Skocz do zawartości

czy telefony pochodzace z rynku azjatyckiego sa oryginalne?


Recommended Posts

Witam. Mam pytanie dotyczące telefonów z rynku Azjatyckiego. Pewien sprzedawca z allego ma do zaoferowania xperie v, ale przed kupnem napisałem do niego maila. Zapytałem się o gwarancje i oryginalność, zapewnił mnie, ze sprzęt jest nowy i pochodzi z wyżej wymienionego rynku. I mam wątpliwości ponieważ słyszałem, ze telefony są tam podrabiane lub odnawiane. Nie chce kupić bubla i kłócić się o moje pieniądze.
Proszę o opinie na ten temat.

http://allegro.pl/sony-xperia-v-lt25i-white-bialy-gratis-i4028453967.html

Edytowane przez Savart
Link to post
Share on other sites

A jeżeli to nie jest dual sim, tylko podróbka z jakaś chińska płyta główną, albo jakiś telefon po totalnym zniszczeniu który został odnowiony? Idzie to jakoś zweryfikować? Sprzedawca ma dużo pozytywnych komentarzy, lecz zawsze jakaś niepewność jest.

Link to post
Share on other sites

Gwarancja - przez to słowo rozumiemy serwis w Polsce / EU świadczony przez autoryzowany podmiot. Rozumiemy też, że Gwarancja powinna wynosić 24 miesiące minimum, czyli choć tyle ile wynosi ochrona z tytułu NTzU. 

 

NIE jest Gwarancją - zapwenienie sprzedawcy, że naprawi sprzęt :) bo po ew. zlikwidowaniu działalności zostajemy bez pseudo "Gwarancji" i możliwości powołania się na NTzU.

 

Sprzęt z rynku azjatyckiego oznacza : 12 miesięcy Gwarancji w AZJI, brak oficjalnego serwisu, części, a bardzo często podróbki, refuby. 

 

Ogólnie odradzam taki zakup - lepiej kupić w tej samej cenie używany sprzęt z pewnwgo pochodzenia niż nowy z sprowadzany z Azji.

Link to post
Share on other sites

Ten model xperii jest mało popularny i ciężko znaleźć ją w dobrej cenie. Bardzo podoba mi się ten telefon i chciałbym go kupić. Możecie podesłać jakąś ciekawa ofertę?

ps. po wymianie mailowej z sprzedawcą nie wspomniał nic o oryginalności, wiec nie kliknę kup teraz dopóki nie oświadczy że towar jest oryginalny. A co do gwarancji to określił się tak:

"telefony sa nowe, nie uzywane, sprowadzane sa z rynku azjatyckiego, gwarancja jest serwisowa u nas 24 miesiace"

Link to post
Share on other sites

Czyli jak pisałem - jak się zepsuje - to odsyłasz do sprzedawcy - a Wujo Stachu ze Śwagrem Franiem - naprawiają sprzęt. a jak Sprzedający zlikwiduje firmę - to jest tes w przysłowiowej du... - TEORETYCZNIE :) możesz dochodzić od osoby będącej sprzedawcą serwisu lub pokrycia kosztów na drodze sądowej - NAWET - jak zlikwiduje działalność. Ale jakoś wątpię, czy będzie Ci się chciało walczyć w sadzie :) :)

 

Napisz co takiego szczególnego ma ten model, że koniecznie Musisz go mieć :) :)

Link to post
Share on other sites

Dobra odpuszczam sobie tego sprzedawce. 900 zl to za dużo żebym mógł ryzykować. Co mi się podoba? Przede wszystkim aparat, dobry wystawiacz (nie jak w SP), dość szybki jak na 2-rdzeniowca. No i musi być dostęp do baterii, nie mam zamiaru z nim walczyć jak się zatnie. W kwocie 900zł nie ma nic lepszego, wiec polowanie na Vałkę trwa dalej :)

Link to post
Share on other sites

na alledrogo cała masa niby nowych telefonów "prosto od producenta" to odnawiane telefony kupowane na aliexpress i innych chińskaich stronach.

Telefon ma zazwyczj nowa obudowę, baterie i kable , ale stary środek.

Poczytaj sobie o tym na http://telchina.pl/ jak byś juz chciał kupić to zrób to bez pośrednika z allegro, sporo taniej.

Link to post
Share on other sites

To zależy. Jak Ci dadzą fakture vat marża to omijać z daleka. To, żę napisali iż jest gwarancja nie znaczy, że jest ona producencka.

Trzeba uważać bo na polsim rynku jest wylew padła z hongkongu ( podrabianego czy też z refurbu)

Nie twierdze, że tut tak jest ale wszystko nalezy sprawdzić. Jak już kupować ze sklepu internetowego to od pewnego albo od prywaciarza który Ci wylegitymuje karta gwarancyjna i fakture/paragon od operatora komórkowego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...