Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam posiadam gigbate 6870 windforce 3 oc i problem tkwi w tym że włączyłem occt grafika osiągła gdzieś 91-93 stopnie co moim zdaniem jest bardzo dużo ;O i sie monitor wyłączył wyłączyłem na chwile komputer i działało jak ta lala pytanie brzmi czy jest takie zabezpieczenie czy co to jest i co zrobić żeby nie mieć takiej temperatury szczerze mówiąc trochę się boje paste wymieniać, posiadam 2 wentyle w obudowie wiew i wywiew :D

Link to post
Share on other sites

Obudowa to typowy piekarnik, więc z pewnością negatywnie wpływa na temperaturę GPU, ale mimo wszystko jest ona i tak zbyt wysoka. Jeśli karta nie jest już na gwarancji to zalecałbym wymianę pasty.

Link to post
Share on other sites

Masz tutaj właśnie pomoc "expertów" :) Chamskie świnie :) Więc tak, odkręć śrubki chłodzenia z tyłu karty, jak to zrobisz to ruchem okrężnym poruszaj chłodzeniem karty (w lewo, w prawo). Nie śpiesz się bo możesz narobić sobie problemu :P Potem wyczyść patyczkiem do uszu, bądź po prostu ręcznikiem papierowym pastę (jak masz to spirytusem), potem nałóż nową pastę na rdzeń karty, przykręć chłodzenie i "voila" :)

Link to post
Share on other sites

Przy otwartej obudowie wyciągniętej z biurka :D było 10c mniej , pasta to : Revoltec cooling thermal grease  na łożyłem to na całość warstwą  może koło 1 mm lub 2 mm tak że był cały pokryty 

 

 

dodam że w grach nie przekracza 70 stopni pewnie dlatego że jątroche procek ogranicza ale i tak to są za duże temperatury jak na takie chłodzenie tam są przecież 3 wiatraki i jebitny radiator :D

Edytowane przez smok11
Link to post
Share on other sites
Przy otwartej obudowie wyciągniętej z biurka :D było 10c mniej , pasta to : Revoltec cooling thermal grease na łożyłem to na całość warstwą może koło 1 mm lub 2 mm tak że był cały pokryty

I wszystko jasne, nie dość że niezbyt przewiewna obudowa to jeszcze wsadzona w biurko ;)

2mm na całym rdzeniu to trochę za dużo tej pasty, ziarnko grochu lub ryżu na środek gpu i rozsmarować po całej powierzchni.

 

No tak max ~80 *C jest dla tej karty osiągalne w testach typu furmark, occt. Moja z sygnaturki wygrzana przed chwilą przez kilka minut w furmarku doszła do 78*C przy temperaturze otoczenia 20*C.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...