Skocz do zawartości

Recommended Posts

Najbliższy netpunkt w Krakowie. Jest kawałek drogi. I takie pytanko. W sklepie sprzedawca chciał za zestaw 2560 zł. A na morele mogę za około 2600 zł mieć tego i7 4770k. Teoretycznie dołożę 40 zł, więc chyba go wziąć, tak?

 

Jeszcze powiem wam później czy zamówię na morele, czy jednak w sklepie w okolicy.

Edytowane przez Lacti
Link to post
Share on other sites

Nie warto na siłę dopłacać. To takie wywalanie gotówki bo tak i już. W sklepie w okolicy doliczasz 15-20% ceny.... Zastanów się trzy razy. Jeśli jednak będziesz kupował na miejscu i sprzedawaca będzie proponował Ci jakieś zamienniki to daj znać, bo często wciskają to co zalega na magazynach. Ile wyszło Ci na morele?

Link to post
Share on other sites

Kontaktowałem się z nim i taki zestaw jak wyżej jest dostępny. Na morele z i5 nie patrzyłem, ale z i7 + wysyłka około 2630-2650. Więc sądzę, że gdybym zamawiał już na morele to raczej wezmę i7, ponieważ dopłata nieduża w stosunku do ceny zestawu z i5 w sklepie, a zawsze to coś więcej "mocy".

Link to post
Share on other sites

Wykorzystasz? Wątpię, naprawdę, szczerze wątpię. W grach to wzrost wydajności o 1%, a różnica w GPU za tą dopłatą to około 10-15% zależnie od tytułu. Jeśli nie zajmujesz się profesjonalnie renderingiem to wyrzucasz 400PLN w błoto. Po prostu w błoto :) Naprawdę szczerze odradzam Ci zakup tej i7, zamów na morele bez obaw, to sprawdzona firma, i tą kasę dołóż do GPU w przyszłości. Inaczej. wg mnie wyjdziesz jak Zabłocki na mydle :/

 

Sam porównaj wydajność i7 i i5 w grach, średnio 2 fpsy,. czesto nawet mniej :

 

http://pclab.pl/art53333-15.html

 

Spójrz na różnicę w GPU:

 

Gdzie R9 290 z GTX770 tak jak mówiłem 10-15%:

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sapphire-radeon-r9-290x-tri-x-oc-test/strona/21496.html?

 

Zrobisz jak uważasz, ale wg, mnie to czysty bezsens :/

Edytowane przez Sir Kafarus
Link to post
Share on other sites

No tak. Więc zamówię zestaw z i5 raczej. Co do karty graficznej to zobaczę co nowego wejdzie(o ile coś nowego się pojawi). Później monitor(teraz 1280x1024) oraz ssd i jakieś lepszy cooler i podkręcę procka. Pytanko. Da się osiągnąć 4,5 GHz lub nawet wyżej przy dobrym chłodzeniu?


Jeszcze jedna kwestia. Haswell Refresh będzię pod chipsety serii 9. Czy nie lepiej więc chwilę poczekać i mieć ten bardziej przyszłościowy zestaw? Pewnie powiecie, że nie warto, ale jakby nie patrzeć to zmian może to trochę wnieść. Chipsety serii 9, standard m2, lepsze możliwości OC(przynajmniej takie plotki).

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie jak chłodzenie, zależy od sztuki CPU, może być tak że nie pójdzie wyżej niż 4,3, a możesz że pociągnie do 4,7 ^^ Zależy jak trafisz, jeśli będziesz szukał chłodzenia to celuj w:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=124_182&products_id=49362

 

Ciche, wydajne i dobre ^^

 

Co do Haswell Refresh. To nie jest nowa seria procesorów, tylko odgrzewany kotlet, 100 czy 200MHz, bez sensu czekać. Prędzej Maxwelle coś wniosą, choć też pewnie cudów nie będzie. Tak można czekać w nieskończoność, nawet do końca 2015 :) 

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Czołem  :)

 

Chciałbym może odświeżyć temat a mianowicie co powiedzielibyście o następującym zestwie:

-procek: Intel Core i5 4690K

-płyta główna: MSI Z97 Guard-Pro

-grafika: Gigabyte GeForce GTX 780 OC

-dysk: WD Caviar Blue 1000 GB

-RAM: Crucial DDR3 Ballistix Tactical 8 GB

-paczka: Zalman Z12 Plus

-zasilacz: Be quiet! Pure Power L8-CM-530W

 

Zestaw ogólnie wyłącznie do gier w przyszłości do podkręcenia ;) A i ewentualnie jakieś propozycje może cenowo niższe a o podobnej wydajności :) 

Zestaw zaproponowany ze stronki, w kwestii technicznej co do komputerów jestem zielony :( także ten..

 

aa i cena do około 4500

Edytowane przez Srg.mm
Link to post
Share on other sites

 

 

-zasilacz: Be quiet! Pure Power L8-CM-530W

Nieopłacalny. W tej cenie jest lepszy elektrycznie zasilacz - CM G550M / G650M.

 

 

MSI Z97 Guard-Pro

W podobnej cenie jest Z97-G43, która posiada lepiej chłodzoną sekcję zasilani. 


 

 

Zalman Z12 Plus

Nieopłacalna. W tej samej cenie jest Gelid Darkforce, a to już półka wyżej.  

Link to post
Share on other sites

Ok. Czyli rozumiem że po kupieniu tych wszystkich podzespołów mogę samodzielnie wszystko podłączyć i ma chulać ? :)

Kwestie sterowników i systemu jestem w stanie ogarnąć samodzielnie ;) , jestem ciekaw czy z kwestii mechanicznych czegoś potrzebuje :P tzn.jakieś kabelki, pasta przewodząca jest na pewno w zestawie z  prockiem o ile się nie mylę :>  czy trzeba mi jeszcze coś :) 

 

Sorki troche namieszałem ale za dużo myśli w jednym czasie :D  

Link to post
Share on other sites

 

 

Ok. Czyli rozumiem że po kupieniu tych wszystkich podzespołów mogę samodzielnie wszystko podłączyć i ma chulać ?

Tak.

 

 

pasta przewodząca jest na pewno w zestawie z  prockiem o ile się nie mylę

Pastę masz nałożoną na boxowy radiator.

 

 

czy trzeba mi jeszcze coś

Jeśli chcesz podkręcać procesor, to musisz dokupić inne chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o zasilacz, to Antec True Power Classic 550W jest sensownym wyborem, jeśli nie potrzebujesz w pełni modularnego okablowania (co nie zawsze jest na plus - walory estetyczne). Certyfikat gold, konstrukcja Seasonica G, 5 lat gwarancji, japońskie kondensatory. Mam taki w swoim zestawie i zero problemów a cena całkiem przystępna.

 

http://www.morele.net/zasilacz-antec-true-power-classic-gold-550w-tp-550c-ec-ant228-632747/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...