Skocz do zawartości

LG G2 problem z bateria


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kuku8,

Recommended Posts

Witam.Dzis dostalem swojego lg, okolo 14 zaczalem sie nim bawic,oczywiscie jak kaza w instrukcji najpierw naladowalem go do 100%.Potem zaczalem sciagac rozne gry na niego.Potem pogralem z 4 minuty w asphalt 8.Ze 100% mam aktualnie 79%.Jak czytalem posty o bateriach to trzyma innym 2 dni przy ciaglym uzytkowaniu go.Aktualnie pisze mi ze bedzie jeszcze 6 godzin i 38 minut dzialal.Czy to jest normalne przy pierwszym uzytkowaniu czy to wina telefonu?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ma 2 Gb, ale część zajmuje system + nakładka. Jak się nie mylę powinieneś mieć w okolicy 1.5 Gb może nieco mniej ale ponad 1 Gb. To spokojnie wystarcza do przyjemnego użytkowania. Tak samo z pamięcią, masz wbudowane 16 Gb ale dostępne masz cośw okolicy 11 Gb. Resztę zajmują aplikacje i system.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak powyżej kolega, nikt a przynajmniej nie wiem znam nikogo, kto by narzekał na G2 pod względem baterii. Normalnie powinieneś przy : 1 godzince grania, 2 h dziennie przeglądania neta i pstrykaniu kilku fotek oraz kilku minut rozmów/sms wyciągnąć 2 pełne dni bez problemów. Natomiast zrób restart fona, zainstaluj potrzebne aplikacje i wyłącz synchronizację. Jeżeli nie pomogło oddaj na gwarancję.

Oczywiście jeżeli grasz 6h w jakieś prądożerne gierki to się nie dziw bo żaden telefon nie wytrzyma tego. A powiedz jak go użytkujesz. Jak możesz podrzuć screen baterii - jej zużycie i ci ile pobiera.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Tu znowu ja,wracamy do problemu baterii.Wlasnie dostalem go z wymiany wyswietlacza.Podładowalem go do 100% bo mial juz 5% baterii.gdy sie naladowal,sciaglem aktualizacje oprogramowania.Po zainstalowaniu nowego systemu,pokazuje ze mam 87% baterii oraz ,ze oczekiwany czas uzycia.Mysle ze cos naprawde jest z ta bateria nie tak.Po instalacji systemu telefon juz byl cieply.Nie mam zamiaru go znowu oddawac juz predzej mysle o kupnie nowej baterii na allegro.Co o tym sadzicie?

Link to post
Share on other sites

No to jak działa 6h to coś jest nie tak ztym egzemplarzem. LG G2 normalnie przy maksymalnym obciążeniu działa 2dni i to prawda. A już się bałem że to bujdy.

Co ty pier....?Przy maksymalnym obciążeniu czyli rozumiem że cały czas ekran na maxa oczywiście włączony 12h na dobę + obciążony procek i ram zapchany i wytrzyma 2 dni?Modliłbym się co by 2h wytrzymał.

 

Patrzcie ludzie co psizecie bo potem inni panikują że im bateria nie trzyma 2 dni...mi w Note i 4 dni wytrzyma bez problemu a jak się porządnie korzysta to zostaje pod koniec dnia z 20% i wiadomo że dołądować trzeba.Takżę w G2 będzie co najwyżej porównywalnie ale nie lepiej.

Tu znowu ja,wracamy do problemu baterii.Wlasnie dostalem go z wymiany wyswietlacza.Podładowalem go do 100% bo mial juz 5% baterii.gdy sie naladowal,sciaglem aktualizacje oprogramowania.Po zainstalowaniu nowego systemu,pokazuje ze mam 87% baterii oraz ,ze oczekiwany czas uzycia.Mysle ze cos naprawde jest z ta bateria nie tak.Po instalacji systemu telefon juz byl cieply.Nie mam zamiaru go znowu oddawac juz predzej mysle o kupnie nowej baterii na allegro.Co o tym sadzicie?

Yyyyy a gwarancja od czego jest?

Link to post
Share on other sites

 LG G2 trzyma około 6godzin ciągłego oglądania youtube lub filmów z pewnych stron. Co nie zmienia faktu, że dalej trzymamy się 2 dni.

Prawda jest taka, że flash na stronach i gry bardzo obciążają procesor dużo bardziej niż zwykłe czytanie for, sprawdzenie poczty itp. niektóre są bardzo tragicznie zoptymalizowane.

 

 Do dyspozycji ogólnie wolnej pamięci RAM(nie używanej) ten telefon ma zwykle od 1GB(po włączeniu) do 500MB. Tak jak ktoś wcześniej nadmienił część pamięci RAM jest zarezerwowana dla systemu między innymi gdyż uruchamianie GC() dla zwolnienia jej na siłę jest obciążające. W sumie i tak to czyści od razu wszystko co jest nieaktywne. Najlepszym przykładem są elementy listView, które są generowane na bieżąco tj. wszystko czego nie widzimy jest kasowane i jak powrócimy w dane miejsce generowane od nowa.

 

Co do formatowania baterii nie żartujcie sobie. Nie licz, że będzie trzymała dłużej. Aktualizacje musiałeś instalować na ładowarce, która powinna wyrobić obciążenie bo dołączana ładowarka ma 9W.

 

Co do wyświetlacza nie można było w autoryzowanym punkcie wymienić? LG chyba ma całkiem ok gwarancje jeżeli chodzi o takie przypadki.

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

Aktualnie mam 75% baterii.Wykorzystywanie baterii 5 godzin 41 min. Oczekiwany czas uzycia 31 godzin 47 min( co sie pewnie szybko zmieni..). Nie aktualizowalem go na podlaczonej ladowarce.Wyswietlacz wymienilem w autoryzowanym punkcie lecz samsunga.Z telefonu korzystalem przez chwile z wifi,z 2 min ogladania filmiku,z 4-5 min przegladania stron,bawienie sie tapetami i to w sumie tyle.A czy to normalne ze on sie tak grzeje?

Link to post
Share on other sites

Masz soft uszkodzony. Identyczny przypadek byl na forum. Musisz wgrac oprogramowanie jescze raz cale od nowa. Szkoda ze nie wymieniles w LG bo bys mial gwarancje i oni by sie tym zajeli. Moze jak wgrasz od nowa to pojdzie a jak nie to bateria ? Nie moge Ci powiedziec tak jak nie widze. Aczkolwiek byl tez przypadek ze 1 dzien bateria trzymala - oddal na gware i od razu mu wymienili. Teraz trzyma mu prawie 7h wlaczonego wyswietlacza.

Link to post
Share on other sites

Najpierw go zresetuj power z przyciskiem w dół albo vol- jak kto woli i nie resetuj sobie ustawień przynajmniej tymczasowo.

Jest aplikacja GSam sprawdź nią czy nic w tle nie wcina prądu. Dopiero myśl o zabawie z softem.

 

Do LG napisz maila, że tu i tu wymieniłeś to i to. Powinieneś mieć dowód naprawy z tym co było wymienione i na co. Zobacz co odpiszą. Nie podawaj im na początku nr. seryjnego aparatu.

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...