Skocz do zawartości

Acer Aspire Ethos 8943G nie włącza się z dwiema kościami Ram


Recommended Posts

Witam. Mam takiego laptopa jak w tytule i mam z nim problem. Aktualnie siedzi w nim 4GB ramu po włożeniu drugiej kości też 4GB laptop się nie uruchamia, próbowałem zresetować bios ale nic to nie daje. Wie ktoś w czym jest problem? Kości pojedynczo działają bez problemów.

Link to post
Share on other sites

Twój laptop ma niejsce na 4 kości RAM. (2 gniazda po 2 kości)

 

http://www.notebookcheck.pl/fileadmin/_migrated/pics/innen5_17.jpg

Spróbuj układu - 1 kość 4GB w 1 gnieździe i 1 kość 4GB w 2 gnieździe

Edytowane przez wrzesi0
Link to post
Share on other sites

Czy obie kości, działają pojedynczo w każdym gnieździe? Jeśli tak, to można wykluczyć uszkodzoną pamięć i gniazdo.

Hipotetycznie, laptop może obsługiwać max 4GB, ale na dzisiejsze czasy byłoby to śmieszne, chociaż jak cyztam wątek, to nasunęło mi się to jako pierwsze...

Różne taktowania też mogą być w takim razie przyczyną. Optymalnie byłoby tą nową pamięć wymienić na taką, która będzie zgodna z obecną, co wyeliminuje powyższą tezę (lub sprawdzić w dokumentacji, jaka jest max wartość RAMu).

Link to post
Share on other sites

Laptop nie ma już gwarancji, zna ktoś jakiś dobry serwis i ile mogła by wynieść naprawa tak orientacyjnie?


Już nie wiem co z tym laptopem jest. Zrobiłem może i coś głupiego ale w momencie kiedy można wejść do biosu włożyłem drugą kość ramu, system dalej pokazuje 4GB ale CPUZ pokazuje że mam 8GB i obie kości są rozpoznane prawidłowo. Widział ktoś kiedyś coś takiego? :roll:


Chyba uszkodzony jest procesor dlatego że z I3-380M laptop się uruchamia i wykrywa normalnie 8GB ramu :) natomiast I5-430M nie działa w ogóle w laptopie Asus K52F chyba że on go nie obsługuje?

Edytowane przez dominik0722
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...