Skocz do zawartości

XFX Radeon R9 290x pobór enegrii


Recommended Posts

Słyszałem, że R9 290x zjada dużo energii, moje pytanie brzmi:

 

Jaką różnice w złotówkach bym miał na rachunku za prąd w miesiącu przerzucając się z karty MSI Radeon HD5850 na XFX Radeon R9 290x ?

 

Używam komputer do gier Battlefield 4 i mniej zaawansowanej graficznie Tibia.

Zastanawiam się nad kupnem właśnie tej karty, tylko obawiam się o ten pobór energii.

 

Czy lepiej brac kóregoś GTX770?

Edytowane przez 3k0m1Ny
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, zależy jak długo i jak mocno wykorzystujesz gpu. Różnica może być od kilku do kilkudziesięciu zł w ciągu miesiąca.

Co do połączenia tej karty z twoim procesorem z sygnaturki, mniej więcej zgadzam się z kolegą wyżej i uważam, że lepiej było by sprzedać to co masz, dołożyć tę kwotę do puli którą dysponujesz i kupić np i5 haswell oraz do tego gtx 770 lub nawet r9-290 w zależności czy Ci wystarczy kasy.

 

Jak to policzyć:

Sprawdź na jakimś portalu ile ciągnie karta graficzna (polecam techpowerup, mierzą zapotrzebowanie na energię samego GPU więc nie musisz brać pod uwagę reszty zestawu) HD5850 oraz r9-290x. Ile w spoczynku oraz podczas obciążenia np w czasie grania w jakąś grę.

Osobno przelicz różnicę dla spoczynku i obciążenia.

Gdy będziesz już miał różnicę wyrażoną w watach [W] .

Liczy się z takiego wzoru:

W * h / 1000 = KWh

 

W - wat

h - czas w jakim dziennie uruchomiony jest komputer, grasz (godzina)

 

Musisz dowiedzieć się cenę za prąd w twojej okolicy, wyrażana jest zawsze w cenie za 1 KWh (kilo wato godzina). Koszty obliczasz wg następującego wzoru:

KWh * cena * liczba dni w miesiącu = koszty miesięczne

 

Myślę, że w miarę zrozumiale to opisałem ;)

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

R9 290x to bardzo nieopłacalna karta, jeśli już chcesz kupować, to R9 290. Różnica w wydajności nie jest duża, a cenowo przepaść.

Tak tylko, że R9 290x mam do kupienia za 1450 zł... ale skoro mówicie, że mam za słaby procesor to chyba odpuszczę.

W takim razie czy GeForce GTX 770 pociągnie mi Battlefielda 4 w FullHd na ustawieniach ultra - płynnie?

I starczałby na ewentualnego Battlefielda 5 jak by wyszedl?

Zamierzam kupno monitora 144Hz czy to będzie miało jakiś wpływ na karte?

Link to post
Share on other sites

W takiej cenie, to kupił bym te gpu tylko po to by je sprzedać :D

Zależy jaka to wersja, czy referent i ile gwarancji ale myślę że za 1800-2000 byś go sprzedał.

kupiłbym ją ale musze odpuścić bo mam podobno za słaby procesor, myślałem nad tą GTX 770 ale znowu ktoś mówi, że na ultra detalach w Battlefield 4 nie pogram płynnie.... czy to prawda?

W takiej cenie, to kupił bym te gpu tylko po to by je sprzedać :D

Zależy jaka to wersja, czy referent i ile gwarancji ale myślę że za 1800-2000 byś go sprzedał.

Nie referent chyba 30 dni gwarancji.

Link to post
Share on other sites
kupiłbym ją ale musze odpuścić bo mam podobno za słaby procesor, myślałem nad tą GTX 770 ale znowu ktoś mówi, że na ultra detalach w Battlefield 4 nie pogram płynnie.... czy to prawda?

 

Moi zdaniem nieprawda , gdyż masz procesor  który w połaczeniu z 290x i sterownikami mantle powinien dac ci średnio 85 fps

 

patrz na procek i3 4130 , twój po OC bedzie wydajniejszy więc pograsz na ultra w BF4 

 

ostatni wykres z linku

 

 http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_procesorow_i_kart_graficznych_battlefield_4_mantle_vs_directx?page=0,2 

Edytowane przez szahi
Link to post
Share on other sites

Gigabyte jednak zauważalnie droższy i do tego referent, a oferta XFX'a okazała się tak szalenie atrakcyjna i pewna, że nikt się na nią nie zdecydował.

Link to post
Share on other sites

Gigabyte jednak zauważalnie droższy i do tego referent, a oferta XFX'a okazała się tak szalenie atrakcyjna i pewna, że nikt się na nią nie zdecydował.

 

Jezeli autorowi sie nie spieszy to na alle....o na pewno cos upoluje w swoim przedziale cenowym :D

 

@Nowaj mozna upolować okazje - w sierpniu 2013 kupiłem 3 miesięczną karte  GTX 690 , która jeszcze miała 21 miesiecy gwarancji za bagatela 1950zł 

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że można, ale jest zasadnicza różnica pomiędzy okazją, a podejrzanie niską ceną, od gościa, który ma 28 komentarzy i nie umożliwia odbioru osobistego...

Link to post
Share on other sites

Moze to oszust,a moze poprostu koles nie ma czasu na zabawy z odbiorem osobistym .ciezko stwierdzic . Ostatnio widzialem aukcje gtx 780ti ref miesieczna na gw za 1900 zl i zebym swojej 290x nie zwodowal to karta juz by siedziala w kompie .i tez brak odbioru osobistego .

Edytowane przez szahi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...