Skocz do zawartości

Upgrade za 1550 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez szambor5,

Recommended Posts

Chciałbym zmodernizować swój obecny komputer. Maksymalna kwota wynosi 1550 zł. Komputer wykorzystywany do grania i autocada. Procesor w przyszłości będzie podkręcany.

 

Mój sprzęt to:

Płyta główna: Gigabyte GA-MA790XT-UD4P

Procesor: AMD Phenom II 965 Black Edition 4.1GHz 1.47v

Karta graficzna: Asus Radeon 7870 TOP V2 

Zasilacz: OCZ StealthXStream 500W SLI

Obudowa; Antec Gamer Three Hundred Case 

Dysk; Seagate 500GB SV35.5 7200.2

Pamięć:Corsair Vengeance 16gb ddr3 1600mhz

Myślę o wymianie procesora i płyty głównej. Moja propozycja:

http://www.agito.pl/?switch=basket&transparent=del&itemkey=856827

I teraz moje pytanie do was co najlepiej wymienić w tym komputerze za tą kwotę. Moim wymaganiem jest tylko aby płyta główna była firmy asus lub gigabyte.

Edytowane przez woziu174
Link to post
Share on other sites

Od siebie moge poleci Asrock z87 Extreme: 12 fazowa sekcja, dobra karta sieciowa, dobre mozliwosci oc  2 kosci BIOS na wypadek awarii, i5 4670k: najlepsza i5, mocne 4 rdzenie od intela, dobre mozliwosci oc(zalezy od sztuki procesora)


razem ok 1350zl za reszte mozesz se kupic np. cooler: np MACHO B&W: 6 rurek cieplnym niklowanych , niklowana podstawa, cichy 140mm wentylator razem z cooler ok 1550zl wyjdzie czyli w sam raz :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Nie planuje raczej SLI.

Więc wziąłeś najdroższą płytę :rotfl:

 

Spokojnie wystarczy taki zestaw:

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Thermalright HR-02 Macho Black-White

 

Dostajesz:

-płyta z 8-fazową sekcją zasilania, posiada 2 kości UEFI i 4 sloty na ram

-najmocniejszy i5 z odblokowanym mnożnikiem, możliwość OC do 4,2-4,5 GHz

-bardzo ciche i wydajne chłodzenie, które pozwoli na wysokie OC

Razem: 1383zł
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moja propozycja:

Procesor (849zł): http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4670k-3-4ghz-lga1150-box-haswell-bx80646i54670k-546530/

Cooler (185zł): http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-fm1-am2-am3-am3-lga775-lga1155-lga1156-lga1366-lga2011-tr131-517030/

Płyta główna (349zł): http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-h87-performance-h87-dualddr3-1600-sata3-gblan-raid-atx-h87-performance-582748/

Razem:  1383zł

Za taką cenę otrzymujesz mocny 4-rdzeniowy procesor z odblokowanym mnożnikiem, wydajny i cichy cooler, który umożliwi wysokie oc utrzymująć niskie temperatury oraz płytę główną z mocno rozbudowaną i chłodzoną sekcją zasilania, USB 3.0, dużo złącz, format ATX.

 

@up:

Jeżeli autor nie przewiduje SLI to nie widzę sensu wkładania takiej drogiej płytki, równie wysokie OC będzie możliwe na h87.

Link to post
Share on other sites

 

 

Od siebie moge poleci Asrock z87 Extreme

Po cholerę mu Z87 Extreme4 jeśli nie planuje SLI? 


 

 

Nie wiem czemu ale do Asrocka się zraziłem i kojarzą mi się z tanimi nic nie wartymi płytami. Może teraz to się zmieniło

Jak najbardziej. AsRock bardzo poprawił jakość swoich produktów, ich produkty najczęściej są bezkonkurencyjne.  

Link to post
Share on other sites

 

 

Autor ma dany budzet tak? podaje mu najlepsze rzeczy w danym budzecie a ty juz wyskakujesz ze swoim czepianiem sie

Masz rację, autor ma podany budżet. Pomoc powinna polegać na podawaniu części optymalnych dla danych wymagań, a nie na wykorzystaniu całego budżetu. 

 

 

 

a ty juz wyskakujesz ze swoim czepianiem sie

^^  

Link to post
Share on other sites

no tak ale autor mowi ze teraz nie bedzie robil SLI a za np 3lata jak bedzie mial np gtx 760 i nie bedzie mu starczyl do gier a na np. allegro bedzie taki za ok 400zl to bedzie mu brakowało SLI :D


Asrock Z87 Extreme 4 to najlepsza plyta w tej cenie, super stosunek cena/jakosc,mozliwosci.   Warto sie nad nia zastanowic

Edytowane przez Lazer23
Link to post
Share on other sites

Asusy bym odpuścił. Ich płyty nie są zbytnio konkurencyjne, na dodatek ich serwis jest bardzo słaby.

Od Gigabyte możesz dostać coś takiego:

Gigabyte GA-Z87-HD3 /intel Z87, LGA1150/

 Gigabyte GA-Z87M-D3H /intel Z87, LGA1150/

 

Obydwie mają chlodzone sekcje zasilania. Niestety nie znam dokładnych parametrów tych płyt, więc robię to trochę po omacku. 

Link to post
Share on other sites

No właśnie też na nie patrzyłem ale parametrami faktycznie odstępują Asrockowi a cena taka sama. Chodzi mi głównie o to żeby sekcja była dobrze chłodzona i dobrze wykonana. Myślałem nad Gigabyte dlatego że chodziła 3 lata na wykręconym Phenomie i nadal chodzi jak należy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...