Skocz do zawartości

Problem z nowym komputerem.


Recommended Posts

Witajcie,

Wczoraj kupiłem komputer, wszystkie części były nowe i montowane(przez serwis), kiedy otworzyłem ten komputer byłem zszokowany ułożeniem kabli(złym oczywiście), wspominam o tym bo może te błędy są spowodowane złym montażem bo sądząc po ułożeniu kabli śmiem wątpić ,że montaż został wykonany "na odwal". Na tym komputerze zainstalowałem system operacyjny i problem tkwi w tym ,że się ścina i chodzi wolno, np. otwieram okno przeglądarki otwieram stronę ,która wolno się ładuje i zazwyczaj kończy się to ścięciem okna(not responding) a następnie cała reszta ,że nie mogę nawet ruszać myszką i muszę komputer wyłączyć przyciskiem na obudowie. Kiedy odświeżam pulpit to jest tak ,że ikonki znikają i pojawiają się po jakimś czasie, próbowałem też uruchomić grę ale uruchomiła się po 30-60 sekundach co nawet na moim starym laptopie ,który jest o wiele słabszy trwa to do max 10 sekund. Sterowniki wszystkie sterowniki zainstalowałem. Sam nie wiem o co w tym chodzi dlatego zwracam się z pytaniem do was.

Z góry dziękuje za pomoc. :)

Edytowane przez hitus
Link to post
Share on other sites

zainstaluj hw monitor, sprawdz tempy, memtestem sprawdz kosci podczas bootowania, kazda z osobna. sprawdz dokladnie czy wszystko jest dobrze podlaczone, zwroc uwage czy nie masz zadnego paprocha w socketach. moze cpu zbija takty... podaj config i wklej jakiegos screena z hwmonitor (idle i stres)

Link to post
Share on other sites

podlaczam sie do odpowiedzi kolegi jarrino. w sumie ma on racje i chyba to jest najlepsza odpowiedz. nowy komp nie hula - oddaj. swoja droga, to gdzie tak "ladnie" skladaja?

 

Edytowane przez bialyboski
Link to post
Share on other sites

W Sosnowcu i złożony komp był transportowany do Białegostoku (już złożony). I właśnie chyba zrobię tak ,że oddam go do reklamacji tylko nie wiem czy zalicza się to do wady fabrycznej ale instalowałem na nim różne systemy 8.1 pro 8.1 i windows 7 i każdy się ścinał i nie wiem czy to błąd w komputerze czy w systemie ,który instalowałem. 

Edytowane przez hitus
Link to post
Share on other sites

najlepiej (jak kupowales przez neta) oddaj i zadaj zwrotu kasy. masz na to 10 dni. cos mi mowi, ze to ?morele? (oni chyba w sosnowcu skladaja, jak sie mie myle). zgadlem? jak tak to zglaszaj poprzez strone www reklamacje 3 dniowa

Link to post
Share on other sites

Zgłosiłem reklamacje 3 dniową tylko nie wiem o co chodzi w jednej rzeczy ze mam 3 dni robocze na dostarczenie towaru, tylko nie wiem czy 3 dni od kiedy oni dadzą jakikolwiek znak czy 3 dni od kiedy złożyłem temat i jeszcze jedno bo ja odbierałem osobiście i mam to dostarczyć w miejsce z którego brałem? I jeszcze jedno teraz zaczął mi działać windows 7 nie ścina się nic więc nie wiem już o co chodzi pobrałem też program HD tune i nie było żadnych problemów. W menedżerze urządzeń też nie było widać żeby cpu było wgl obciążane.

Edytowane przez hitus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...