Skocz do zawartości

Składam komputer PC do 4000zl


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez szambor5,

Recommended Posts

Cześć wszystkim ;)

 

Chciałbym złożyć komputer tak jak w temacie za 4000zl

Jedyną rzecz jaką posiadam to obudowa cooler master 690II advance. Możecie mi powiedzieć czy ten zestaw jest dobry? Będę używał go do renderingu, troche grania (BF4) i programowania. Komputer będę skladał drugi raz. Podzespoły jakie wybrałem to:

Procesor Intel i7 4770k

Płyta główna asrock extreme 4 z87

Ram crucial ballistix 2x4gb

Chłodzenie noctura nh-d14

Zasilacz corsair cx 750m

Dysk 1tb nie wiem jaki?

Nagrywarka jakas najtańsza żeby tylko była ;)

Karta graficzna gigabyte 770gtx 2gb

Koszt tego wszystkiego to 4000zł.

Może macie lepsze propozycje zestawu czekam na wasze opinie. ;)

Jeżeli popełniłem jakieś błedy to przepraszam to mój pierwszy post. ;)

Pozdrawiam.

Aa jeszcze jedno będę podkręcał procesor ;)

Link to post
Share on other sites

Tak sli ale to nie odrazu. Będę podkęcał.Chciałbym jeszcze kupić dotykowy wyświetlacz lcd na 2 zatoki i pare wiatraków zefir od silencumPc I przyszłościowo myslałem nad lc.

Tak wiem troche mało ale to dokupie póżniej. A co powiesz o ssd warto?

Dzięki za chęć pomocy ;)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

AsRock H87 Fatal1ty nie obsługuje SLI. Będziesz wymieniał zasilacz w przyszłości (razem z kupnem karty graficzej), czy wolisz kupić go już teraz?


Delikatnie przekraczając budżet, dostajesz zestaw gotowy do SLI:

AsRock Z87 Extreme3 /intel Z87, LGA 1150/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Intel Core i7-4770K /3.5GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

ZOTAC GeForce GTX 770 2GB DDR5 256bit (1059/7010)]

Corsair RM 750W 80+ Gold 135mm modular

Thermalright HR-02 Macho Black-White

 

-płyta w pełnym ATX, posiada 2 kości UEFI i 4 sloty na ram. Obsługuje SLI

-szybki i sprawdzony ram

-niezawodny i szybki dysk 1 TB

-najmocniejszy i7 na 1150 z odblokowanym mnożnikiem

-GTX770 z 5-letnią gwarancją (po rejestracji na stronie producenta)

-zasilacz z najwyższej półki. Oparty jest na przetwornicy DC-DC, posiada modularne okablowanie i certyfikat 80+ Gold. Jest to jedna z najcichszych konstrukcji na rynku.

-ciche i wydajne chłodzenie, które pozwoli na OC

 

W innych moich postach są kody na darmowe złożenie+wysyłkę/ antywirusa. Nie jestem w domu, więc nie mogę podać testów danych podzespołów.

Razem 4101 zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

mam tylko pytanie czemu karta graficzna zotac a nie gigabyte?

Zotac ma 5-letnią gwarancję (nie zapomnij tego zrobić w 28 dni od dnia zakupu) ,a Gigabyte ma tylko 3 lata. 


Proszę, kody dla Ciebie:

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem. Jest to jedna z najlepszych płyt, idealna do SLI. Posiada bardzo mocną sekcję zasilania (12-fazową) i wyświetlacz kodów POST. Jeśli możesz, to dorzuć.


Jaki posiadasz monitor? Może SLI nie będzie idealnym rozwiązaniem.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem czyli zostać przy jednej karcie nawet przy dwóch monitorach? Chodzi o rendering fullhd.

 

jak chcesz renderować 3d to lepiej Quadro K2000/3000 już brać,

jeśli jednak chcesz grać takze to wtedy lepiej dorzucić 300zł i brać gtx770 4TB i mieć mniejszy problem,

wtedy możesz pozostać przy zasilaczu Corsair CS550 gold, mobo asrock h87 fatal1ty i zaoszczędzić też parę złotych biorąc Macho Black White zamiast Noctuły... ale do wypluwania 3d w fullhd to troche mało 8gb ramu i tak.. 

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

 

 

Będę używał go do renderingu, troche grania (BF4) i programowania.

 

Skoro gry to dalszy priorytet tego zestawu to szukałbym tutaj konfiguracji bardziej po pracę, oczywiście z założeniem niedzielnego gamingu. Skupiłbym się tutaj na możliwości OC CPU więc szukałbym chłodzenia na start, dodatkowo dysk SSD na system oraz soft. Fajnie by było jakbyś mógł w przyszłości przeznaczyć jakieś 400 zł do upgradu tego zestawu. Póki co stworzyć bazę na porządnych podzespołach z możliwością rozbudowy pod mocną maszynkę skierowaną pod rendering FullHD

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki, a ten zasilacz wystarczy nawet do OC? I czy na tym zasilacz mogę dołożyć panel Lcd? A płyta do podkręcania nie powinna mieć znaku z87? Tak wiem że troche mało ramu ale dokupie go przy okazji.

Można wiedzieć do co się kryje pod tymi 400 zlotami?

Dlatego do OC wybrałem tą nokturke

Link to post
Share on other sites

Może się pośpieszyłem. Staram się coś skleić ciekawego i mi nic nie wychodzi. Ogólnie zamysł i7 4770K + GTX 770 + Z87 / H8& Fatalty w niższej cenie to bardzo dobry zamysł. Pod render FullHD warto mieć 2 x HDD, 16 GB DDR3, SSD na system oraz soft. 

 

Jako że mało grasz to zastanów się może na GTX 760 i za zaoszczędzone 300 zł wrzuć SSD aby nie mieć problemów w przyszłości. Drugiego twardziela oraz dodatkową pamięć możesz kupić z czasem, tutaj nie będzie problemów, wystarczy że wszystko wepniesz. 

Link to post
Share on other sites

Jak już mam wydać tyle kasy to wole mieć tą 770 gtx a drugi dysk hdd i ssd oraz resztę ramu dokupić póżniej. Jako, że niedługo mam urodziny to coś kasy napewno przybędzie i wtedy dokupie resztę.


podsumowując

procesor  i7 4770k

płyta asrock extreme 3 badz  H fatality

dysk Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

zasilacz corsair rm 550W

karta graficzna ZOTAC 770 gtx

crucial 8gb 2x4

chłdzenie CPU  noctura badz polecany przez was Thermalright HR-02 Macho Black-White

 

a póżniej dysk ssd drugi hdd i 8 gb ramu? Tak?

jeszcze jakieś uwagi do zestawu?

i mam jeszcze jedno pytanie gdyż w mojej obudowie nie ma oryginalnych wiatraków bo kupiłem ją tak gdyż byla tanio.

To dokładając pare wiatraków i montując panel kontrolny zasilacz to uciągnie? ( Mówie tu o wpięciu wszystkich możliwych wiatraków)

Myślałem nad modelami silentiumPC zephyr i mistral. Na to kasa pójdzie z innego żródła, ale nie chce za wiele na wiatraczki wydawać.

Link to post
Share on other sites

z wiatraków to po 29zł wyprzedaz jest na allegro ENERMAX TB Silence 120 - bardzo ciche, sam będę brał 3 sztuki do R4 o ile w kwietniu dalej beda w tej cenie..

 

h87 fatal1ty tylko wtedy bierz jesli nie bedziesz robil sli w przyszlosci, do tego black white dorzuc jeszcze sobie pastę zalman stg1 za 20zł bo podobno ta w zestawie z Macho jest dosyć mizerna ;)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...