Skocz do zawartości

Problem ze zmianą obrotów waitraka GPU


Recommended Posts

Siema.

Czy możecie coś poradzić gdyż mam następujący problem

Chciałem sobie zmienić obroty wiatraków na kartach graficznych które mam w sli 2 x gtx 760 (jak w sygnaturze)

Edytowałaem bios za pomocą Kepler Bios Tweaker 1.25 jak i 1.26 (nawet 3 różne dostępne biosy do MSI760TFOCGamer) i zmieniłem obroty wiatraka z oryginalnych minimum 20% na np. 45 % SCREEN

Jednak po wgraniu biosu do kart za pomocą nvflash obroty zatrzymały się na 34 % minimum. Nie chca się zmienić na mninimalne 45%. Kiedyś jak pierwszy raz zmieniałem to zmieniłem właśnie na 35%, jednak okazało się za mało jeszcze i od tamtej pory stoi na 34 % min.

Dlaczego  tak jest mimo zmiany ustawień i wgraniu biosa ?

Dodam że jak zmieniam za pomocą np. EVGA Precision to normalnie się zmieniają do 100%. Jednak nie chce mi się za każdym razem uruchamiać EVGA by podwyższyć obroty

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

Witam. Wiesz o tym, że np. w EVGA Precision możesz ustawić zarówno krzywą wentylatorów, jak i włączanie wraz ze startem windowsa? Po co bawić się biosem, skoro znacznie prościej jest zrobić to programowo?

Edytowane przez Losko
Link to post
Share on other sites

Wiem wiem o krzywej wiatraka i o starcie z Windows. Ale własnie nie chce tego żeby EVGA się za każdym razem uruchamiało.

No i dlaczego się te obroty zacieły ? nawet jak wgram oryginalny bios nie ruszany przez Kepler bios tweeker z 20% minimalnych obrotów nic się nie zmienia i jest nadal 34 % minimum :(

Link to post
Share on other sites

Większość programów do podkręcania i zabawy kartą posiada tę opcję. W MSI Afterburner o którym wspomniał kolega wyżej jest to moim zdaniem najbardziej czytelne i przejrzyste. :)

Być może minimalne, o których wspomniałeś są takie z powodu temperatury, przez co w oryginalnym biosie samoczynnie rosną do 34%? Ewentualnie coś źle w biosie mogłeś ustawić, wszystko jest możliwe. Może to coś da: spróbuj odłączyć jedną z kart i sprawdzić prędkość wentylatorów.

Link to post
Share on other sites

Ale co można źle w Keepler Bios Tweeker ustawić masz 2 opcje Fan Speed  min i max ustawiasz je i już.

Msi Afterburner własnie jest nmało czytelny i te wykresy beznadziejne...

Wole 100 razy bardziej EVGA ale mniejsza z tym

Napewno nie jest to zalezne od temperatury bo wcześniej w idle miałem bios ustawiony  na 20% i zawsze było 20 %

potem zmieniłem na 35% i zmieniło się na 35 % teraz już się nie chce zmienić ani na niżej ani wyżej.

Później jakoś spróbuję odłączyć 1 karte i wgram ponownie bios zobaczymy czy to coś da

Link to post
Share on other sites

Sądzę, że bios po prostu nie chce się zmienić. Udało Ci się ustawić ten na 35% natomiast teraz nie przywraca się do wartości domyślnych. To radykalne podejście, ale czy w grę wchodzi flash biosu np. za pomocą pendrive'a? Ten msi nie posiada dual biosu?

Link to post
Share on other sites

Nic nie obciąża, odłączyłem też 1 karte i wgrałemn ponownie bios ale nic się nie zmieniło ciągle jest 34%, jak by się zacioł bios na 34 % minimum obrotach wentylatora. o co chodzi ?

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...