Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, poszukuję jakiegoś cichego dysku (to bardzo ważne, najlepiej żeby nie było go słychać, 5400rpm obstawiam), około 500GB. Będzie jedynie pod dane (photoshop, zdjęcia, obróbka, grafika, jakaś gra), system jest na SSD. Cena do około 100-150zł ( może być używka jak najbardziej, w tej cenie raczej tylko takie się będą chyba liczyły).

 

Macie jakieś ciekawe propozycje?

Link to post
Share on other sites

Na magazyn danych tego typu nadaje się WD Green najbardziej, jednak warto by było dołożyć ok. 50zł do nówki i to 1tb (a skoro nie możesz, to rozejrzyj się za używkami) ;) zakup jakiegokolwiek dysku z pojemnością 500gb jest zupełnie nieopłacalny, bo w większości sytuacji przy dopłacie ~30zł mamy drugie 500gb, więc to ma sens ;)

Edytowane przez Darius.
Link to post
Share on other sites

Nie słychać będzie tylko SSD każdy inny niestety będzie słychać, no chyba, że bardzo cichy dysk laptopowy  w wyciszanej obudowie - jestem w stanie się zgodzić. Nawet taki WD RED uznawany za jeden z najcichszych jest nieco słyszalny ;)

WD RED jako jeden z najcichszych? Jesteś pewien? Przecież ta linia jest dedykowana do NASów, taka prawie linia serwerowa, gdzie liczy się przde wszystkim wydajność + żywotność, a nie cicha praca. ;)

To już prędzej GREEN biorąc pod uwagę powyższe wypowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Pwojciech mylisz się. Red jest najcichszy ze wszystkich modeli Western Digital

Nie mam nic przeciwko zwróceniu uwagi na błąd, ale szkoda, że nie podałeś źródła. Domyślam się, że mówisz ot ym teście - http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb?page=0,20 ?

Chciałbym zwrócić uwagę na to, że jest kilka serii WD RED oraz RE4, które są na przedostatnim(!) miejscu. I właśnie dlatego tak bardzo zaskoczyła mnie Wasza uwaga, że RED jest najcichszy.

Link to post
Share on other sites

Pwojciech proszę bardzo. Sorki, że tak naskoczyłem gwałtownie, że nie masz racji:)

 

http://www.silentpcreview.com/article1285-page5.html

 

Poza tym weźmy jedną istotną rzecz pod uwagę. Jeśli to ma być dysk na dane to IMO najważniejsze jest aby był jak najcichszy w IDLE, a RED właśnie góruję pod tym względem

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie mam nic przeciwko zwróceniu uwagi na błąd, ale szkoda, że nie podałeś źródła

 

Dla tak powszechniej wiedzy nie potrzeba żadnego źródła. 

 

 

 

Chciałbym zwrócić uwagę na to, że jest kilka serii WD RED

 

Pleciesz dalej trzy po trzy. Seria RED jest tylko jedna i rożne pojemności. RE4 to już zupełnie inna bajka, dysk oparty na serii Black stąd i głośny. Porównywać rajd edycje RE4 do Reda nie ma sensu.  

Link to post
Share on other sites

Panowie nie kłócić się. RED jest cichy, ja mam u siebie 4 wentylatory skręcone na 600/700 obrotów + ten w XFX gdzie pewnie na więcej niż 500 się nie kręci i dlatego RED jest minimalnie słyszalny. Wystarczy, że włączę u siebie wieżę i ustawię ją chociaż na 1 i PCeta już nie słyszę.Tak samo jak włączę pobieranie czegoś, zostawię PCeta włączonego to tak na prawdę jak na dole gra TV i mam otworzone drzwi to gdyby nie dioda sygnalizująca pracę na obudowie to raczej nikt w domu by nie wiedział, że PCet jest włączony. Porówynwałem mojego REDa do mojego poprzedniego Samsunga F3 - to dwa różne światy (z tym, że F3 nieco wydajniejszy, ale różnie są tak małe, nie warto o nich wspominać), z Blue 500Gb - ciężko mi powiedzieć, ale 500Gb jest sporo cichsze od Blue 1Tb, i Blacka - tutaj nie muszę opisywać. Po prostu RED ma taki lekki świst talerza i tyle. Dysk warty polecenia ;)


Znowu HDD nie są tak strasznie głośnie, nie przesadzaj zieloczek.

Nie mówię, że są głośne, mówię tylko, że to nie poziom głośności SSD - z drugiej strony nasz oddech jest głośniejszy niż praca REDa, ale autor chciałby"bezgłośnego" a tak w 100% się nie da ;)

Link to post
Share on other sites

Mam Greena i Reda i nie slysze zadnego. Tzn gdybym zrobil test i na sile staral sie cos uslyszec to moze, mooooooze bym cos uslyszal, choc nie mam pewnosci. Przy systemie na SSD dysk nie pracuje zbyt czesto. A nawet jak cos kopiuje miedzy dyskami to ich nie slysze tylko ze u mnie komp jest pod biurkiem, obudowa jest wyciszona (Antec p182), dyski sa na dole obudowy w piwnicy oddzielonej od reszty budy metalowa scianka oraz dyski sa w SQD. Red w firmowym, Green w samorobce. Tak wiec byloby wielce dziwne gdybym te dyski slyszal. Oba moge polecic jako ciche.

A, zanim zrobilem Greenowi SQD to byl bez niego w tym samym miejscu na dole i tez go nie slyszalem ;)

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Nie mówię, że są głośne, mówię tylko, że to nie poziom głośności SSD

 

 

Jak chcesz porównywać HDD, w którym pracują urządzenia takie jak: głowica i talerze, czyli normalne mechaniczne części HDD do SSD, w którym nie ma żadnych głowic i innych pierdół.

Link to post
Share on other sites

Elektronika tez moze halasowac ;) Nie przeszkadzal ci nigdy halas zarowek energooszczednych? Mi tak, wiec wymienilem na halogenowe :)

 

Nie wiem, bo z tradycyjnych przeszliśmy na LEDy prawie w całym domu.

 

 

Wielka afera zrobiła się z tego co napisałem. RED jest cichy i kropka - delikatnie go słychać, ale spokojnie można położyć głowę na obudowie i spać ;)

Link to post
Share on other sites

Elektronika tez moze halasowac ;) Nie przeszkadzal ci nigdy halas zarowek energooszczednych? Mi tak, wiec wymienilem na halogenowe :)

A pilot od TV też Ci hałasuje?  Jak tak to może Ty się z tym lepiej do jakiegoś specjalisty udaj: znachora, szamana albo cyganki.

Edytowane przez Klikacz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...