam Cryostasis i karta nie dała rady(jakieś 19-21fps 1680x1050 bez AA).Gram teraz w FEAR2 i Tomb Raider Underworld oraz NFS Undercover i z płynnością nie mam tam problemów-odpowiednio ok 55/60/45fps(w NFS bez AA).Za jakieś 2-3 miesiące będę zmieniać też monitor na TV LCD 46cali Full HD,więc bym chciała by karta się wyrobiła w tej rozdziałce.Pewnie zmiana proc też będzie konieczna-tylko AMD-więc jaki?

Serdecznie pozdrawiam!

Ps Sorki że wstawiłam ten post tutaj-pomyłka.Proszę Admina o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Link to post
Share on other sites

No no... 46' i full HD to trzeba coś z dużą pamięcią. Nie wspomniałaś o funduszach, więc polecam CI HD4870x2 - na pewno wystarczy :twisted: Ale jeśli chcesz coś tańszego to HD4870 1GB. Procesor - zależy co masz teraz i podaj model płyty głównej.

Link to post
Share on other sites

Do rozdzielczości 1680x1050 wystarczy Radeon 4870 512 mb

do rozdzielczości 1920x1050 potrzebne będzie Radeon 4870 z 1024 mb ramu, lecz na najwyższych detalach wtedy już nie pograsz, dlatego tutaj jeśli zalezy ci na płynności i wysokich detalach to 4870x2(jesli koniecznie ATI) albo GTX 285 od nVidii.

 

4870x2 kosztuje ok 1400-1500 zł

GTX 285 kosztuje ok 1200-1300 zł

ewentualnie 4850x2 za ok 1300, który ma zbliżoną wydajność do GTX285.

 

4870x2 jest wydajniejszy od gtx285 ale jest konstrukcją dwuprocesorową i pobiera więcej prądu.

 

Procesor polecam Phenom II x3 720(ok. 600zł), albo jak masz więcej pieniędzy to x4 920(ok 800zł)

Link to post
Share on other sites

Fundusze to max 2000zł + to za ile sprzedam moją 3870 i procesor(teraz jest to 7750 Black Edition)i ewentualnie za RAM.Płytę główną mam Asusa z AM2+.Ile ramu będzie potrzeba? Mam teraz 4x1GB 800Mhz,czy jest sens zmieniać na 4x2GB 1066 bo system będzie 64bitowy(a jeśli tak to jakiej firmy)?Proszę także o nazwy firm której grafikę najlepiej kupić.Pewnie będzie potrzeba zmiany zasilacza?Ten komp ma być do gier,oglądania filmów i słuchania muzy i netu.Będę też miała problem z wyborem TV(tu już osobny fundusz do ok 5000zł),w tym wypadku nie wiem na co zwracać uwagę przy kupnie(chodzi o wyposażenie) i jaka firma.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że Twoją 3870 da się sprzedać za około 350zł. Nie jestem specem ale słyszałem dużo dobrych opinii o tych X3 720. HD4870x2 można za 1300 dostać ale trzeba poszukać ;)

 

edit: noo... może nie tak mało xD ale półtora kafla można dostac ;)

Link to post
Share on other sites

Karty ATI polecane są zazwyczaj od Shapphire, HIS, Gigabyte, a ja obecnie używam HD4850 od Palita i jedyna wada to jego głośność.

 

Zmiana RAMów nie wiem czy będzie konieczna, ale jak już to Corsair, OCZ, PDP Patriot, GeIL, Mushkin, Crucial, G.Skill.

 

A co do proca to podobnie jak gregotsw polecam Phenoma II X3 720

 

EDIT: Twój zasilacz to jaki model Modecoma? Bo możliwe, że też będzie wymagał wymiany.

Link to post
Share on other sites

więc tak karta graficzna : Radeon 4870x2 2gb - 1419zł

http://allegro.pl/item590296619_king_fo ... _ddr5.html

 

procesor: AMD Phenom II x3 720 - 585zł

 

http://allegro.pl/item592576808_proceso ... 95wbe.html

 

razem 2004zł

 

Te 4x1gb ramu wystarczy, ale zasilacz będzie trzeba wymienić na jakiś ok 600W. np. OCZ StealthXStream 600W za ok 290 zł

http://allegro.pl/item590782125_zasilac ... sylka.html

Link to post
Share on other sites

Zasilacz to Modecom FEEL III 500W(tak mi się wydaje jeśli chodzi o pełną nazwę). Grafikę wybiorę z trzech firm Sapphire,Asus,Gigabyte i będzie to 4870x2 1 GB.Jeśli RAM u nie ma sensu zmieniać to zostanę przy tym co mam.Procesor wezmę ten co polecacie jeśli jest ok.A jeśli chodzi o tv to jakie są wady takiego rozwiązania(może ktoś ma tak podłączony komputer)? I na co zwracać uwagę przy wybieraniu?

Ps Co to za karta 4870x2 2gb,nic nie słyszałam o takiej firmie(ciekawi mnie jak z serwisem gdyby padła)?

Link to post
Share on other sites

co do grafy to dobrą firmą jest Sapphire i dorzuca sporo całkiem fajnych rzeczy, ale nie wiem czy dobrym wyborem będzie wersja 1GB gdyż przy TV 47" może dostać sporej zadyszki, i to nie tylko na max ustawieniach, więc brałbym 2GB

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ps Co to za karta 4870x2 2gb,nic nie słyszałam o takiej firmie(ciekawi mnie jak z serwisem gdyby padła)?

Chodzi o ATI Radeon HD4870X2. I nie 2GB tylko 2x1GB, bo kazdy rdzen ma po 1GB pamieci i w obu sa te same dane.

A firmy mogą być różne, np Sapphire, HIS itd... i serwis zalezy od nich (i od sklepu ktory sprzedaje).

 

 

A zasilacz do wymiany - nie ma szans uciagnac takiej mocnej karty + jeszcze lepszego procka z OC. I nie sugeruj się mocą, bo nie ona sie liczy, tylko natezenie pradu na +12V - a ten Feel ma tylko ~300W na tej linii. Poza tym Feele to kiepskiej jakosci zasilacze, nie maja zbyt wielu zabezpieczen i srednio trzymaja napiecia - przy malo wymagajacych zestawach zazwyczaj jest OK (chociaz zdazaja sie przypadki, kiedy nawet przy malym obciazeniu sie spali), ale przy mocnym obciazeniu to raczej jest nieciekawie. Ot, taki sobie supertani, niezbyt dobry zasilacz (i nie polecam do zadnego zestawu tak naprawde).

 

Polecany zasilacz OCZ StealthXStream 600W bylby OK (ma cos kolo 500W na +12).

Link to post
Share on other sites

Tak,teraz mam Sapphire i jestem zadowolona z tej karty,wyposażenia i tego co było w pudełku. Z serwisu nie musiałam korzystać więc nie wiem jaki jest.Co do zasilacza to słyszałam że Modecomy nie są zbyt dobre,ale sprzedawca mi taki polecił jak kupowałam.Widzę że konieczna będzie wymiana. Pytanie jeszcze czy warto dopłacać do 4 rdzeniowca,czy ten który był polecany (X3) wystarczy? Za różnicę jeśli nie ma odczuwalnej poprawy mogę kupić drugi HDD na filmy które zgrywam na dysk by nie wachlować płytami.

Link to post
Share on other sites

o do zasilacza to słyszałam że Modecomy nie są zbyt dobre,ale sprzedawca mi taki polecił jak kupowałam

Feele nie sa dobre, ale Modecomy z serii MC oraz Volcano to juz zupelnie inny sprzet, duzo wyzsza polka - co nie zmienia faktu, ze MC to minimum jesli chodzi o porzadnie wykonany zasilacz.

A sprzedawcy w 90% polecaja to, czego maja najwiecej / nie chce sie sprzedawac, czyli jakies tanie zlomy - niestety taka prawda.

Ostatnio bylem w sklepie i widzialem jak jakiemus laikowi wcisneli GeForce FX5200 za 250 zł - żenada...

 

 

 

Jak masz pieniadze to oczywiscie warto doplacic do 4 rdzeni, w nowszych grach moze sie to przydac, no i pomaga w pracy.

Link to post
Share on other sites

Ok,dziękuję . Lubię ATI/AMD za to że proponują dobre produkty za w miarę rozsądne pieniądze,czego nie da się powiedzieć raczej o Intelu i NVidii.A jeśli 4 rdzeniowiec to jaki?Bo znajomy kupił coś(nie znam modelu) taktowane 2.33Ghz i strasznie klnie że w grach cienizna i że lepszy wybór to 2 rdzeniowiec+dobre chłodzenie i kręcenie go pod 4Ghz.Twierdzi że w grach takie rozwiązanie jest lepsze. I jeszcze pytanie nurtujące mnie bardzo-czy na takim tv full HD jakość obrazu nie będzie odczuwalnie gorsza? Nie mam nikogo kto tak ma kompa podłączonego.

Ps Jeśli chodzi o procesor to znalazłam coś takiego

 

http://www.allegro.pl/item584655408_amd ... _3ghz.html

 

czy to dobry wybór w tej cenie?

Link to post
Share on other sites

Ps Jeśli chodzi o procesor to znalazłam coś takiego

 

http://www.allegro.pl/item584655408_amd ... _3ghz.html

 

czy to dobry wybór w tej cenie?

Ten procek jest bardzo dobrym wyborem. Lepszy od wszystkich możliwych 2 rdzeniowców. Dodatkowo podobnie jak ten X3 ma odblokowany mnożnik, więc z podkręcaniem nie będziesz miała większych problemów.

Link to post
Share on other sites

procek to super wybór, zwłaszcza w tej cenie

co do karty to:

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/Radeon_4870_X2_Sapphire_2GB_2xDVI_PCI_E_FullBox/pelny,id,59289,s,1/

 

wiem że drogo ale np na allegro można znaleźć za ~1800zł (tylko że sprzedawcy nie piszą na ogół czy to wersja fullbox czy jaka)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ok.To decyzja zapadła-taki procesor j.w i grafika 4870x2 oraz jakiś dobry zasilacz.Teraz pozostaje mi jedynie poszukać w miarę przystępnej ceny za te podzespoły.Dziękuję wszystkim za pomocne rady.

A, i czekam na opinie co do jakości wyświetlanego obrazu przez TV LCD po podłączeniu go do kompa.A na razie będę oglądać na mojej IIYAMIE 22cale z której jestem bardzo zadowolona.

Link to post
Share on other sites

TV LCD nie nada się w ogóle do czytania tekstu, stron internetowych czy pracy z małymi elementami - za duza wielkosc piksela, za niska rozdzielczosc w stosunku do wielkosci.

Do gier i filmow bedzie OK.

 

A z cena 4870X2 + PII X4 940 + dobry zasilacz to raczej nie zejdziesz poniżej 2500 zł niestety.

Aha i podaj jeszcze model plyty glownej, czy obsluzy tego Phenoma.

Link to post
Share on other sites

Tak,wiem że cena przekroczy 2000zł.Ale po sprzedaży tego procesora,karty grafiki i zasilacza(a wszystko mam jeszcze na gwarancji) powinno wystarczyć.To nie fajnie - taki telewizor miał zastąpić monitor,także do internetu....... pozostaje mi albo ten monitor co mam,albo kupić 26cali 1920x1200-tak?A moja płyta główna to Asus M3A AMD 770 Chipset z podstawką AM2+(tak to się chyba nazywa).Nadaje się?

Link to post
Share on other sites

Sugeruje do grania i filmow TV, a do internetu itd zostawic ten co jest.

 

 

Plyta glowna niestety do wymiany:

*Support CPU up to 95W

Jak widac ma slaba sekcje zasilania, tylko 95W CPU, wiec ten Phenom na niej nie ruszy (on ma 125W, a po OC jeszcze wiecej).

 

Np na taka:

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gigabyte_GA_MA770_UD3/pelny,id,67382/ - jedna z tanszych, ale juz w miare porzadna, chyba ze chcesz cos lepszego?

(sam sie przymierzam do zakupu tej plyty + Phenoma II X4, ale czekam do wakacji na spadek cen :D )

Link to post
Share on other sites

Ta płyta którą proponujesz wygląda całkiem ok.Cena też do przyjęcia.Raczej jestem zdecydowana na zmianę sprzętu,więc sprzedam swoją płytę-procesor-grafikę-Ram-zasilacz i kupię to o czym tu rozmawiamy+ram2x2GB. Natomiast raczej nie wchodzi w grę zostawianie monitora i kupno dodatkowo LCD,ponieważ do małego pokoju już nie mam go gdzie wstawić.Miał zastąpić monitor bo chciałam tak z niego korzystać tylko z większej odległości (łóżko).Ale skoro twierdzisz że nie nadaje się do internetu i pisania tekstów oraz pracy to zostanę przy monitorze.Z tymi 22calami które mam nie ogląda się filmów źle,może kupię 26cali monitor i tak to już zostawię.Choć szkoda bo lubię sobie pooglądać filmy na dużym ekranie.Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Z tymi 22calami które mam nie ogląda się filmów źle,może kupię 26cali monitor i tak to już zostawię.Choć szkoda bo lubię sobie pooglądać filmy na dużym ekranie.

możesz jeszcze spróbować zakupić coś koło 32"-34" jako kompromis między dużym telewizorem, a monitorem do internetu/tekstu itp

nie wiem jak wygląda sprawa czytania na takim ekranie (więc proszę o sprostowanie mojej opinii przez osoby, które mają doświadczenie i/lub znają się na tym lepiej ode mnie), ale uważam że nie powinno być źle, zważając na fakt że 26" to normalny monitor a tu mamy 6-8" cali więcej

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Support CPU up to 95W - to zdanie oznacza, że płyta wspiera procesory powyżej 95W, więc płyta może być. To jest angielski w stopniu bardziej niż podstawowym, nie tłumaczcie jak nie umiecie ;p

 

edit: taki ze mnie ekspert od angielskiego ;p

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...