Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Udałem się dzisiaj do serwisu komputerowego w mojej okolicy. Sprzedawca polecił mi taki zestaw:

1. Intel CORE i5-4570 3,2GHz BOX 6M LGA1150 BX80646I54570 CPINLZ545700001

2. Crucial DDR3 Ballistix Sport 8GB/1600 (2*4GB) CL9-9-9-24 SACRC3G08B1

3. LG Electronics DVD-RW WEW SATA BULK GH24NSB0RBBB DXLGEVWGH24NSB0

4. ASRock Fatal1ty H87 Performance KBASRII8H870A02

5. MODECOM OBUDOWA KOMPUTEROWA B24 USB 3.0 Z ZASILACZEM LOGIC 600W KOMCPOD6B24600W

6. Western Digital WD Blue WD10EZEX 1TB 3.5'' SATAIII 64MB 7200rpm DHWDCWCT10BLUE1

 

Koszt to 2200 zł. Zestaw bez grafiki, ponieważ aktualnie mam jakąś, a lepszą dokupię w przysżłości. Co sądzicie o takim zestawie? 

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Otóż tak:

 

CPU - ok

MOBO - ok, ale nie ma sensu pchać go, tam na siłę, chyba że zmieniłbyś CPU na i5 4670k :)

RAM - ok

CASE - pozostawię to w milczeniu...

HDD - ok

PSU - tik tak, tik tak, BUM! :) wymiana...

 

Wypełnij wzór:

 

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora :
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :

Pozdrawiam!

 

W tej cenie spokojnie możesz mieć taki ZESTAW

 

+ mocny 4 rdzeniowy procesor oparty na Haswellu

+ solidna płyta główna z dwiema kośćmi UEFI

+ 8GB pamięci RAM o standardowych parametrach

+ szybki i niezawodny HDD

+ dysk SSD, o dobrym odczycie, niestety wolniejszym zapisie, pozwoli na zainstalowanie OS i paru programów/gier, uprzyjemni i ułatwi korzystanie z PC

+ solidna i przewiewna obudowa z 4 wentylatorami

+ mocny zasilacz z certyfikatem i częściowo modularnym okablowaniem, oparty o przetwornicę DC-DC

 

Jeśli chciałbyś zestaw do OC, to masz taki ZESTAW:

 

+najmocniejszy i5 oparty na Haswellu z odblokowanym mnożnikiem, po zakupie coolera w przyszłości jak zabraknie mocy możesz śmiało nadrobić braki w mocy

+solidna płyta z 8 fazową sekcją zasilania oraz dwiema kośćmi UEFI

+ reszta jak wyżej

 

Można również kupić na razie jedną kość RAMu:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_278&products_id=30319

 

i kupić od razu SSD:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_313&products_id=54852

 

 

 

Mimo wszystko wypełnij wzór

 

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Sir Kafarus
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Wypełnij wzór, bez tego nie można nic powiedzieć

 

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora :
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :
Edytowane przez szembor5
Link to post
Share on other sites

Ehh.... właśnie dlatego jest ten wzór:

 

 

 

Mimo wszystko wypełnij wzór

 

 

jeśli to komputer do gier, to kupowanie Xeona mija się z celem, gry wykorzystujące więcej niż 4 wątki zliczysz na palcach jednej ręki. I nie daj sobie wmówić że w przyszłości to będzie potrzebne bo już od kilku lat fanboye HT tak mówią, a efektów jak nie było tak nie ma. 

 

 

Pozdrawiam!

 

UZUPEŁNIJ WZÓR :) Po co zadawać sobie setki pytań :)

Link to post
Share on other sites

Zakładałem już 1 wątek na tym forum i dowiedziałem się co nieco. Nie potrzebuję porad odnośnie tego co od podstaw. Po prostu chciałem się dowiedzieć jak ten zestaw wygląda.

Le jeśli tak nalegacie o wzór:

  • Zastosowanie komputera : Aktualnie głównie gry, raczej nie bardzo wymagające
  • Maksymalna kwota : 2500 
  • Których części potrzebuję : Cała "skrzynka"
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Jeśli będzie to I5 to w przyszłości tak. Jeśli xeon to nie.
  • Rozdzielczość mojego monitora : Aktualnie 1280x1024, ale jest w planie nowy na 1920x 1080
  • Specjalne wymagania : Nic specjalnego
  • Części z poprzedniego komputera : Karta graficzna, która musi pociągnąc jakieś 5 miesięcy- Asus gt 430
  • Własna propozycja zestawu : Pierwszy post(a właściwie to sprzedawcy)
  • Inne : Zasilacz modularny
Edytowane przez Lacti
Link to post
Share on other sites

ntel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)

Liteon iHAS122 SATA (black)

 

-najmocniejszy i5 z odblokowanym mnożnikiem

-płyta z 8-fazową sekcją zasilania , 2 kościami UEFI i 4 slotami na ram.

-szybki i sprawdzony ram

-porządny zasilacz oparty na DC-DC. Posiada częściowo modularne okablowanie i certyfikat 80+ Bronze. Jego kultura pracy na poziomie BQ L8

-niezawodny dysk 1 TB

-solidna i przewiewna obudowa od Fractala

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

Możesz jeszcze włożyć SSD na system jeśli chcesz.

Razem: 2279zł
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli mam rozumieć, że to zestaw nie do przebicia w takiej cenie? Nad xeonem zastanawiałem się ze względu na to, że bardzo możliwe iż wielowątkowość w przyszłości przyda się bardziej niż to 0.5 GHz po oc na i5. Ale widzę, że wszyscy sądzą, że tak nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Wielowątkowość Xeona  nie przyda się  w grach tak jak podkręcony 4670K. W przyszłości zakup cooler i kręć ile wejdzie. Na chwilę obecną tak jak pisał szembo i Kafarus, warto wrzucić jakiś SSD. Chłodzenie na CPU zakupisz jak wymienisz monitor FullHD, wtedy będziesz potrzebował mocy zarówno z CPU jak i z nowej GPU 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Udałem się dzisiaj do innego serwisu i sprzedawca polecił mi taki zestaw:

Intel core i5 4670k

Asus H87 Plus (Dowiedziałem się, że asrock h87 fatal1ty to jakas pomyłka w tym zestawie)

Kingston HyperX 2*4GB 1600 MHz

WD Caviar Black 1TB

Silentium G1 600W

Cooler Master k350(Sam taką wybrałem, ponieważ sprzedawca powiedział, że Corsair 300R to niepotrzebny wydatek)

Asus DRW-24F1ST E green

 

Czy polecony zestaw będzie w porządku? Dodam, że cena to około 2400 zł razem z montażem. Co do płyty głównej to da się na niej podkręcać procesor? I kwestia obudowy, czy przepływ powietrza w niej jest dobry? (Jedno usb 3.0 na przednim panelu powinno wystarczyć)

Link to post
Share on other sites

Dysk BLACK-głośny i drogi

Zasilacz bardzo bardzo średnia konstrukcja,wręcz proponowałbym jej wymianę

RAM najprawdopodobniej na wysokim napięciu 1.65v

Płyta główna ze słabą 4 fazową sekcją zasilania,

Reasumując bierz zestaw,który zaproponował któryś z kolegów wyżej a sprzedawce omijaj szerokim łukiem.

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Silentium G1 600W

 

Zasilacz bardzo bardzo średnia konstruckja,wręcz proponowałbym jej wymianę

G1 określiłbym mianem syfu :P Szembor może wpadnie z cytatem :rotfl:

 

 

Cooler Master k350(Sam taką wybrałem, ponieważ sprzedawca powiedział, że Corsair 300R to niepotrzebny wydatek)

Sprzedawcy z reguły inteligencją nie grzeszą... Nie ma jak to trzymać nowy sprzęt w piekarniku...

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

(Dowiedziałem się, że asrock h87 fatal1ty to jakas pomyłka w tym zestawie)

Ehh, znowu sprzedawcy pokazują jak wielkim idiotą można być. Mała rada. Nigdy nie słuchaj sprzedawców. Wcisną to, co zalega na magazynach. 

 

W czym ta płyta jest lepsza? W tym ,że ma słabszą sekcję zasilania? W tym ,że serwis Asusa w Polsce to dno? 

Deus to chiński zasilacz, nie jest to najcichsza konstrukcja. Często bywały przypadki, gdzie te zasilacze padały same z siebie. Wystarczy spojrzeć jak wyglądają luty na płytce PCB.

 

 Resztę wyłożył GRAABI, więc jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, to wal śmiało.

Link to post
Share on other sites

Więc chyba pozostanę przy pierwszym sprzedawcy. Niestety nie mam możliwości zamówienia zestawu na własną rękę. Jutro postaram się wam powiedzieć skąd zamawia części, więc powinno być łatwiej dopasować wszystko. Chciałem obudowę corsair carbide series 300r lub fractal core 3000, ale niestety nie ma możliwości zamówienia żadnej z nich. To samo dotyczy się zasilacze Cooler master g550m.

 

Sprzedawcy z reguły inteligencją nie grzeszą... Nie ma jak to trzymać nowy sprzęt w piekarniku...

 

Sugerujesz, że obudowa Cooler master K350 to piekarnik?

Link to post
Share on other sites

 

 

Chciałem obudowę corsair carbide series 300r lub fractal core 3000, ale niestety nie ma możliwości zamówienia żadnej z nich

Spytaj o Zalmana Z9 / Z9 Plus / Z9 U3.

 

 

To samo dotyczy się zasilacze Cooler master g550m.

Spytaj czy ma XFX Core 550W, ewentualnie Thermaltake Smart SE 530W.

 

 

 

Sugerujesz, że obudowa Cooler master K350 to piekarnik?

Fabrycznie wyposażona w tylko 1 wentylator 120mm z przodu więc wentylacją nie grzeszy. Za to obudowa od pierwszego sprzedawcy to w 100% piekarnik.

Link to post
Share on other sites

Modelu monitor aktualnie nie jestem w stanie podać, ponieważ dopiero go będę wymieniał na nowszy. Rozdzielczość na pewno full HD. SLI raczej GTX 760 z racji iż jedną zakupię w czerwcu(najwcześniej), a drugą może pod koniec tego roku. No chyba, że to nie będzie konieczne i w zupełności wystarczy mi jedna karta.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz już SLI to 760 przestaje być opłacalne dokładnie kolejnej za jakiś czas. Lepiej kup 770/780, sam spójrz:

 

http://www.legitreviews.com/msi-geforce-gtx-760-gaming-oc-2gb-video-card-review-in-sli-and-2d-surround_2224/4

 

weź pod uwagę że tutaj w SLI puszczono wersji referencyjne od Nvidii, bez podkręconych taktowań, więc wynik będzie jeszcze większy. Spójrz ile daje pojedyncza 780, a co się stanie po dołożeniu kolejnej. 

Link to post
Share on other sites

@Lacti

Gdybyś kupował karty w takim czasie o którym piszesz to już warto byłoby celować w monitor 120/144Hz, a takie kosztują od ok. 1100zł w górę. Do tego musiałbyś dołożyć do płyty, do mocniejszego zasilacza i do lepiej wentylowanej obudowy. Dodatkowo jeśli jak pisałeś nie masz możliwości zakupu on-line to w lokalnych sklepach wyjdzie jeszcze drożej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...