Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jako iż w końcu wymieniłem boxa to jedyne drażniące dźwięki wydobywają się z dysku. Jaki dysk polecicie do 500gb, aby był przede wszystkich cichy, wydajność ma mniejszą rolę. Obecnie posiadam jakiś dysk 250gb WD ( ma ładnych parę lat, ale trzyma się całkiem dobrze :) ) i strasznie chrobocze. Myślicie, że wykonanie jakiegoś bitumboxa ( czy jak to się tam nazywa) spełni swoje zadanie i wyciszy to ustrojstwo ?  Coś podobnego do tego: http://forum.pclab.pl/topic/680090-BitumenBox-Rev-21-by-mg87/

Edytowane przez sebbo98
Link to post
Share on other sites

Kupowanie używanego HDD to błąd, kolosalny wręcz błąd. Wspominałeś też coś o dysku 500GB - kolejny, nieopłacalny błąd, bowiem doliczając średnio 30zł do ceny dysku 500GB, dostajesz dodatkowe 500. Najlepszy wyborem twoim budżecie będzie WD Blue 1TB (EZEX). Dysk szybki i cichy, bezawaryjny, cieszący się dużą popularnością i zapotrzebowaniem w zestawach komputerowych.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

SSD chodzi mi po glowie, ale jak slusznie zauwazyles troszke za duzo. Zamowilem juz maty bitumiczne, zobaczymy co z tego wyjdzie. Moze przesiedzialbym jeszcze na swoim z miesiac i kupil tego ssd na system i gry. Mam w razie czego 2 dyski przenosne po 500gb chyba, na magazyn.

 

Jesli mam byc szczery to nie przegladalem cen dyskow, bo nie zalezy mi na najwiekszym/najwydajniejszym, ale na czyms cichym, a te informacje znalezc jest trudniej :/ w takim razie 1tb wd blue? Mial ktos do czynienia z tym dyskiem, nic nie halasuje?

Link to post
Share on other sites

Miałem z nim doczynienia wielokrotnie. Nic nie hałasuje, dysk jest cichy i szybki, kilka egzemplarzy instalowałem znajomym w zestawach i nigdy nie było z nimi żadnych problemów, niewątpliwie najlepsza propozycja w cenie ~200zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja w stacjonarkach odkąd jest seria Blue od WD, jej używam. Jeden na 7 padł, ale to kwestia zasilacza noname który pociągnął cały komputer.

W tej cenie najlepszy wybór.

Edytowane przez assistant
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość staryjaponiec

Posiadam WD Blue 1TB WD10EZEX. W moim przypadku, dysk dość ostro buczał, nie było słychać typowego "chrobotania" (pod tym względem jest super cichy), ale właśnie irytujące buczenie. Nie sądzę aby winę za to ponosiła wyłącznie obudowa, ona jest oldschool, waży sporo, a blachy są dość grube, chociaż w sumie nie jest doskonała.
Dopiero jak umieściłem dysk na wyprofilowanej piance modelarskiej w zatoce 5.25", to stał się niemal niesłyszalny! Kiedy wyłączę muzykę i wsłucham się przez chwilę, nadal słyszę takie lekkie buczenie, ale to już trzeba się trochę skupić, aby oddzielić dźwięki cichych wentylatorów od tego buczenia, więc jak dla mnie jest OK, nie narzekam. Też miałem robić BitumenBoxa, ale na obecną chwilę, chyba sobie podaruję.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...