Skocz do zawartości

Sennheiser hd598 vs. Beyer DT990 Pro, Do grania


Recommended Posts

Na poczatku chcialbym sie przywitac, gdyz jestem nowy na forum. A zatem Witam.

mam pytanie odnosnie kupna sluchawek do gier, otoz gram na PS4, do tej pory posiadalem Astro Mixamp + superlux HD668B i bylem z tego zestawu zadowolony.

Pozniej naszla mnie ochota na cos bardziej "zaawansowanego" wiec sprzedalem dotychczasowy zestaw i zakupilem Turtle Beach PX51 i po jednym dniu uzytkowania stwierdzilem, ze tamten zestaw gral nieporownywalnie lepiej i oddalem ten zlom.

 

Teraz od kilku juz dni siedze i zastanawiam sie nad zakupem czegos bardziej Hi End do grania, jako, ze wciaz planuje to podlaczyc glownie do PS4, postanwilem zakupic nowy Astro Mixamp 2013 Pro i do tego, ktores z w/w sluchawek, ale niekoniecznie tylko tych dwoch.

Chcialbym sie dowiedziec opini ludzi w temacie, ktore z tych dwoch bardziej nadaja sie do gier, zalezy mi na jakosci dzwieku i na dobrej scenie.

W przypadku senkow podlaczenie wygladaloby nastepujaco:

PS4>Astro Mixamp>Sennheiser HD598 + do tego Modmic Antlion (tutaj Mixamp da rade bez problemu napedzic senki, gdyz maja 80ohm)

 

Z kolei przy DT990 jako, ze maja 250ohm trzebaby uzyc jeszcze wzmacniacza sluchawkowego do zestawu, zeby je dobrze bujnac i wygladalo by to tak:

PS4>Astro Mixamp>Fiio E09K>DT990 Pro

 

Przeczytalem juz sporo na polskich jak i zagranicznych forach i czym wiecej czytam, tym bardziej jestem zagubiony.

 

Senki maja bardzo duzo zwolennikow i tyle samo przeciwnikow, z Beyerdynamicami jest tak samo. Wiem, ze najlepiej, zebym posluchal osobiscie jak graja sluchawki, ale niestety nie jest to mozliwe, z tego co czytalem tu i owdzie pisza, ze w DT990 jest lepsza scena,wieksza, bardziej przestrzenna i maja wiecej basu, ja na mega bas parcia nie mam.

 

Moze, zeby bylo latwiej jak wypadalyby te zestawy w porownaniu z tymi superluxami.

 

Z gory dziekuje za pomoc i prosze ludzi obeznanych w temacie o pomoc, gdyz naprawde nie wiem co wybrac. Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Sam już sobie odpowiedziałeś w opisie tematu na swoje pytania, dobrze jakbyś posłuchał obydwu par, jak dla mnie hd 598 były wygodne, z dobrym dźwiękiem w każdym pasmie, z naprawdę fajną soczystą górą, basu pod dostatkiem ale to kwestia gustu, audiofilem nie jestem ;).

Link to post
Share on other sites

Czekamy zatem na specow :)

Tylko tak jak mowilem, ze przy DT990 potrzebny jest wzmacniacz jeszcze jeden bo czytalem, ze Mixamp niebardzo da rade przy 250ohm i ponoc problemy sa z majkiem na samym  mixampie przy nich.

Ale to czytalem na head-fi, a nie jestem mistrzem angielskiego.

Edytowane przez kubsztix
Link to post
Share on other sites

Jak można było wymienić HD668b na PX51 :facepalm:,żartuje :P ,twoje słuchawki ,twoja sprawa,miałem przez chwile DT 990 PRO 250Ohm,ponieważ nie miałem pomysłu na ich napędzenie (czyt.brak funduszy) puściłem je kumplowi który jest naprawdę z nich baardzo zadowolony(grają mu z o2),chyba jedne z najczęściej polecanych słuchawek do gier,tak więc bez wzmacniacza się nie obejdzie,jeśli dysponujesz wystarczającą ilością gotówki to daje głos na DT,pytanie do Ciebie na temat Astro Mixamp 2013 Pro,gdzie wyczytałeś że napędzi 80 Ohm słuchawki?,jakieś pewne żródło?,z tego co czytałem to daje radę do 32 Ohm,pytam bo sam szukam jak najprostszego sposobu na podłączenie DT 770 PRO 80 Ohm(jeśli odpowiadałyby by Ci zamknięte to polecam) do PS4.

 

https://www.google.co.uk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CC8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.head-fi.org%2Ft%2F675337%2Fsennheiser-hd-598-vs-beyerdynamic-dt990-pro-250-ohm&ei=fhQ3U-3JI47whQfgnYD4Dg&usg=AFQjCNF_f2pQgyXSeKmyrHK4j1SiPvs4dw&sig2=1TdeVO9LX-1LbsV0IEUoSQ

 

https://www.google.co.uk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CDkQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.head-fi.org%2Ft%2F701923%2Fbeyerdynamic-dt-990-pro-250-vs-sennheiser-hd598&ei=fhQ3U-3JI47whQfgnYD4Dg&usg=AFQjCNHehzEHaAtYEGd3cLybo2nEGmMH8Q&sig2=SSnb80Ik_8GmZDJv10Tmbg

 

Google translator daje rade :).

 

"The DT990s are full bass and full treble, which slightly overshadows the mids, but the mids are clear.

The HD598 are going to have bass, but more like just enough bass to be able to say they have bass."

 

to jest opinia PurpleAngel,taki odpowiednik Luksona i adivxv5 :D

Edytowane przez sting3572
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A wiec tak, na poczatku myslalem, ze te PX51 daja rade, gdyz na forach internetowych ogolnie maja dobre opinie, ale w kategorii sluchawek typowo gamingowych. Dla mnie osobiscie to jedno wielkie g.....o,. Superluxy bija je na kazdym kroku, jescze zrobilem MOD, ktory mial na celu poszerzenie sceny i naprawde bylem mega zadowolony, ale wlasnie dalem sie nabrac na marketingowy belkot, czyt. "7.1, ultra, super, hiper, mega odlot, wireless 5,8ghz, bluetooth mielonka".

 

Wszystko co czytalem na temat MIXAMP'a to glownie na HEAD-Fi i Astro forum. Oczywiscie wiem, ze MIXAMP ma 32ohm, ale pisali, ze da sobie rade z 50ohm Senkami.

Na poczatku napisalem, ze maja 80ohm, ale to byla pomylka co zreszta kolega Sowix zauwazyl.

 

Chodzi mi wlasnie o to, czy bedzie spora roznica miedzy hd598+mixamp, a dt990 pro+Fiio E9+mixamp. W obu przypadkach do zestawu dolaczy Antlion modmic.

Koszta w obydwu zestawach troszke beda sie roznic:

Hd598 + Mixamp ~ 1300zl-1400zl

Dt990 + Fiio E9 + mixamp ~1600zl-1700zl

Do tego osobno Modmic jakies 140zl.

Takze nie malo, a wydajac tyle pieniedzy chcialbym raczej byc zadowolony z zestawu.

 

Edit: zamkniete nie wchodza w gre, gdyz jak gram na takowych mam dziwne uczucie "klaustrofobii" jak mialo to miejsce przy tych zlomach PX51.

Edytowane przez kubsztix
Link to post
Share on other sites

według mnie DT990 są lepsze, bo grają bardziej dynamiczniej ,maja lepszą rozdzielczość dźwięku i scenę muzyczną, no ale są tez bardziej wymagające co do źródła, wzmacniacza.Pomijam tez preferencje, bo tez nie wszyscy się z tym zgodzą. Tylko jak to będzie wszystko współpracować z PS4, to nie mam pojęcia.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio miałem okazję przesłuchiwać tych dwóch par słuchawek na jakimś wzmacniaczu denona(nie pamiętam modelu).

HD598 moim zdaniem są nie naturalne, mają dziwną charakterystykę dźwięku, niby jest góra wysunięta, a bass schowany (jakoś dziwnie bo niby był, ale nie miało to walnięcia, ani jakoś specjalnie dynamiki). Wokal to była porażka (odsłuchiwałem Raise Your weapon od Deadmau5 w Flacu). Był dziwnie przygłuszony przez wysokie i średnie pasma. Na DT990 było inaczej. Dźwięki były moim zdaniem bardziej naturalne(przyjaźniejsze dla ucha), wokal był ładnie wyeksponowany, a bass był mocniejszy, dynamiczniejszy. Beyery też mają dość trochę góry, ale w nich to brzmi całkowicie inaczej niż w Senkach. Ogólnie to się lekko zawiodłem na tej firmie po odsłuchu tych słuchawek(mam jakieś dziwne wrażenie, że Sennheiser postawił bardziej na design niż na jakość dźwięku w stosunku do ceny).

To oczywiście moja opinia i ktoś może się z nią nie zgadzać. Może te słuchawki zagrały by inaczej pod innym źródłem.

 

DT990 są niestety trudne do napędzenia. A może lepiej by było się skierować ku Ultrasone HFI580/780? (z tym, że polecam odsłuch przed kupnem, ponieważ są to dość jasne słuchawki).

 

PS: te słuchawki powinieneś móc odsłuchać w np. Saturnie. Nie wiem jak w innych saturnach, ale w Katowicach jest coś takiego jak HI Fi Studio. Mówisz komuś z obsługi, że chciałbyś przesłuchać bo przymierzasz się do kupna i myślę, że spokojnie dadzą posłuchać(weź ze sobą pendrive z jakąś muzyką).

Edytowane przez davv1882
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli wiekszosc opini ku DT990. Jak pisalem to beda sluchawki w 90% tylko do grania, muzyka tez pewnie bedzie, ale bardzo rzadko.

Ja specem nie jestem i nie znam sie na tym, ale wlasnie zalezy mi na dobrej scenie, a juz nie raz widzialem, ze pisali, ze DT990 maja ja lepsza niz senki. Takze nie wiem tez czy odsluch muzyki da mi poglad na to jak bedzie w grze.

 

Przy okazji zapytam odrazu, o te wzmacniacze Fiio. Znalazlem zestaw za 990zl  na portalu pewnym i sklada sie z DT990 + Fiio E9 + Fiio E07k, mozecie mi powiedziec co ma na celu podlaczanie tych dwoch urzadzen?

Edytowane przez kubsztix
Link to post
Share on other sites

Nic nie da Ci lepszego poglądu niż odsłuch muzyki,słuchawki które sprawdzą się w muzyce na 200% sprawdza się w grach które mają nieporównywalnie mniejsze wymagania niż muzyka,jeśli będziesz mógł "odseparować" poszczególne instrumenty,wyczuć ich umiejscowienie to na pewno usłyszysz z której strony nadchodzi przeciwnik w grze.

Link to post
Share on other sites

przecież beyerdynamic mmx 300 to zamknięte słuchawki, a DT880 półotwarte , więc na pewno nie są kopią DT880 i podejżewam, że nawet tak dobrze nie grają. Ot taki multimedialny produkt do gier i mniej wymagający.

Link to post
Share on other sites

Adivxv5, a ultrasony nie sprawdza sie lepiej? Co prawda sa to sluchawki zamkniete i beda bardziej meczyc uszy, ale maja swietna scene, duza szczegolowosc i co najwazniejsze, nie potrzebuja az tak dobrego zrodla. Nawet z integra potrafia zagrac, takze fiio powinien wystarczyc ;)

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

przecież beyerdynamic mmx 300 to zamknięte słuchawki, a DT880 półotwarte , więc na pewno nie są kopią DT880 i podejżewam, że nawet tak dobrze nie grają. Ot taki multimedialny produkt do gier i mniej wymagający.

Żle to sformułowałem,ich granie porównywali do DT880,dalej nie drążyłem bo nigdy nie potrzebowałem słuchawek z mikrofonem.

 

No tak, racja. Czyli ogolnie stoimy w miejscu dalej, niestety.

Dobra, a jak maja sie np. beyerdynamic mmx 300 w porownaniu do tych dwoch w/w?

Dlaczego stoimy w miejscu?,podałeś dwie propozycje,wszyscy wskazują na  beyerdynamic,może zamiast wersji 250 Ohm to 32 Ohm?,odpada wzmacniacz,koszty niewiele większe,DT 990 250 Ohm 589 zł+Fiio E09K 458=1047,DT 990 32 Ohm 1190,ceny z ceneo,może znajdziesz taniej,myślałeś o AKG Q701 lub ATH AD700X/ATH AD900X?

 

Opis grania poszczególnych wersji DT 990 znajdziesz na Head-Fi.

Adivxv5, a ultrasony nie sprawdza sie lepiej? Co prawda sa to sluchawki zamkniete i beda bardziej meczyc uszy, ale maja swietna scene, duza szczegolowosc i co najwazniejsze, nie potrzebuja az tak dobrego zrodla. Nawet z integra potrafia zagrac, takze fiio powinien wystarczyc ;)

Autor nie chce zamkniętych.

Edytowane przez sting3572
Link to post
Share on other sites

Mam DT990Pro, na upartego dawał im radę Audinst Mini, ale to już prawie na granicy, lepiej wybrać Audinsta MX2 (obsługa słuchawek do 600OHm) lub MX1 (ale ten nie ma wejścia optycznego jeśli jest takowe potrzebne).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...