Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy po zmianie z 3 do 6gb ram odczuję różnicę w fps w grach? Oraz czy widać ją pomiędzy 1333Mhz ram a 1600Mhz? Obecnie posiadam 3gb ram które w zupełności mi wystarczyły do gry w najnowsze gdy na high/ultra jednak ukazanie minimalnych wymagań Watch Dogs gdzie zapisane jest 6gb zaczęło mnie zastanawiać czy jest to jedynie pic na wodę czy będę miał problemy z grą na 3gb.

Link to post
Share on other sites

Wolwgang  niektóre Gry wymagają już nawet 8GB pamięci ram, dlatego możliwe, że zabraknie ci ramu. Różnice pomiędzy 1600 MHZ a 1333 są ale niewielkie. Musisz także wiedzieć, że aby obsłużyć więcej niż 3GB ramu musisz mieć system 64 bit bo tak to mija się to z celem. Poza tym ważne jest też jaki masz procesor oraz kartę graficzną w grach. Jak możesz napisz specyfikację swojego komputera. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Radek 7850 MSI 2gb 

 

I3-530

 

Ram 3gb 1333Mhz

 

Od razu mówię iż nie oczekuję fajerwerków graficznych. Sądząc po specyfikacji nowych konsol ten radek powinien wystarczyć przez obecną generację do gry na minimum średnich w 1680x1050. Słabym punktem jest procesor jednak chcąc go wymienić musiałbym także wymieniać Płytę główną na co brak forsy. Płyta to Asus p7h55m. Budżetówka bez możliwości OC proca. Karta za to dość dobrze się kręci więc nie jest źle :)

Edytowane przez Wolwgang
Link to post
Share on other sites

Wolwgang  zatem tam gdzie gra będzie potrzebowała więcej ramu może ci go zabraknąć. Najlepiej poczekaj na premierę gry i po jej zakupie sam zobacz jak będzie z tym ramem. Poza tym gra ma bardzo duże wymagania wstępnie (i7, 8GB ramu, GTX 660 lub lepsza), ale zobaczymy po premierze ile z tego prawdy, na razie sobie tym głowy nie zawracaj. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci szczerze, że nie jestem pewien czy jest sens dokładania ramu przy tym procku (jeśli mówimy o grach). Aktualnie posiadam ten procesor, a właściwie to posiadałem bo zmieniłem go wczoraj i dopiero to dało kopa. Osobiscie (przy i3-530) zmieniłem 3GB na 4GB i nie dało to nic (mówię tu o BF4) Bardziej Ci radzę zastanowić się nad prockiem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na pewno wzrośnie komfort przy pracy z wieloma kartami w przeglądarce lub w jakimś photoshopie. Ale na drastyczny FPS boost nie licz.
@Chojnat, pisz sensowniej, bo z twojego postu można wywnioskować, że ram parowany z mocnym prockiem dopiero da kopa FPSom.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...