Skocz do zawartości

Wejście PCI-E 3.0 a 2.0


Recommended Posts

Moja plyta glowna ma 2.0, karta wymaga 3.0.

 

Po wielu walkach udalo mi sie znalezc ta specyfikacje

 

Czy to jest powod tego ze nie mam obrazu?

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-r726xoc-1gd/

http://www.comx-computers.co.za/MS-H67MA-E35-specifications-47198.htm

 

I CZEMU MI NIKT NIE POWIEDZIAL JAK NA POCZATKU NAPISALEM TU CALA SPECYFIKACJE :P? Zalozylem tu post i w pierwszym poscie napisalem plyte glowna i i tak kazdy mi polecil r7-260x

Link to post
Share on other sites

 

Wykorzystuje interfejs PCI Express 3.0 x16

Pogrubiłem Ci słowo klucz. (nie brzmi ono potrzebuje, wymagany itp), ta karta musi działać nawet jak wciśniesz ją w PCI-E 1.0. Czasami zdarzą się "dziwne" przypadki niekompatybilności konkretnej karty (nawet producenta, nie modelu, np gigabyte r7-260x nie będzie działać a sapphire r7-260x będzie działać) z konkretną płytą główną i wtedy nie działa ale to jest margines i nie jest to normalne.

Link to post
Share on other sites

A więc tak. W punktach:

 

Było u mnie 3 informatyków, kasy juz troche wylozylem, kwestia jest taka:

 

- Zasilanie jest podpiete dobrze

- Karta jest wlozona dobrze

- W biosie przetestowalem juz mozna powiedziec wszystkie kombinacje

- Zresetowalem BIOS

- Zaktualizowalem BIOS od MSI

- Mam karte od Gigabyte a plyte glowna od MSI

- Drugi raz po reklamacji przyslali mi karte z tym samym problemem ( co oznacza ze to raczej nie jest wina karty gdyz ten sam problem po raz drugi???)

 

CO ROBIĆ :)?


Aha, no i kwestia problemu. Monitor widzi ze cos jest podpiete ale nie wysiwetla obrazu po podlaczeniu karty do monitora. Oraz plyta glowna NIE PIKA tak jak to zawsze przy starcie systemu. Konkluzja jest taka ze po komputer zachowuje sie jakby tej karty nie bylo.

Link to post
Share on other sites

Prześledziłem tamten temat i tam też odpiszę, bo nie ma co zaśmiecać forum 2 razy tym samym problemem w różnych tematach. Radzę Ci również pisać tylko w jednym temacie żeby nie było burdelu.

 

Jakby komuś nie chciało się szukać:

http://forum.benchmark.pl/topic/121503-r7-260x-pod-i3-2100-h67ma-brak-obrazu/

Link to post
Share on other sites

Mialem to napisac. Jakbym chcial tak nie  wepchne za cholere tej karty w to miejsce


Jesli chodzi o najnowszy BIOS, to juz go wczesniej zaktualizowalem.

 

Co do sprawdzenia karty u kogos innego, jak bede mial okazje to to zrobie jak najszybciej.

Link to post
Share on other sites
Gość Adrian

Faktycznie mój błąd. Ale karta na 100% działa, mnie po nękaniu producenta płyty (asus) nie udało się nic doprosić bo nowego biosu do płyty nie chcieli udostępnić. Jeśli masz chęci opisywał bym problem u producenta płyty o ile sama płyta nie zakończyła swojego "cyklu życia" powinni wydać nową wersje biosu która rozwiąże ten problem.

Link to post
Share on other sites

Chcialem zaktualizowac BIOS, wiec sciagnalem go i zaktualizowalem. Kazali mi odpalic ten plik z pendrive jednak teraz nei moge uruchomic komputera, jest napisane: BIOS UPDATE IS NOT YET COMPLETED, PLEASE INSERT THE USB PEN DRIVE AND RESET SYSTEM

 

CO MAM ZROBIC :(((


znalazlem cos takiego: https://forum-en.msi.com/index.php?topic=159802.0

 

moglby ktos przetlumaczyc?

Link to post
Share on other sites
Gość Adrian

Aktualizowałeś jeszcze raz? w poprzednim poście pisałeś że zaktualizowałeś już bios. Komunikat mówi że update biosu nie został dokończony i prosi Cię aby podłączyć pendriva i zrestartować komputer. Dostałeś jakiś komunikat podczas updatu, coś poszło nie tak?


Chcialem zaktualizowac BIOS, wiec sciagnalem go i zaktualizowalem. Kazali mi odpalic ten plik z pendrive jednak teraz nei moge uruchomic komputera, jest napisane: BIOS UPDATE IS NOT YET COMPLETED, PLEASE INSERT THE USB PEN DRIVE AND RESET SYSTEM

 

CO MAM ZROBIC :(((


znalazlem cos takiego: https://forum-en.msi.com/index.php?topic=159802.0

 

moglby ktos przetlumaczyc?

 

Sformatuj pendriva na fat32, a plik od biosu nazwij EIVB.BIN, tak tam napisali.

Link to post
Share on other sites

ok adrianie, udalo sie cale szczescie, dzieki wielkie :)

 

i co teraz, zaktualizowalem bios i co teraz? mam tam grzebac, czy znowu spwrobowac podlaczyc karte?


CO DO STARSZEJ AKTUALIZACJI, ktos mi zle podpowiedzial i zaktualizowalem starsza wersje 

Link to post
Share on other sites

Zrób dokładnie to co pisałem w tym drugim temacie.

 

...

Jeśli już będziesz 100% pewny że karta jest dobra (zobaczysz że włącza się na innym komputerze), to upewnij się że masz wgrany ten najnowszy bios, wsadź kartę do komputera, zasilanie podłącz bezpośrednio kablem z zasilacza (bez przejściówki), zresetuj bios ZWORKĄ (instrukcja strona en-21) na stronie en-4 (po prawej stronie, obok gniazd sata, odnośnik "JBAT1 - En-21") jest zaznaczone gdzie ta zworka się znajduje. Spróbuj uruchomić komputer.

...

 

PS: Nie wiem, dlaczego dalej ciągniesz tutaj ten problem a nie we właściwym temacie.

Link to post
Share on other sites

A więc tak. W punktach:

 

Było u mnie 3 informatyków, kasy juz troche wylozylem, kwestia jest taka:

 

- Zasilanie jest podpiete dobrze

- Karta jest wlozona dobrze

- W biosie przetestowalem juz mozna powiedziec wszystkie kombinacje

- Zresetowalem BIOS

- Zaktualizowalem BIOS od MSI

- Mam karte od Gigabyte a plyte glowna od MSI

- Drugi raz po reklamacji przyslali mi karte z tym samym problemem ( co oznacza ze to raczej nie jest wina karty gdyz ten sam problem po raz drugi???)

 

CO ROBIĆ :)?

Aha, no i kwestia problemu. Monitor widzi ze cos jest podpiete ale nie wysiwetla obrazu po podlaczeniu karty do monitora. Oraz plyta glowna NIE PIKA tak jak to zawsze przy starcie systemu. Konkluzja jest taka ze po komputer zachowuje sie jakby tej karty nie bylo.

 

 

Miałem tak X lat temu gdy zakupiłem GeForce8800GT i była to wina płyty głównej, po prostu nie obsługiwała już tej karty. 8600 natomiast śmigała.

 

Pomogła wymiana płyty głównej 

Link to post
Share on other sites

Jeden z moich kuzynów miał lepszy przypadek. Na 8600gt (płyta LGA775) komputer wstawał do momentu jak miał zacząć bootować i wtedy się zawieszał. Nie pomogło dosłownie nic, a męczyłem się z nim ładnych kilka dni, karta na każdym innym komputerze działała bez problemu i każda inna w jego też działała. Nawet mój 6870 działał. Dostał od kogoś 8800gs asusa i ten już działał bez problemu aż dostał zimnych lutów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...