Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw LC - zakupy


Recommended Posts

Witam,

mam zamiar zakupić elementy do LC, na wstępie celuję jedynie w zwodowanie CPU, lecz w przyszłości także schłodzę GPU, zatem szukam czegoś przyszłościowego. Wszystko mam zamiar zamknąć w Corsair Obsidian 750D, więc raczej nie będzie problemów z miejscem.

Oto zestaw, który zaplanowałem:
- blok CPU: tutaj wydaje mi się, że wystarczającym rozwiązaniem będzie EK Water Blocks EK Supremacy - Plexi Nickel CSQ klik
- złączki EK Water Blocks złączka prosta SM10/16 G1/4 Black klik

złączki kątowe klik
- pompa Swiftech MCP355 12V (Laing DDC 1T + ) - pompa powinna wystarczyć dla CPU, a w przyszłości GPU klik

- top pompki klik

- rezerwuar klik
- wąż Masterkleer 10/16 przeźroczysty UV klik
- płyn - Mayhems Pastel - kolor chyba nie ma większego znaczenia klik

 

Co sądzicie o takim zestawie? Warto się w coś jeszcze wyposażyć?

 

Pozostaje jeszcze dobór chłodnicy - nie wiem na jaką konfigurację się zdecydować i gdzie ją umieścić. Czy na przodzie obudowy czy może na zewnątrz i jaką wielkość dobrać. Do kompletu pozostaje jeszcze kilka cichych wentylatorów.

 

Czekam na pomoc i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wodowanie gpu będzie wymagało dodania chłodnicy. Zaprojektuj i wyceń układ możliwie najlepszy dla full opcji (gpu lub 2xgpu + cpu i możliwie optymalna opcja chłodnic dla tej budy). Z takiej wyceny będzie co ciąć dla samego cpu.

Zastosowanie transparentnego węża Masterkleer mija się z celem. Użytkownicy tego forum narzekają że wąż tego producenta szybko się zabarwia.

Edytowane przez mulator
Link to post
Share on other sites

Podobno cicha. Barwione węże w połączeniu z przezroczystym rezem wyglądają dość słabo. Lepiej kupić pastela i wąż primochilla albo xspc i problemów nie będzie. 

Na front wrzuć UT60 w wersji 240mm. Na topie będzie problem bo tam mało miejsca i jakaś bardzo cienka chłodnica jedynie tam wejdzie. Ewentualnie możesz na dole dać jeszcze jedną

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...