Skocz do zawartości

Nokia Lumia 920 - warto się pchać?


Recommended Posts

Cześć.

 

Przymierzam się do kupna nowego telefonu i mam okazję tanio kupić

Nokię Lumię 920.

 

Sek w tym, że telefon lubi zgubić zasięg w pomieszczeniach, na zewnątrz raczej sporadycznie. I tu nasuwa się moje pytanie zwłaszcza do osób, które miały styczność z tym telefonem - czy wam też Nokia gubiła sieć?

 

Wiem, że wina może leżeć zarówno po stronie softu albo po stronie anteny. I o ile soft można wgrać nowy, to ceny naprawy anteny nie znam.

 

 

Proszę o poradę, czy warto pakować się w taki interes.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

To, że z telefonu będę zadowolony to wiem ;p ale martwi mnie ten problem z zasięgiem.

Pal licho jeśli to wina softu ale jeśli to antena to 100zł trzeba będzie wydać ;/

 

 

Ale na zakup telefonu chyba się jednak zdecyduję bo właściciel sprzedaje go za "grosze" jak na ten model :D

Link to post
Share on other sites

Mam do wydania nie więcej niż 500zł ale im mniej wydam tym lepiej :D

Telefonu głównie będę używał do przeglądania internetu oraz słuchania muzyki, przy czym telefon musi grać dobrze lub nawet bardzo dobrze. Słuchawki z jakimi będzie współpracować to SL HD 681.

 

Szukałem wielu telefonów choć mogłem nie dostrzec wszystkich, ale w tej cenie większość androidowych urządzeń posiada 512 Mb RAM-u co na starcie u mnie je dyskwalifikuje.

 

No ale jeśli macie jakieś ciekawe propozycje to piszcie, rozważę wszystkie.

A jak nie to wezmę 920-skte i najwyżej naprawię :D

Link to post
Share on other sites

Aktualnie ładuję telefon co 3 dni ( Samsung F480) :D także będę musiał jakoś przesiadkę przeżyć xD

Ale myślę, że przy moim użytkowaniu tj. trochę internetu, trochę muzyki, kilka sms-ów telefon powinien wytrzymać ten jeden dzień :D

Link to post
Share on other sites

W takiej cenie Lumia będzie dobra. Ma niezły dźwięk, dobry ekran, jest dobrze wykonana. Co prawda tak jak koledzy powiedzieli bateria nie jest najlepsza, a sam telefon kojarzy się z cegłą, ale za taką cenę sam bym wziął mimo niechęci do WP. 

Link to post
Share on other sites

Moja Lumia 920 ma problemy z zasięgiem, sama z siebie gubi zasięg. Serwis wgrywał nowy soft (dwukrotnie) i to nic nie daje, zapewne wadliwa antena. Serwis nie widzi w tym żadnego problemu, bo włożyli własną microSim na 5 minut i było ok, więc problemu nie ma.

 

Do tego dochodzą inne wady, cytat z "Nasze telefony - zbiór opinii":

- bardzo słaba bateria

- parametry (czerń, kontrast, jasność) wyświetlacza nie zachwycają

- 2 diody LED przy aparacie świecą z taką jasnością jak 1 w SGS3 Mini

- 1 głośnik umieszczony na dole telefonu (dziwny efekt przy słuchaniu muzyki/oglądaniu filmów trzymając smartfon poziomo)

- przeciętna jakość dźwięku na słuchawkach

- telefon mocno się nagrzewa, czasami bywa to bardzo nieprzyjemne (zwłaszcza gdy później trzeba włożyć Lumię do kieszeni)

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

Co do zasięgu : ORANGE i T-MOBILE - cały czas "grzebia" przy sieci - w moim przypadku jeszcze pólroku temu było OK - jak zaczęli modernizację to musiałem przełączyć na 2G - bo u mnie w biurze co chwilę traci zasieg. Orange o tym wie - w przypadku naszej firmy zamontowali reapeter sygnału. 

 

Bateria to pięta Achillesowa Lumii 920, grzanie nie jest jakość specjalnym problemem, jak nie gramy w "mocne" gry to nie występuje.

 

Nexus 4 lub Galaxy S3 - po za baterią - NIE MAJA najmniejszych szans z Lumia 920 : jest znacznie lepiej wykonana i spasowana, aparat L920 jest 10x lepszy od N4 czy SGS3, wsparcie też L920 ma 100x lepsze. Do tego Ładowanie Indukcyjne, darmowe aplikacje jak nawigacja.  Zarówno N4 jak i SGS3 to - starsze modele  - przypominam, że mamy obecnie Galaxy 5 i Nexus 5 - biorąc pod uwagę, ze co roku wychodzi nowy model - to są to telefony 2 generacje do tyłu.

Lumia 920 znacznie wolniej się "starzeje" - za rok SGS3 czy N4 nie będą miały nowego softu (SGS3 juz chyba nie ma) - a L920 nadal nowy soft dostawac będzie - co więcej do 2016 roku go dostanie. I za dwa lata nadal będzie szybkim i płynnym telefonem.

 

A za 500 zł za Lumię 920 to nie ma o czym mówić - cena jest rewelacyjna.

 

Jest tez - OPCJA - Lumia 820 - mniejsza trochę od L920 - ale nie ma problemów z grzaniem i baterią.

Link to post
Share on other sites

Hahahah. Nexus 4 ani s3 nie maja szans? Widac twoj obiektywizm. Nexus to bardzo szybkie urzadzenie. Wszystko na nim dziala no i ma androida. A s3? Do muzyki dobry, aparatbtez zdaje egzamin, bateria lepsza niz w n4 i lumii iw dodatku ma slot na karte pamieci. Co do lumi. W czym jest lepiej wykonana od nexusa?

A z ta aktualizacja to dowaliles. Jest cos takiego jak custom rom. W przypadku nexusa to 40 min roboty.

Poza tym nexus ma 4.4 wiec w czym problem? Starzenie sie to mit, poniewaz nexus jest wydajnosci s4(s4 pro przy 720p). 

To sie nazywa fanboystwo.

Link to post
Share on other sites

Wiesz. Dla niego Lumia 520 jest lepsza od SGS IV bo to Windows Phone... Nexus 4 będzie super wyborem. 

 

Po za tym jakie 40 minut roboty. Nexus'a da się w 10 zrootować i wgrać CustomROM'a a wcale takie trudne to nie jest.

Link to post
Share on other sites

Nexus ma bardzo przecietny aparat i niestety 16 gb wbudowanej pamieci(dlatego zaproponowalem s3).

Poza tym, to bardzo wydajny smartphone. 

A mysle, ze jeszcze nie ma potrzeby sie bawic w rootowanie. Ma androida 4.4 i byc moze dostanie cos wiecej ;)

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie pisałem, że L520 jest lepsza od N4 - więc prosze NIE KŁAM. Nexus jest fajny ale N4 jest już na wylocie - i oile sie nie mylę skończyło mu się wsparcie. Andrut 4.4 był ostatni chyba.

 

Jasne - typowa odpowiedź "fanbojów" androida - ROOTUJ i WGRAJ CUSTOMA - rewelacja - kupujemy nowy telefon i pierwsze co robimy to wrywamy nowy ROM. Ciekawe czy jak kupisz nowy samochód tez powyjechaniu z salonu wymieniasz mu silnik i skrzynię biegów na własny koszt. Normalnie mebelki z Ikei do samodzielnego montarzu kupujemy - szkoda, ze nie polecicie by sobie w N4 "przelutował" aparat na lepszy - bo takie mody widziałem.

 

S3 i Nexus 4 - są już "stare" - S3 4.4 nie dostał i pewnie nie dostanie, a Anrdoida 4.4 na N4 był ostatnim i pewnie 4.5 już nie dostanie.

 

Do tego oba są znacznie gorzej wykonane i mają gorsze aparaty. Więc Lumia tu jest znacznie bardziej przyszłościowym modelem.

Link to post
Share on other sites

Lumia nie jest stara? Ma ponad rok (jak nie dwa za nie dlugo). A rootowanie to dodatek . 4.4 jest stabilny. Nexus chodzi bez zajakniecia wiec w czym problem? 

Obiektywizm to twoim zdaniem fanboystwo?

Hmm. Pokaz mi gdzie nexus jest gorzej wykonany od lumi.

Nie rozumiem czasem takich ludzi..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...